Προς το περιεχόμενο

Φιλία ανάμεσα σε straight και gay αντρες


elenipetropoulou89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

eleni petropoulou,0 posts "έγινε σε ένα φίλο μου"; Yeah, right.

 

Ενδιαφέρον το πείραμα σκέψης πάντως. Δεδομένου ότι ανάμεσα σε μια νορμάλ γυναίκα και έναν νορμάλ άντρα δεν υπάρχει στενή φιλία, πως επεκτείνεται στα gay μονοπάτια αυτό;

 

Ο τρόπος αποκάλυψης μάλλον έχει να κάνει με το αν πρέπει να ανησυχήσει κανείς ή όχι. Αν πάτε σε ένα μπαρ οι δυό σας και σου πει, ξέρεις, καιρό τώρα θέλω να σου πω ότι είμαι gay, ε, run for your α**.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα γκευ φιλο.Τον εκανα παρεα για να με γνωρισει σε μια γκομενα που γουσταρα,με την οποια ομως οχι μονο δεν εκατσε,αλλα τελικα τα εφτιαξα με την φιλη της. :P

 

Επιβεβαιώνομαι ώρα με την ώρα, λεπτό προς λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έκανα παρέα με εναν ομοφυλόφιλο - φτερά και πούπουλα  οπως δεν θα εκανα παρέα με εναν καγκουρα ολικής αλέσεως. Καθαρά απο θεμα αισθητικής.

Απο κει και πέρα, ο φίλος μου ειναι φίλος μου οτι και να ειναι. Ομοφυλόφιλος, άσπρος, μαύρος, Ελοχιμ, ακομα και ψεκασμένος.  Η επιλογή εγινε απο τους δυο μας γιατι καλύπταμε ο ένας τον αλλον σε διάφορους τομείς. Χιούμορ, παρέα, καφρίλα, εμπιστοσύνη,  ομάδα, ολα τα παραπάνω, κλπ.
Οι σεξουαλικές προτιμήσεις του αλλου με αφήνουν αδιάφορο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αμα δε μιλαμε για καταστάσεις με φτερά και πούπουλα δεν υπαρχει σοβαρό θέμα (αν και ακόμα και με φτερα αν τον άλλο δε τον χαλαει "περι ορέξεως...")

 

Το μονο θέμα που ίσως να υπάρχει είναι να έχουν λιγότετα πράγματα να κουτσομπολεύουν ματαξύ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το να ξερω οτι καποιοις ειναι gay και τι αυτο συνεπαγεται (αρρωστιες) μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι οχι δεν θα εκανα παρεα με gay.

Αυτοκτόνα.

 

Προσθήκη μετά απο ώρες και το μήνυμα του από κάτω:

 

Μην αυτοκτονήσεις αν δεν πιστεύεις πως η άγνοια και η βλακεία είναι αρρώστιες. Πήγαινε ξανά σχολείο, μαζί με όποιον πιστεύει πως οι ομοφυλόφιλοι είναι άρρωστοι ή φορείς οποιασδήποτε "ομοφυλοφιλικής" αρρώστιας.

Επεξ/σία από insomniaK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να σου γνωρίσω τον chill τότε να μη μείνεις με το παράπονο :devil:

 

Μωρή!!!!!

 

Τα τελευταία δυο χρόνια κάνω πολύ παρέα με ένα παλικάρι που είναι δηλωμένα gay και μέσω αυτού έχω γνωρίσει αρκετούς άλλους. Μια χαρά περνάμε κάθε φορά που βρισκόμαστε παρόλο που είμαστε δυο εντελώς διαφορετικοί κόσμοι, σέβεται τις προτιμήσεις μου όπως και εγώ τις δικές του και ναι τολμώ να πω πως στα ταξίδια μας εντός και εκτός Ελλάδος μοιραζόμαστε το ίδιο δωμάτιο εννίοτε και το ίδιο κρεβάτι. Ποτέ δεν αισθάνθηκα απειλή, του στιλ ότι θα μου την πέσει ξέρω γω. Ο αμοιβαίος σεβασμός εξάλλου είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα της φιλίας.

