Προς το περιεχόμενο

Διακλαδωτής HDMI για να μπορέσω να βλέπω σε 2 διαφορετικές τηλεοράσεις από τον ίδιο αποκωδικοποιητή,υπάρχει?


Bimmermeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

έχω έναν αποκωδικοποιητή της Nova με HDMI και θέλω να δίνω ταυτόχρονα σήμα σε 2 τηλεοράσεις.Υπάρχει κάποιος διακλαδωτής γι αυτήν την δουλειά?Και αν ναι..ποιος και πόσο..

Για να το θέσω πιο απλά,υπάρχει κάποιο ανταπτοράκι που θα συνδεθεί στο HDMI του Nova Box και θα βγάζει 2 υποδοχές HDMI για να το συνδέσω στις 2 τηλεοράσεις που έχω και να βλέπω ταυτόχρονα το ίδιο σήμα και στις 2?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω έναν αποκωδικοποιητή της Nova με HDMI και θέλω να δίνω ταυτόχρονα σήμα σε 2 τηλεοράσεις.Υπάρχει κάποιος διακλαδωτής γι αυτήν την δουλειά?Και αν ναι..ποιος και πόσο..

 

Για να το θέσω πιο απλά,υπάρχει κάποιο ανταπτοράκι που θα συνδεθεί στο HDMI του Nova Box και θα βγάζει 2 υποδοχές HDMI για να το συνδέσω στις 2 τηλεοράσεις που έχω και να βλέπω ταυτόχρονα το ίδιο σήμα και στις 2?

 

 

 

Αυτο Link.png Site: http://www.amazon.co.uk/Neet%C2%AE-SPLITTER-Amplifier-Display-Shipping/dp/B001D9P1OW/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1366865503&sr=1-3&keywords=Neet+Cables">Neet© - 3 Port HDMI AUTO SWITCH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ότι είπαν τα παιδιά πιο πάνω, Ψάχνεις για HDMI Splitter. Στο e-bay θα βρεις ακόμα και απο 10€.

 

Έχω ήδη ένα, και το έχω συνδέσει στο Blu-Ray για να δίνω ταυτόχρονα εικόνα σε plasma και projector.

 

Προσοχή όμως! Κάποια splitter ΔΕΝ μεταφέρουν τον ήχο παρά μόνο την εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...