Προς το περιεχόμενο

700 ευρώ για gaming κουτι


thetruth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστό αλλά να κοιτάξει τον χώρο λόγω ψηλών μνημών.

 

η vengeance προεξεχει περιπου 50mm , θα χωρεσει η προταση σου millenium? 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση του millenium πολύ καλή αλλά δεν χοράει στο ύψος , 160mm είναι

με την  επιλογη σου θα εχω θεμα με την ram?  

ευχαριστω

 

edit: εχω 1x 8gb ram kingston (υψους 50 mm περιπου) θα μπορουσε να μετακινηθει σε αλλη θεση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εγκατεστησα την νεα ψυχτρα και δουλευει (το ανεμιστηρακι της δλδ) αλλα δεν την αναγνωριζει. Με το που ανοιγω το pc μου βγαζει cpu fan error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα.

Μπες στο bios και κάπου θα βρεις στα options το όριο σε στροφές του ανεμιστήρα που σου βγάζει αυτό το warning στο boot.

Πρέπει να είναι από default 600 rpm και ο ανεμιστήρας σου πιάνει λίγο λιγότερες στην αρχή. Το έπαθα κι εγώ με την 212 EVO σε asus m/b.

Βάλε το όριο 500 rpm και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύνδεσες το fan της ψύκτρας στη μητρική στο cpu fan ; 

ναι, cpu fan 1

 

Δεν είναι τίποτα.

Μπες στο bios και κάπου θα βρεις στα options το όριο σε στροφές του ανεμιστήρα που σου βγάζει αυτό το warning στο boot.

Πρέπει να είναι από default 600 rpm και ο ανεμιστήρας σου πιάνει λίγο λιγότερες στην αρχή. Το έπαθα κι εγώ με την 212 EVO σε asus m/b.

Βάλε το όριο 500 rpm και είσαι οκ.

δοκιμασα 500-100 δυστυχως τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus M5A97 LE R2.0 πήρες τελικά ; αν ναι κάντης ένα bios update στο τελευταίο 1709 αν δεν το έχει ήδη. σε ενα στικάκι το bios αφού το ξεζιπάρεις χρησιμοποιόντας το ezflash 2 από τα tools της μητρικής σου και αφού το κάνεις , τραβάς ένα load optimized defaults. 

 

για το error αυτά που σου είπα δεν χρειάζονται. έχεις το cpu qfan control enabled γι αυτό είτε θα το κάνεις disabled ή θα πας και θα βάλεις στο cpu_fan speed limit , ignore. μια χαρά είναι η ψύκτρα σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus M5A97 LE R2.0 πήρες τελικά ; αν ναι κάντης ένα bios update στο τελευταίο 1709 αν δεν το έχει ήδη. σε ενα στικάκι το bios αφού το ξεζιπάρεις χρησιμοποιόντας το ezflash 2 από τα tools της μητρικής σου και αφού το κάνεις , τραβάς ένα load optimized defaults. 

 

για το error αυτά που σου είπα δεν χρειάζονται. έχεις το cpu qfan control enabled γι αυτό είτε θα το κάνεις disabled ή θα πας και θα βάλεις στο cpu_fan speed limit , ignore. μια χαρά είναι η ψύκτρα σου

 

τα εκανα ολα που μου ειπες, και το update και το defaults, αλλα δυστιχως δεν το αναγνωρισε.

το error ομως εξαφανιστηκε , σε ευχαριστω για την βοηθεια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα το cpu cooler fan στην θεση 2 και δουλευει κανονικοτατα! :)

 

εχετε να μου προτεινετε (2) 120mm ανεμιστηρες με χαμηλα db απο e-shop?  (led μπλε o ενας)

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...