Προς το περιεχόμενο

Τίτλοι τέλους για πολλά από τα παιχνίδια της Electronic Arts στο Facebook


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  ΠΟΤ¨Ε δε πλήρωσα για τίποτα αλλά υπάρχει κόσμος που είχε κάρτα φορτωμένη με λεφτά αποκλειστικά για το παιχνίδι.

και αυτος ειναι ο λογος που εχουμε αυτο το thread τωρα, οτι αυτοι περιμεναν να πληρωσεις αλλα δε πληρωσες γιατι λεφτα ο κοσμος δε δινει για αυτα τα πραγματα , δινει μονο για κανονικα παιχνιδια και καλα παιχνιδια και εκει πρεπει να επενδυσουν

 

απλα επειδη σε καποια φαση ειδαν ή μαλλον νομιζαν οτι απο free παιχνιδια θα παιξει χρημα (επειδη θα θες να τα σκας για επιπλεον bonus πραγματα ή για να κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη , και μαλιστα υπαρχουν μερικα τετοια που ειναι ακοτορθωτα αν δε τα σκασεις στη συνεχεια και συνεχεια ) αρχισε να επικρατει η αποψη οτι το free/freemium ειναι το μελλον και αρχισαν να εφαρμοζουν αναλογες τακτικες και σε κανονικα παιχνιδια (βλεπε dlc τα οποια πολλες φορες ειναι ανουσια και για τα λεφτα που ζητουν ειναι κλεψια. επισης αρχιζαν να εκνευριζουν οταν εκαναν dlc πραγματα που θα επρεπε να υπαρχουν στο αρχικο παιχνιδι, ή υπηρχαν αλλα ηταν κλειδωμενα για να γινουν dlc μετα

 

τελικα ομως τρωνε τα μουτρα τους και πολλοι απο μας χαιρομαστε για αυτο γιατι θελουμε να βλεπουμε περισσοτερη ποιοτικη δουλεια στο παραδοσιακο gaming (το οποιο στο κατω κατω δεν ειναι και φθηνο ) και λιγοτερο casual ή τακτικες που υπαρχουν σε casual στα κανονικα παιχνιδια 

 

το οτι υπαρχουν casual καλως και υπαρχουν και καλως αρεσουν σε αυτους που τους αρεσουν , ομως το να προσπαθεις να προσαρμοσεις ολοκληρη τη βιομηχανια σε αυτο το μοντελο ειναι κατι που ενοχλει τους πιο παραδοσιακους (να το πουμε ετσι) και τελικα μονο κακο κανει στο χωρο

 

και η ΕΑ δεν ειναι κανα γατακι, ειναι απο τις μεγαλυτερες (αν οχι η μεγαλυτερη) εταιρεια του χωρου και οι πολιτικες της εχουν αμεσο αντικτυπο σε ολη τη βιομηχανια ειτε αυτες ειναι καλες , ειτε οχι 

οποτε μια τετοια εξελιξη απο μια τετοια εταιρεια μονο ελπιδοφορα μπορει να ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτος ειναι ο λογος που εχουμε αυτο το thread τωρα, οτι αυτοι περιμεναν να πληρωσεις αλλα δε πληρωσες γιατι λεφτα ο κοσμος δε δινει για αυτα τα πραγματα , δινει μονο για κανονικα παιχνιδια και καλα παιχνιδια και εκει πρεπει να επενδυσουν

 

απλα επειδη σε καποια φαση ειδαν ή μαλλον νομιζαν οτι απο free παιχνιδια θα παιξει χρημα (επειδη θα θες να τα σκας για επιπλεον bonus πραγματα ή για να κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη , και μαλιστα υπαρχουν μερικα τετοια που ειναι ακοτορθωτα αν δε τα σκασεις στη συνεχεια και συνεχεια ) αρχισε να επικρατει η αποψη οτι το free/freemium ειναι το μελλον και αρχισαν να εφαρμοζουν αναλογες τακτικες και σε κανονικα παιχνιδια (βλεπε dlc τα οποια πολλες φορες ειναι ανουσια και για τα λεφτα που ζητουν ειναι κλεψια. επισης αρχιζαν να εκνευριζουν οταν εκαναν dlc πραγματα που θα επρεπε να υπαρχουν στο αρχικο παιχνιδι, ή υπηρχαν αλλα ηταν κλειδωμενα για να γινουν dlc μετα

