Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το CyanogenMod 10.1 M3, το πιο δημοφιλές custom ROM για Android


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ με Nexus S είμαι αλλά φοράω στοκ 4.1.2 γιατί η 10άρα stable του Cyanogen με είχε ξενερώσει.

 

Διαβάζω οτι πολύ είστε ευχαριστημένοι. Να το κάνω το βήμα;

(Αν και έχω βαρεθεί πλέον να φλασάρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη την φλασαρουμε απο ρεκοβερυ μοντε??

ναι κανονικα οπως τις υπολοιπες ρομ ...

 

 

Λοιπον εγω φλασαρα οντως το s3 μου "πεταγε" αλλα καποια πραγματα οπως τα mod της καμερας, το call recording και το stock ραδιοφωνο με κανουν να γυρισω πισω σε sammy based rom ... ισως οπως αυτην την φορα με removed bloatware μιας και ειδα οτι πολλα κραταν την συσκευη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφαίρει να μεταβώ από HellyBean σε CM 10.1 m3?

εαν θες καθαρο πολεμικο android ναι εαν θες και καποια καλουδια που παιζουν στο xda θα ελεγα οχι ... αναφερω μερικα πραγματα που χανεις ..

 

 

πχ για εμενα το slow motion capture που σου δινει το mod της καμερας σε gs3 ειναι λογος για root και τελικα 4.1.2 που υποστιριζεται ??/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φιλους που λενε για Xperia.. για ψαχτειτε λιγο και μην τα περιμενετε ολα ετοιμα... Απο το 2011 οι εκδοσεις του Cyanogen δινονται απο το freeexperia project. Και τα mod10 και mod10.1 ειναι αποκλειστικα και μονο εκει. Ειναι "part of Cyanogen as Sony device maintainers" και συν τις αλλης τους βοηθαει και η ιδια η Sony δινοντας προσβαση σε "kernel sources", "camera libraries" ωστε να μην μπαγκαρει η καμερα λογω του exmor και FmRadio.

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Nozomi_Info

https://sites.google.com/site/projectfreexperia/home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy S3 για εμας δεν υπαρχει ακομα. Οσοι το κοιτατε, ψαχνουμε για το galaxy S3 (international). Η βασικη διαφορα ειναι ο επεξεργαστης, ο οποιος στο international ειναι τετραπυρηνος ενω στα αλλα δυπυρηνος και βασικα ο kernel. Ειχα βαλει nightly build αλλα ηταν μαυρο χαλι με πολα bugs και tearring ακομα και σε απλες εφαρμογες οπως το tapatalk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει σε Sony. Το εχω ηδη στο xperia S

γεια σου φίλε μου, θα μας πεις πως πάει στο S? έχει καμία δυσλειτουργία; αξίζει να το βάλω ή αν έρθει η αναβάθμιση σε JB δεν θα αξίζει να το περάσω; από αποδόσεις όλα κομπλέ; επίσης αν θες στείλε μερικά screenshots. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...