Προς το περιεχόμενο

Toshiba 32TL933G: Εντυπώσεις - εμπειρίες - πληροφορίες κλπ


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, παρακολουθώ  καιρο το site, απλα η tv σταθηκε αφορμη για να γραφτώ για να μοιραστω τις απόψεις μου μαζί σας για την αγορα μου.

  1. η tv αντικατέστησε samsung le32b530 (full hd, 50 Hz, δωρο στη μανα για να μην δινει μάχη με τους αποκωδικοποιητές....)
  2. αγορά απο mediamarkt online στα 279 ευρώ, παραγγελία κυριακή 20/4 παράδοση Τρίτη.
  3. Δωρο 2 ζευγαρια γυαλιά FPT-AG03
  4. πολύ καλή εικόνα στα κανάλια
  5. κανένα πρόβλημα με την αρίθμιση των καναλιών
  6. αυτόμα έγινε update μεσω lan
  7. πολύ αργό menu, χειρότερο από της samsung
  8. πολύ αργό zapping, χειρότερο από της samsung (έλεος, καταστρέφουν αγαπημένη συνήθεια)
  9. πολύ καλά ηχεία, σχετικά καθαρός και δυνατός ήχος , πολύ καλύτερα από της samsung (αν και χρησιμοποιώ ενισχυτή με optical out)
  10. κανένα θέμα με γραμμες στο Pro/Ps3
  11. υψηλή ποιότητα κατασκεύης
  12. επειδή ήθελα να χρησιμοποιήσω τη λειτουργία pvr, είδα ότι δεν υπάρχει πουθενά. ΑΝ όμως αλλάξει η χώρα (σε UK πχ) ενεργοποιείται το κουμπί rec στο control και οι σχετικές ρυθμίσεις. μπορούμε να διαλέξουμε χώρα UK με γλώσσα Ελληνικά!!!!  Η εγγραφή δυστηχώς ενώ εμφανίζεται στο media player δεν παίζει, λέει δεν υποστηρίζεται η μορφή του αρχείου. Θα το παλέψω και άλλο. Δεκτή κάθε ιδέα...  Άκυρο, Δούλεψε...!!!! Δεν παίζει από το media player, πρέπει να πας menu, προγραμματα τηλεορασης, βιβλιοθήκης.... Πάει και αυτό. Έχουμε και PVR...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενού είναι πράγματι αρκετά αργό. Το δοκίμασα χτες και μετά από λίγη ώρα πλοήγησης μέσω των smart δυνατοτήτων της τηλεόρασης, άρχισε να κουράζει. Ελπίζω στο επόμενο update να διορθωθεί και αυτό.

 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το pvr προστέθηκε μετά το τελευταίο update. Οπότε όσοι δεν έχετε αναβαθμίσει να αναβαθμίσετε το λογισμικό στην τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Καλησπέρα, παρακολουθώ  καιρο το site, απλα η tv σταθηκε αφορμη για να γραφτώ για να μοιραστω τις απόψεις μου μαζί σας για την αγορα μου.