 

τελικα ομως τρωνε τα μουτρα τους και πολλοι απο μας χαιρομαστε για αυτο γιατι θελουμε να βλεπουμε περισσοτερη ποιοτικη δουλεια στο παραδοσιακο gaming (το οποιο στο κατω κατω δεν ειναι και φθηνο ) και λιγοτερο casual ή τακτικες που υπαρχουν σε casual στα κανονικα παιχνιδια 

 

το οτι υπαρχουν casual καλως και υπαρχουν και καλως αρεσουν σε αυτους που τους αρεσουν , ομως το να προσπαθεις να προσαρμοσεις ολοκληρη τη βιομηχανια σε αυτο το μοντελο ειναι κατι που ενοχλει τους πιο παραδοσιακους (να το πουμε ετσι) και τελικα μονο κακο κανει στο χωρο

 

και η ΕΑ δεν ειναι κανα γατακι, ειναι απο τις μεγαλυτερες (αν οχι η μεγαλυτερη) εταιρεια του χωρου και οι πολιτικες της εχουν αμεσο αντικτυπο σε ολη τη βιομηχανια ειτε αυτες ειναι καλες , ειτε οχι 

οποτε μια τετοια εξελιξη απο μια τετοια εταιρεια μονο ελπιδοφορα μπορει να ειναι 

Κοιτα εγω με το dlc δεν εχω τοσο θεμα οσο εχω με το pay to win που εφαρμοζεται κυριως στο 99,9 τον εφαρμογων στο ios δεν ξερω για android που οποια εφαρμογη κατεβασεις η θα εχει χρονο για κανα repair η για να βγει το boss θες ευρω η γιατι επεσες σε κενο πληρωνε δηλ ενταξει πρεπει να εχεις χιλια ευρω το μηνα για να πεζεις βεβαια δεν φταινει οι εταιριες οσο φταει το μηλο αλλα αυτη την τακτικη πανε να την περασουν ανεπιτυχως στο Pc χαρακτηριστικο παραδειγμα το day z που ηταν πολλα υποσχομενο και εφαγε χαμηλη βαθμολογια μονο και μονο για το οτι πρεπει να αγοραζεις σφαιρες με ευρω και αλλα πραγματα,,ενα παιχνιδι πολλα υποσχομενο εφαγε θαψιμο για αυτον τον λογο ετσι θα γινει και με την ea αμα κανει αυτη την τακτικη στο Pc απλα θα χρεωκοπησει γιατι ο κοσμος του Pc δεν δεχεται μια ζωη να παιζει σε αφθονια τα παιχνιδια και να ερχεται τωρα και να ζηταει συνεχεια εξτρα λεφτα κανεις δεν τα δινει κανεις δεν θελει τα εξτρα πακετα που θα μπορουσαν εξαρχης να ειναι μεσα χωρις την ζητηση λεφτων,Τωρα τα dlc δεν ειναι ακριβα και τα βρισκω ποιο οκ γιατι σου πουλαει λογικα πραγματα οχι πχ medpacks η σφαιρες..Το βρισκω οκ να αγορασω ενα dlc που εχει καμια 5 καινουργια οπλα αρμορ και καμια πιστα με 5 ευρω παρα να δωσω 1 ευρω για 10 medpacks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά το Top Eleven είναι για γέλια; Εγώ το προτιμώ γιατί κάθομαι αρκετή ώρα την μέρα στο PC να περνάω τον χρόνο μου. Να κάνω τι; Ναι εάν θέλω πάω στο Ps2 (ναι γιατί παίζω games όχι η ζωή μου είναι TA GAMES) και παίζω FFX. Επίσης αυτά τα games είναι πολύ πιο επικερδές από ότι αυτά των κονσολών. Παράδειγμα ποιος δεν παίζει λίγο Uberstrike ή ακόμα και Poker; (online!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που βλέπουμε από τις απαντήσεις είναι ότι οι "gamers" στην πλειονότητα τους είναι κομπλεξικοί και νομίζουν ότι είναι κάποιοι γιατί αυτοί παίζουν metal gear ή Fifa και όχι Farmville. Σιγά ρε Κωστέτσοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που βλέπουμε από τις απαντήσεις είναι ότι οι "gamers" στην πλειονότητα τους είναι κομπλεξικοί και νομίζουν ότι είναι κάποιοι γιατί αυτοί παίζουν metal gear ή Fifa και όχι Farmville. Σιγά ρε Κωστέτσοι!

