Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα] Dentalux DAZ 2.4 A2 με 8 ανταλλακτικά βουρτσάκια στη συσκευασία στα Lidl 15.99 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά, όλες οι καινούριες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες πρέπει να αφήνονται να ξεφορτίσουν τελείως -μέχρι να κλείσει η συσκευή- και μετά να φορτίσουν πλήρως πριν χρησιμοποιηθούν πάλι...(Οπως ακριβώς κάνουμε και στις καινουριες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για e cig mods, ξέρει ο φίλος και συνατμιστής DeareN)...
Aυτό επαναλαμβάνεται 4-5 φορές και βοηθά θεαματικά στην βελτιστοποίηση (απόδοση- διάρκεια) τωνεπαναφορτιζόμενων μπαταριών...
Μετά τις φορτίζουμε κατά βούληση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι πολυ καλη η οδοντοβουρτσα παιδια. Εφαμιλη, αν οχι καλυτερη απο την oral-b vitality. Το λεω επειδη εχω και τις δυο. Την απο τα lidl την πηρα 2η γιατι τα ανταλλακτικα της oral-b ηταν πανακριβα. Σημειοτεον οτι εδω στην Ισπανια ειναι κατα ενα ευρω ακριβοτερη η οδοντοβουρτσα, αλλα ενα ευρω φθηνοτερα τα ανταλλακτικα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω την πειρα πριν λιγο την ανοιγω , ειχε συσκευη,θηκη ταξιδιου και ενα φορτιστη το οποιο η οδοντοβρουτσα δε καθεται πανω.επαγωγικα μου φαινεται φορτίζει αλλα δεν καθετε.στην εικονα μου εδειχνε και μια βαση που εχει και σαν θηκη για ανταλακτικα βουρτσάκια! μου το φαγαν απο το κουτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@aGka8l, H συσκευασία που αγόρασα εγώ περιείχε το εξής:

 

199454_DENTALUX-Elektrische-Akku-Zahnbue

 

Aυτή που αγόρασες εσύ είχε μέσα για κάποιο περίεργο λόγο άλλου τύπου άσχετο φορτιστή ...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

zacharis1955 ο κανωνικός φορτιστής(αυτός που δίχνεις στην εικόνα) δεν είναι επαγωγικός; (χωρίς μεταλάκια)

 

Με χαλάει λίγο η παλυνδρομική κίνηση. Δεν το έχω ξαναδεί σε καμία της oral-b. Ίσως δεν κάνει καλό στα δόντια.

Δεν την αγόρασα ακόμα

Επεξ/σία από Kill_bill2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Kill_bill2, Ο φορτιστής που βλέπεις είναι σίγουρα επαγωγικός,,,Η προεξοχή  φόρτισης δεν έχει κανένα μεταλλικό μέρος όπως δεν έχει και η οπή φόρτισης της οδοντόβουρτσας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φορτιστής πρέπει να είναι σαν της φωτο που έδειξε ο zacharis, εκείνος που είχε στη δικιά σου σίγουρα δεν κάνει και μάλλον παίχτηκε κάτι με τη συσκευασιά, ένα πράγμα που μου τη σπάει στο Lidl είναι αυτό, έψαχνα πόση ώρα να μην είναι ανοιγμένη η συσκευασία που θα πάρω και την ίδια ώρα ένα ζώο απέναντι άνοιξε μια μασαζιέρα και την έβαζε μέσα απο την πλάτη του να δει αν του κάνει, μετά την παράτησε χύμα και σηκώθηκε και έφυγε, αλλά εφόσον είναι αυτή η πολιτική του μαγαζιού να τα έχουν χύμα λες και πας στο παζάρι, καλά να πάθουν.

Σαν οδοντόβουρτσα πάντως είναι άψογη και κάνει όντως απόλαυση το πλύσιμο των δοντιών, είχα παλαιότερα μια άλλη ηλεκτρική αλλά ήταν πολύ χειρότερη (δεν θυμάμαι μάρκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλάει λίγο η παλυνδρομική κίνηση. Δεν το έχω ξαναδεί σε καμία της oral-b. Ίσως δεν κάνει καλό στα δόντια.

Δεν την αγόρασα ακόμα

 

Αν και εξηγησα παραπισω τα πλεονεκτηματα της oral-b, οφειλω να αναφερω οτι η τα νεα βουρτσακια της trizone ειναι με παλινδρομικη κινηση επισης, οποτε λογικα δεν ειναι προβλημα αυτο, αλλαζει ο τροπος καθαρισμου με τα παλινδρομικα να ειναι πιο κοντα στον τροπο βουρτσισματος με τις κλασσικες, ενω τα περιστροφικα ειναι τα προτιμωμενα απο τα κορυφαια μοντελα των εταιρειων.

 

Προσοχη ομως στον τροπο βουρτσισματος, αν δεν θελετε να κανετε ζημια στα ουλα σας.

Η oral-b εχει πληρης οδηγιες κ βιντεο, περιστροφικη κ παλινδρομικη διαφερουν τελειως (το ιδιο εννοειται και για τις κλασσικες οδοντοβουρτσες). Ελπιζω να αναφερεται σε αυτα και η dentalux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα καταστημα Πατησιων στου Φιξ και δεν ειχε τιποτα. Την βρηκα στο καταστημα ΦΙλαδελφειας εκει κοντα στο σταθμο Περισσου αλλα δεν ειχε ανταλλακτικα. Ειχαν μεινει 3-4 κομματια. Περασα απο Πευκακια μετα μηπως βρω και ανταλλακτικα αλλα και εκει ειχαν τελειωσει οπως και οι οδοντοβουρτσες.

 

Ελπιζω να μπορουμε να βρουμε κανα ανταλλακτικο πιο μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την oral B vitality (ποια κεφαλή δεν έχει σημασία). Δεν με νοιάζουν τα λεφτά, ας χρεωθώ. Να πάρω την dentalux του lidl είναι καλύτερη; Σαν αίσθηση ποια είναι καλύτερη;



@agka8l εμένα μου αρέσει ο φορτιστής που σου δώσαν περισσότερο. 2.5 ευρώ έχουν 4 κεφαλές και ο φορτιστής σου δεν ποιάνει χώρο. Αν θες να πας ταξίδι πως θα κουβαλήσεις όλο αυτόν τον μεγάλο φορτιστή(τον κανωνικό);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...