  1. η tv αντικατέστησε samsung le32b530 (full hd, 50 Hz, δωρο στη μανα για να μην δινει μάχη με τους αποκωδικοποιητές....)
  2. αγορά απο mediamarkt online στα 279 ευρώ, παραγγελία κυριακή 20/4 παράδοση Τρίτη.
  3. Δωρο 2 ζευγαρια γυαλιά FPT-AG03
  4. πολύ καλή εικόνα στα κανάλια
  5. κανένα πρόβλημα με την αρίθμιση των καναλιών
  6. αυτόμα έγινε update μεσω lan
  7. πολύ αργό menu, χειρότερο από της samsung
  8. πολύ αργό zapping, χειρότερο από της samsung (έλεος, καταστρέφουν αγαπημένη συνήθεια)
  9. πολύ καλά ηχεία, σχετικά καθαρός και δυνατός ήχος , πολύ καλύτερα από της samsung (αν και χρησιμοποιώ ενισχυτή με optical out)
  10. κανένα θέμα με γραμμες στο Pro/Ps3
  11. υψηλή ποιότητα κατασκεύης
  12. επειδή ήθελα να χρησιμοποιήσω τη λειτουργία pvr, είδα ότι δεν υπάρχει πουθενά. ΑΝ όμως αλλάξει η χώρα (σε UK πχ) ενεργοποιείται το κουμπί rec στο control και οι σχετικές ρυθμίσεις. μπορούμε να διαλέξουμε χώρα UK με γλώσσα Ελληνικά!!!!  Η εγγραφή δυστηχώς ενώ εμφανίζεται στο media player δεν παίζει, λέει δεν υποστηρίζεται η μορφή του αρχείου. Θα το παλέψω και άλλο. Δεκτή κάθε ιδέα...  Άκυρο, Δούλεψε...!!!! Δεν παίζει από το media player, πρέπει να πας menu, προγραμματα τηλεορασης, βιβλιοθήκης.... Πάει και αυτό. Έχουμε και PVR...

 

 

 

3D δεν είδες ακόμα; Να μας πεις και συ τις εντυπώσεις σου

Το μενού είναι πράγματι αρκετά αργό. Το δοκίμασα χτες και μετά από λίγη ώρα πλοήγησης μέσω των smart δυνατοτήτων της τηλεόρασης, άρχισε να κουράζει. Ελπίζω στο επόμενο update να διορθωθεί και αυτό.

 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το pvr προστέθηκε μετά το τελευταίο update. Οπότε όσοι δεν έχετε αναβαθμίσει να αναβαθμίσετε το λογισμικό στην τελευταία έκδοση.

 

Νομίζω ότι προστέθηκε με κάποιο προηγούμενο update το 2012 και όχι με το τελευταίο. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Επεξ/σία από mistac75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toshiba σας προσφέρει δωρεάν επισκευή χωρίς καμία επιβάρυνση σε περίπτωση ζημιάς λόγω ατυχήματος, ανταλλαγή φορητού υπολογιστή TOSHIBA ή τηλεόρασης σε περίπτωση κλοπής και προσφέρει για το Toshiba laptop σας ή το σας υπηρεσία ανάκτησης δεδομένων σε περίπτωση ελλατωματικής αποθηκευτικής συσκευής που υπόκεινται τους όρους και προυποθέσεις που ακολουθούν.Η προσφορά ισχύει (για αγορα από) 1η Απριλίου 2013 έως την 30 Σεπτεμβρίου 2013.

 

Συνδεθείτε στη διεύθυνση https://www.nomatterwhatguarantee.com

εντός 14 ημερών από την ημερομηνία αγοράς και 
πραγματοποιήστε εγγραφή στην προσφορά
 
Περίοδος εγγύησης: 1 έτος από την ημερομηνία αγοράς

 

Δεν ειναι κακο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Εχω συνδεσει την tv με ethernet στο router, και μπαινει κανονικα internet. Θα επρεπε να φαινετε στα devices (windows 8) και να βλεπει τα shared folders του υπολογιστη; Αν ειναι ετσι, θελει καποιο setting για να το πετυχω αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια ερώτηση από εμένα: Παρατήρησα ότι όταν παίζει μια ταινία από το usb stick, απλή όχι 3D, οι υπότιτλοι δεν έχουν μαύρο περίγραμμα. Το αποτέλεσμα είναι να μην φαίνονται καλά αν το φόντο πίσω είναι λευκό. Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να λυθεί το πρόβλημα; Π.χ. να μην χρειαστεί να ενσωματώσω τους υποτίτλους στο βίντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Εχω συνδεσει την tv με ethernet στο router, και μπαινει κανονικα internet. Θα επρεπε να φαινετε στα devices (windows 8) και να βλεπει τα shared folders του υπολογιστη; Αν ειναι ετσι, θελει καποιο setting για να το πετυχω αυτο;