χεστηκαμε να ειμαστε "καποιοι" επειδη μας αρεσουν τα παιχνιδια 

 

το μονο που θελουμε ειναι καλα παιχνιδια και οσο τα δικα σου παιχνιδια δεν επηρεαζουν τα δικα μου παιχνιδια παιζε ο,τι θες και ασε με εμενα να μπορω να  παιζω αυτο που θελω 

 

αν δε σε ενδιαφερουν αυτα που κανει η ΕΑ ειναι δικαιωμα σου , δικαιωμα μου ομως κι εμενα ειναι να με ενοχλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πατριωτικα πηρατε τον ορο gaming/gamer. Ηρεμηστε, οι fb players δεν διεκδικουν απο σας τον "τιμητικο" τιτλο του gamer...

Aλλα και να τον διεκδικουσαν (...) οι πουλαδες αυτου που παιζει farmville ειναι προφανως πιο λιγες απο αυτου που παιζει fifa, οποτε ας πανε στην σπηλια τους οι κυριοι διοτι εμεις εχουμε gamepad με 20 πληκτρα και καρτα γραφικων των 500 ευρω και δεν παιζουμε με το ποντικι ουτε με onboard vga! Φτυσαμε αιμα για να ειμαστε gamers, εχουμε ολοκληρο cv πισω μας (atari/mega drive/saturn/playstation/pentium 166mmx κλπ κλπ) που πανε λοιπον τα γατακια του zuckenberg με το farmville? Συγκρινεται ο λοχιας με τον συνταγματαρχη να πουμε?

 

Περα απο αυτο, δεν βλεπω πως γινεται να σας ενοχλει η υπαρξη παιχνιδιων στο fb/android/ios/linux/amiga/atari/koukouroukou κλπ ειτε αυτα ειναι της EA ειτε οποιας αλλης. Θεμα της εκαστοτε εταιρειας ειναι αυτο, οπως και του κοινου. Αν κατι εχει ζητηση λοιπον θα συνεχισει να υπαρχει, διαφορετικα θα ακολουθησει την πορεια των παιχνιδιων της EA στο fb.

 

Tελος η λογικη "θελουμε να παψει η EA να ασχολειται με το fb games για να δουμε πιο ποιοτικους τιτλους εμεις οι pc gamers" μπαζει αρκετα.

Πρωτον, η EA ποτε δεν εβγαλε ποιοτικους και προσεγμενους τιτλους, ολα στο ποδι ηταν γραμμενα, ασχετα αν καποια παιχνιδια τελικως ηταν καλα :X

Δευτερον, κανοντας το ιδιο mind game με εσας θα πω: Μακαρι να συνεχισει η ΕΑ (και η καθε ΕΑ) να επενδυει στο fb ΑΝ εχει μεγαλα κερδη, ωστε να επενδυει μεγαλυτερα ποσα (απτα κερδη του fb) για ποιοτικους τιτλους gaming στο pc :) To point ειναι οτι οσο αυθαιρετο ειναι το συμπερασμα πως επειδη βγαζει παιχνιδια για το fb δεν προσεχει τους τιτλους για pc, αλλο τοσο αυθαιρετα μπορω να πω κι εγω το αναποδο, οτι χαρη στα κερδη απτο fb βγαζει καλυτερους τιτλους για pc/consoles!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυθαίρετο συμπέρασμα ότι έχει ξεκωλιαστει στα dlc η συγκεκριμένη εταιρεία;

Είναι αυθαίρετο συμπέρασμα ότι έχει καταστρέψει ποιοτικές σειρές τίτλων; ( Ναι έχει ΚΑΙ τέτοιες) και τις έκανε τελείως fast food?



