Προς το περιεχόμενο

Βομβιστική επίθεση κατά την διάρκεια του Μαραθωνίου στην Βοστόνη


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ας μου εξηγήσει κάποιος (γιατί εγώ ομολογώ πως αδυνατώ να το συλλάβω) πώς, ακριβώς, προωθούνται οι πρωτοβουλίες περί εφαρμογής αυστηρότερων όρων στην οπλοκατοχή, μέσα από μια τρομοκρατική ενέργεια.

 

Πώς θα πείσεις, δηλαδή, ανθρώπους που ήδη πατάνε στη 2η Τροποποίηση, να περιορίσουν την πρόσβασή τους στα όπλα, μέσα από μια κατάσταση που τους προκαλεί ανασφάλεια;

 

Θέλω να πω, οι επιθέσεις έξω από κινηματογράφους ή μέσα σε σχολεία, να το καταλάβω πώς μπορούν να ερμηνευτούν "συνομωσιολογικά", αλλά ο ακρωτηριασμός ανθρώπων με εκρηκτικά, τι σχέση έχει με τα αυτόματα όπλα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μου εξηγήσει κάποιος (γιατί εγώ ομολογώ πως αδυνατώ να το συλλάβω) πώς, ακριβώς, προωθούνται οι πρωτοβουλίες περί εφαρμογής αυστηρότερων όρων στην οπλοκατοχή, μέσα από μια τρομοκρατική ενέργεια.

 

Πώς θα πείσεις, δηλαδή, ανθρώπους που ήδη πατάνε στη 2η Τροποποίηση, να περιορίσουν την πρόσβασή τους στα όπλα, μέσα από μια κατάσταση που τους προκαλεί ανασφάλεια;

 

Θέλω να πω, οι επιθέσεις έξω από κινηματογράφους ή μέσα σε σχολεία, να το καταλάβω πώς μπορούν να ερμηνευτούν "συνομωσιολογικά", αλλά ο ακρωτηριασμός ανθρώπων με εκρηκτικά, τι σχέση έχει με τα αυτόματα όπλα;

Μπορεί να αποκαλυφθεί ότι η βόμβα είχε κατασκευαστεί από μπαρούτι που προερχόταν από σφαίρες όπλου .

Παραδέχομαι ότι εν μέρη τρόλαρα λίγο αλλά εδώ στο πεντάγωνο ολόκληρο 737 χτύπησε ένα κομμάτι κτιρίου που είναι μικρότερο από 5οροφη πολυκατοικία και εξαερώθηκε, στην διασύνδεση της βόμβας με τα όπλα θα κολλήσουν; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=x5rGlo9jcr0

 

Είναι από την σειρά "family guy" που είχε προβληθεί στης 17 Μάρτιου ,τυχαίο ;

 

Διαπλεκόμενος και ο Μακφάρλαν...μην πιστεύετε ότι βλέπετε, ράψιμο 2 επεισοδίων είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι σπερνεις.. θεριζεις..

η αμερικανη "κυβερνηση" κανει τους επεκτατικους της πολεμους.. ρουφαει το πετρελαιο του πλανητη και σκοτωνει αβερτα κοσμακη στην μεση ανατολη και οχι μονο..

 

το κακο ειναι πως την πληρωνουν απλοι πολιτες γιατι αυτοι ειναι τα ευκολα θυματα..

 

απο την αλλη φταινε και οι απλοι πολιτες γιατι σαν σωστα αμερικλανακια προβατα μονο τα χαμπουργκερ τους νοιαζουν

 

βασικα η αμερικη πεφτει στον βοθρο με γοργους ρυθμους, ειναι παρηκμασμενη κοινωνια, μπαχαλο χωρις αξιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για σοβαρη αναλυση με επιχειρηματα οχι αστεια .Ευτυχως που εμεις δεν ειμαστε αμερικανακια  και προβατα  αλλα ο καλυτερος λαος του πλανητη.

 

 

 

Υ.Γ κατι θυμαμαι  απο παλια απο πολυ παλια ομως ,οταν και εμεις ειμασταν υπερδυναμη οτι καναμε τα ιδια αλλα δεν εχει σημασια αυτο εμεις ειμαστε αλλιως.Εχουμε αξιες δεν ειμαστε μπαχαλο και παρηκμασμενοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλυση με επιχειρηματα? τα αφηνω για εσας τους αναλυτες αυτα .

 

τα ειπα απλα και σταρατα..

 

σου εθιξα τα αμερικλανακια μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι σπερνεις.. θεριζεις..

η αμερικανη "κυβερνηση" κανει τους επεκτατικους της πολεμους.. ρουφαει το πετρελαιο του πλανητη και σκοτωνει αβερτα κοσμακη στην μεση ανατολη και οχι μονο..

 

το κακο ειναι πως την πληρωνουν απλοι πολιτες γιατι αυτοι ειναι τα ευκολα θυματα..

 

απο την αλλη φταινε και οι απλοι πολιτες γιατι σαν σωστα αμερικλανακια προβατα μονο τα χαμπουργκερ τους νοιαζουν

 

βασικα η αμερικη πεφτει στον βοθρο με γοργους ρυθμους, ειναι παρηκμασμενη κοινωνια, μπαχαλο χωρις αξιες

 

δες εδω κατι ελληνες...

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτοι τα ιδια ειναι με τα αμερικλανακια.. φταιει η δημοκρατια που την εχουν βιασει ομαδικως και η κομματικη παιδεια των πανεπιστημιων στο Ελλαντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαπλεκόμενος και ο Μακφάρλαν...μην πιστεύετε ότι βλέπετε, ράψιμο 2 επεισοδίων είναι.

 

Κάνεις λάθος δεν είναι από δυο επεισόδια από το ίδιο επεισόδιο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...