Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Catalyst


zizu21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες πήγα να κατεβάσω το Vdownloader γιατι μου είχε κολλήσει και ξαφνικά μου πέταξε ένα πρόγραμμα για ιούς και μου έκανε scan τον υπολογιστή,ίσως υπήρχε η επιλογή απλά δεν την πρόσεξα.Το έκλεισα και το απεγκατέστησα τέλος πάντων και απο τότε στον Mozilla που χρησιμοποιώ ως browser όταν ανοίγω νέα καρτέλα αντί για να μου βγάζει τις επιλεγμένες καρτέλες που είχα μου εμφανίζει ένα Delta search.Αλλά το μεγαλύτερο "πρόβλημα" είναι ότι σταμάτησε να μου ανοίγει τον Catalyst center.Δεν μπαίνει καθόλου...Λέτε να φταίει αυτό;Αν κάνω επαναφορά συστήματος θα τον διορθώσει;Έχω την ΑΤΙ Radeon HD6370M κάρτα γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζιζού, σου μπήκε ζουζούνι, κατέβασε και τρέξε το Malwarebytes Anti-Malware Free την ελεύθερη έκδοση κάνε update και σάρωσε (σε ασφαλή λειτουργία καλύτερα) πες μας τι βρήκε και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ff.

Ανοιγεις το about:config, βρισκεις την παραμετρο με ονομα "browser.newtab.url" και την αλλαζεις απο οτι ειναι σε "about:newtab" αν θες την νεα συμπεριφορα του ff με τις 9 πιο δημοφιλεις σελιδες σου ή σε about:blank αν θες την παλια με κενη καρτελα. Ολα χωρις "αυτακια".

 

Για το catalyst control center, ριξε το φταιξιμο στο .net framework που απαιτει για να παιξει. Αν θυμαμαι καλα, απαιτει .net framework 2, οποτε αν εισαι σε xp (γιατι τα vista και 7 το εχουν προεγκατεστημενο), βγαλτο και ξαναβαλτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ff.

Ανοιγεις το about:config, βρισκεις την παραμετρο με ονομα  και την αλλαζεις απο οτι ειναι σε "about:newtab" αν θες την νεα συμπεριφορα του ff με τις 9 πιο δημοφιλεις σελιδες σου ή σε about:blank αν θες την παλια με κενη καρτελα. Ολα χωρις "αυτακια".

 

Για το catalyst control center, ριξε το φταιξιμο στο .net framework που απαιτει για να παιξει. Αν θυμαμαι καλα, απαιτει .net framework 2, οποτε αν εισαι σε xp (γιατι τα vista και 7 το εχουν προεγκατεστημενο), βγαλτο και ξαναβαλτο.

Μπορείς να μου πεις που είναι το about:config γιατί δεν το βρίσκω;Όσο για το catalyst έχω 7αρια και ενώ άνοιγε κανονικά σταμάτησε να λειτουργεί μετά απο αυτό που έγραψα πιο πάνω

NEW:Βρήκα το about:buildconfig που λογικά είναι αυτό που λες αλλά πουθενά δεν έχει "browser.newtab.url".Επίσης μπήκα στο http://hg.mozilla.org/releases/mozilla-release/... και δεν είχε πάλι κάτι τέτοιο...Δεν κάνω κάτι σωστά;

(Συγγνώμη για το πρήξιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου zizu21 για το mozilla άμα δεν βρίσκεις άκρη απλά κάνε το απεγκατάσταση με το revo unistaller να το link http://www.revouninstaller.com/start_freeware_download.html και επέλεξε την ασφαλή λειτουργία και κάνε delete ότι σου βγάλει.Αφού τα κανείς αυτά απλά κατεβασέ το ξανά και κάνε εγκατάσταση

 

 

Όσο για Catalyst κάνε αυτό με το Framework άλλα το 4 όχι 2 αν δεν δουλεύει κάνε το ίδιο με το  mozilla 

 

 

Καλή Επιτυχία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις μια νεα καρτελα και για διευθυνση δινεις "about:config" :)

Σ'ευχαριστώ πολύ πέτυχε αυτό!!!! Να σαι καλα!!!!Τωρα θα ψάξω και για το catalyst!!!!Και πάλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...