αν εσύ θες να διαχωρίσεις το ότι ξαφνικά ανακάλυψαν τους free to play τίτλους και τα χαζοπαιχνιδα στα mobile os ( όπου έχει τη μεγαλύτερη παρουσία σε αυτά σε σχέση με κάθε άλλη "παραδοσιακη" εταιρεία video games) με το ότι παράλληλα η ποιότητα των τίτλων της σε pc/ κονσόλες πήγαινε από το κακό στο χειρότερο δε μπορώ να κάνω κάτι..

δε θα κρίνω αυτή την εταιρεία από ένα δύο πράγματα καλά ή κακά, αλλά από το γενικότερο προσανατολισμό της και τα αποτελέσματα των πράξεων της (οπως το προσφατο φιασκο με το sim city )

 

πολυ απλα χαιρομαι αφανταστα που αποτυχγανει σε αυτα της τα εγχειρηματα , δεν εχω καποιο προσωπικο θεμα με οσους τους αρεσουν αυτα τα πραγματα , ουτε με οσους φτιαχνουν τετοια παιχνιδακια 

δεν ειναι θεμα ελιτισμου και σιγουρα δεν ειναι κατι προσωπικο 

 

προσωπικο γινεται οταν μου καταστρεφουν σε τεραστιο βαθμο ενα απο τα αγαπημενα μου χομπι 

 

απο τη στιγμη που δε σας αφορα αυτο το χομπι μερικους  δε καταλαβαινω γιατι απλα χωνεστε για να χωνεστε..

παιχνιδια για να παιζετε στο fb και στη χεστρα θα συνεχισουν να υπαρχουν μην ανησυχειτε , απλα θελουμε να συνεχισουν να υπαρχουν και τα παιχνιδια που ξερουμε οπως τα ξερουμε 



  (...) οι πουλαδες αυτου που παιζει farmville ειναι προφανως πιο λιγες απο αυτου που παιζει fifa, οποτε ας πανε στην σπηλια τους οι κυριοι διοτι εμεις εχουμε gamepad με 20 πληκτρα και καρτα γραφικων των 500 ευρω και δεν παιζουμε με το ποντικι ουτε με onboard vga! Φτυσαμε αιμα για να ειμαστε gamers, εχουμε ολοκληρο cv πισω μας (atari/mega drive/saturn/playstation/pentium 166mmx κλπ κλπ) που πανε λοιπον τα γατακια του zuckenberg με το farmville? Συγκρινεται ο λοχιας με τον συνταγματαρχη να πουμε?

φοβερο συνονθυλευμα ασυναρτησιας και αναιτιου κομπλεξισμου .. ωραιος   :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μιλάμε για rage...Τωρα καταλαβα οτι μιλαμε για τυπικη περιπτωση gamer με ξεχειλισμενη τεστοστερονη, σαν αυτους που συναντω σε διαφορα mmorpg.

 Καμια ελπιδα συζητησης, ουτε καν χαβαλε με μερικους και με συγχωρεις για την παρεμβαση. Συνεχισε ελευθερα.

 

H πλακα ειναι πως δεν παραληρω εγω. Ουτε πεταω χαρακτηρισμους προς συνομιλητες ετσι χυμα, απλα επειδη δε συμφωνω με μια αποψη. Προσεβαλα τις ηθικες αξιες και εθιξα τα κιλα εμπειριας ενος "gamer" (που πα ρε καραμητρο κοινως), sorry!

 

YΓ. Δεν εχω παιξει ποτε παιχνιδι στο fb, αντιθετως παιζω σαν κι εσενα σε pc. Αλλα τωρα καταλαβα πως δεν υπαρχει δικαιωμα στην αντιθετη αποψη σε αυτο το θρεντ. Get a life, που λετε καθε λιγο μεταξυ σας εσεις οι σκληροπυρηνικοι gamers.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στερεοτυπα ειναι αυτα.

Μπουζουκια=χασιμο χρονου για μενα

Games=κερδιζω κατι

Παν μέτρον άριστον.

Όλα χρειάζονται, το θέμα είναι να μην το παρακάνεις και να κρατάς μια ισορροπία. Π.χ το να παίζεις 1-2 ώρες την μέρα π.χ είναι ΟΚ. Το να παίζεις 10 ώρες την μέρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Το ίδιο και με τα μπουζούκια, το να πας 1-2 φορές το μήνα είναι ΟΚ, το να πας κάθε μέρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...