Προς το περιεχόμενο

Ελεγχόμενες θέσεις στάθμευσης


antonl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να εξηγήσουμε τί;Οι ημέρες που άπαντα ΜΜΜ ήταν καθηλωμένα,μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού (άντε και του δεύτερου).Εκεί,προφανώς,κανένας δέν έχει απαίτηση να μετακινηθεί.

Οταν απεργεί το μετρό ακυρώνεται όλο το συγκοινωνιακό δίκτυο,το οποίο είναι βασισμένο πάνω στην καλή λειτουργία του.Προ 4ετίας δέν θα ενοχλούσε κανέναν,σήμερα όμως είναι θέμα.Πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε;

Και εν πάση περιπτώσει,επειδή βαρέθηκα την καραμέλα με γεύση "άλλης χώρας",στα ξένα όταν βαράνε απεργίες τα ΜΜΜ, πόσες μέρες το κρατάνε σερί πρίν τους κόψουν τον κώλο;

Btw και απεργία να κάνουν οι νοσοκομειακοί γιατροί θα βρείς εφημερία,έστω και με προσωπικό ασφαλείας.

 

Την εναλλακτική σου πρόταση όμως δεν μου την είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαφωνία μου ήταν σ αυτό:

 

[...] απαιτεις απο το μπουρτζοβλαχο το δημαρχο σου να απαγορεψει το παρκαρισμα σε ολους τους αλλους για να παρκαρεις εξω ακριβως απο το σπιτι σου μη τυχον και περπατησεις λιγο και σου πεσει ο κωλος.

 

Για κάποιον λόγο, το πρώτο που αναρωτήθηκα ήταν πόσο στόκος είναι ο δήμαρχος αυτός που δεν καταλαβαίνει τι μαύρισμα θα φάει στις επόμενες δημοτικές. Αλλά οκ, ίσως είμαι η εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εναλλακτική σου πρόταση όμως δεν μου την είπες.

 

Δέν πληρώνομαι αρκετά ούτε κατέχω κάποια θέση για να λύσω το πρόβλημα,άλλα αν θές ένα wild guess,επανασχεδιασμός των διαδρομών.Τα ήδη υπάρχοντα μέσα,έστω και μειωμένα σε αριθμό σε σχέση με το παρελθόν,να λειτουργούν παράλληλα με το μετρό,όχι ώς δορυφόροι.

Για να επιστρέψω στο θέμα όμως,δέν είδα να κάνεις τοποθέτηση για το θέμα της ελεγχόμενης στάθμευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θεωρώ την ελεγχόμενη στάθμευση τελείως ηλίθια. Δεν λύνει κανένα πρόβλημα και έχει καθαρά εισπρακτικό χαρακτήρα. Πριν 1-2 χρόνια έγινε παρόμοιο περιστατικό και στο δήμο που μένω. Μπήκε ελεγχόμενη στάθμευση σε όλο το εμπορικό κέντρο. Το αποτέλσμα ήταν να πηγαίνει ο κόσμος στο γειτονικό mall, όπου η σταθμευση ήταν δωρεάν και τα καταστήματα της περιοχής μου έκλειναν το ένα μετά το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφωνία μου ήταν σ αυτό:

 

 

Για κάποιον λόγο, το πρώτο που αναρωτήθηκα ήταν πόσο στόκος είναι ο δήμαρχος αυτός που δεν καταλαβαίνει τι μαύρισμα θα φάει στις επόμενες δημοτικές. Αλλά οκ, ίσως είμαι η εξαίρεση.

ο δημαρχος αυτος ειναι κλασσικος πολιτικος,τα γαμαει ολα και ξαναβγαινει.που ειναι το περιεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

για να μην ανοιξω νεο θεμα ρωταω εδω αμα ξερει κανεις. Αμα εισαι μονιμος κατοικος αθηνων εκτος των ζωνων σταθμευσης δικαιουσαι την καρτα σταθμευσης μονιμων κατοικων; Δηλαδη εγω που μενω λιγο πιο εξω απο τα ορια της ζωνης 6 την δικαιουμαι ή πρεπει η κατοικια σου να ειναι αποκλειστικα εντος των ζωνων;

https://www.cityofathens.gr/sites/default/files/ZONES_AB_FASH_5000_2019_0.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...