δοκιμασε να πας στην τιβι menu- media player-δικτυακο media player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκει παω και δε δειχνει τιποτα. Σκετο γκρι. Βασικα στα devices των windows δεν θα επρεπε να εμφανιζεται αφου ειναι στο ιδιο δικτυο;

 

Και κατι αλλο. Εχει προσθεσει κανεις λογαριασμο facebook; Με το qr code μου βγαζει error η σελιδα που ανοιγει, email βγαλει σφαλμα στην αποστολη και το remote app κρασαρει

 

Επισης, καθε φορα που ανοιγω την τν πρεπει να βαζω κωδικο για το toshiba places; και καθε φορα κωδικους για το youtube για συζευξη με το κινητο και login στο λογαριασμο; δεν τα κραταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια ερώτηση από εμένα: Παρατήρησα ότι όταν παίζει μια ταινία από το usb stick, απλή όχι 3D, οι υπότιτλοι δεν έχουν μαύρο περίγραμμα. Το αποτέλεσμα είναι να μην φαίνονται καλά αν το φόντο πίσω είναι λευκό. Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να λυθεί το πρόβλημα; Π.χ. να μην χρειαστεί να ενσωματώσω τους υποτίτλους στο βίντεο. 

 

Αν δεν κάνω λάθος, δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι ώστε να το διορθώσεις. Πας αναγκαστικά σε ενσωμάτωση. Το παρατήρησα κι εγώ αυτό με τους υπότιτλους αλλά δεν το βρήκα τόσο ενοχλητικό. Ίσως χρειαστεί να παίξεις με τις ρυθμίσεις της εικόνας όπως η αντίθεση για να βελτιώσεις την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκει παω και δε δειχνει τιποτα. Σκετο γκρι. Βασικα στα devices των windows δεν θα επρεπε να εμφανιζεται αφου ειναι στο ιδιο δικτυο;<br><br>

Και κατι αλλο. Εχει προσθεσει κανεις λογαριασμο facebook; Με το qr code μου βγαζει error η σελιδα που ανοιγει, email βγαλει σφαλμα στην αποστολη και το remote app κρασαρει<br><br>

Επισης, καθε φορα που ανοιγω την τν πρεπει να βαζω κωδικο για το toshiba places; και καθε φορα κωδικους για το youtube για συζευξη με το κινητο και login στο λογαριασμο; δεν τα κραταει;

Θα το δοκιμάσω μόλις παω σπίτι αυτο με το δίκτυο, γιατί εμένα δεν με ενδιαφέρει, ειναι διπλα pc tv και παιζει hdmi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήρθε ο τεχνικός και την πήρε. Αλλά επειδή ήθελε πρώτα να δει αν υπήρχε πρόβλημα, κατά εντολή της εταιρείας, όσο και να προσπαθήσαμε δεν είδαμε τίποτα. Μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση όταν την μετακίνησα έξω από το δωμάτιό μου για να την δώσω, να ξεκόλλησαν  μερικά leds και τώρα να εξαφανίστηκαν οι γραμμές. Κουλό εντελώς βέβαια, αλλά μου είπε και μία περίπτωση που ενώ δεν άναβε η τηλεόραση σε έναν πελάτη, όταν την μετακίνησαν άναψε! Δεν ξέρω πόσα από αυτά είναι αλήθεια. Θα δούμε. Πάντως και χτες που επικοινώνησα μου είπαν ότι την Δευτέρα θα ξέρουν σίγουρα, αλλά μέχρι τώρα δεν βρήκαν κάτι. Το δυστύχημα είναι ότι δεν μπορούσα να βάλω ποδόσφαιράκι π.χ. το Pro όταν ήταν να την πάρει... Εκεί φαινόταν, αλλά και πάλι όμως μόνο με τα κανάλια δεν φάνηκε κάτι. Δεν ξέρω τι γίνεται. Θα δούμε από Δευτέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...