 

Η αλήθεια είναι πως στην αρχή σοκαριζόμουν αρκετά από διάφορα γεγονότα, αλλά όπως όλα θέμα συνήθειας είναι. Εξάλλου όταν έχεις για κουμπάρο τον τοξοβόλο τι σκατά να σε σοκάρει μετά όσο πουριτανός και αν νόμιζες ότι είσαι.

 

Οι φίλες κατά κανόνα φωτιά.....

 

Το μόνο κακό είναι ότι μου έχει κολλήσει την λέξη "μούτζα" και ότι φέτος λόγω χαμένου στοιχήματος μεταξύ μας θα πρέπει να παρακολουθήσω eurovision......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας straight θα έκανε παρεα με έναν gay αν δεν γνώριζε ότι είναι ομοφυλοφιλος?

Ε άμα δε το γνώριζε;...

 

Και, το έχω πάθει. Δεν είναι ότι είμαι ομοφοβικός, αλλά το έμαθα και πρωταπριλιά και μου ήρθε κάπου στο άκυρο. Ε, ο φίλος έφαγε σουτ κάπως αυτοματοποιημένα. Και κρίμα, γιατί πέρα από τις επιλογές του, ήταν καλός φίλος. 

 

 

Στέλιο, σε περίπτωση που δεις το μήνυμα, κόψε τις μαλακίες :-D  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα του γκέτσι (του πισωκούνα συγκεκριμένα) ούτε ένα perma ban δεν αφήνετε τον τριμέγιστο Τόξο να απολαύσει.ffs bitches

 

Το λεπόν ,αυτό το άκυρο ''η τάδε ομάδα άραγες μπορεί να κάνει παρέα με μια άλλη'' πόσο self defeating κ ως σκέτη ερώτηση παίζει να είναι.Οκ θέλει πτυχίο ψυχολογίας για να δούμε πως κάθε δεύτερος άνθρωπος κ σχέση είναι διαφορετική?Λίγο έλεος γκαιζ κ γκεις (ειδικά οι κρυφές )

 

Η δυναμική της κάθε σχέσης διαμορφώνεται από τα συμβαλόμενα μέλη...Κ τι περίεργο αλλά είμαστε διαφορετικοί.Όλοι μας.Δε τίθεται θέμα αν ''οι στρέητ μπορούν να κάνουν παρέα με τους γκέι κ τούμπαλιν'' αλλά αν ο Πάνος (η αφεντιά μου) μπορεί να κάνει παρέα με τον Πάνο (τον Chill) πχ.

 

Η δική μου θεώρηση λέει πως σε ότι αφορά πχ αποκλειστικά εμένα κ την πομπώδη προσωπικότητα μου ,επειδή ανέκαθεν είχα μια τάση να έχω περισσότερα κοινά με άνδρες οι φιλίες μου σε σημαντικό βαθμό αφορούσαν στρέητ άνδρες.Πως το λένε με τις γκόμενες δεν.Ούτε πολλά κοινά έχω,ούτε κάποιο ικανοποιητικό κώδικα επικοινωνίας έχω καταφέρει στα 32 μου να έχω με γυναίκες.

 

Αναμφίβολα έχω κάνει φιλίες με γυναίκες αλλά οι πιο δυνατές και σταθερές φιλίες μου αφορούν στρέητ άνδρες.Άρα ναι σε ότι αφορά τη προσωπική μου εμπειρία,την ίδια μου τη ζωή βασικά μπορώ να διαβεβαιώσω κ τις συμπλεγματικές self defeating κρυφές αλλά κ τα μπάζα άγνοιας στρέητ άνδρες πως οι φιλίες μεταξύ ανδρών διαφορετικού σεξουαλικού προσανατολισμού και υφίσταντε κ στη περίπτωση μου είναι πολύ δυνατές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...