Προς το περιεχόμενο

Toshiba 32TL933G: Εντυπώσεις - εμπειρίες - πληροφορίες κλπ


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 



Θα το δοκιμάσω μόλις παω σπίτι αυτο με το δίκτυο, γιατί εμένα δεν με ενδιαφέρει, ειναι διπλα pc tv και παιζει hdmi...

τελικα τζιφος (το share με pc μέσω lan, όχι dlna), δεν τα κατάφερα, τη μία λέει δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τη συσκευή, την άλλη συνδέεται η tv και λέει δεν υπάρχει περιεχόμενο για προβολή...

EDIT: κατάφερα και ειδε το mymusic, κάπου στα settings στα win8 έβαλα να ελιναι ορατό σε τιβι και άλλες συσκευες, αλλά τωρα δεν μπορώ να ξαναβρω την επιλογή, ήταν στο νέο περιβάλλον κάπου.... Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα devices των 8 βλεπεις την τηλεοραση? Γιατι εμενα αν και ειναι στο ιδιο δικτυο δε μου τη δειχνει.

τη βλεπει αλλά μάλλον μόνο σας monitor λόγω που την έχω συνδέσει με hdmi.

 

Δοκίμασε αυτό, ξαναβρηκα τη ρυθμιση,

 

στο  metro πας δεξια το mouse, setting, change pc settings, home group, media devices, allow all devices on the network such as tvs and games consoles to play my shared content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ειχα ψαξει και νωριτερα αλλα η επιλογη media devices και allow all devices on the network such as tvs and games consoles to play my shared content δεν υπηρχε καν σε μενα.

Επειδη το ανεφερες και εσυ το εψαξα παλι.

Για  οσους πιθανων εχουν το ιδιο θεμα, πρεπει να ενεργοποιηθει ο windows media player για να βγει αυτη η επιλογη απο setting -> turn windows features on or off

 

Thanx!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι θυμάμαι από το media server που είχα στήσει με το ps3, πρέπει να κάνετε κοινόχρηστους τους φακέλους μέσα από τις ρυθμίσεις του windows media player.

 

Eπισης όσοι έχετε πρόβλημα με τους υπότιτλους τους ξεχωριστούς επειδή δεν έχουν μαύρο περίγραμμα, για δοκιμάστε να τους ενσωματώσετε με το mkvtoolnix. Η διαδικασία ειναι ευκολη και δεν παίρνει πανω από 5 λεπτά. Δεν έχει επίπτωση ΚΑΜΙΑ στην ποιότητα της εικόνας.Ευελπιστώ με αυτό τον τρόπο να έχει οutline στους υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dual play στα παιχνιδια, στο διπλο να βλεπουν διαφορετικη εικονα με 3d γυαλια....

Δεν γίνεται φίλε μου, μόνο στις LG με passive 3D σε συγκεκριμένα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρ' ότι δεν εμφανίστηκε το πρόβλημα, την πήρε ο τεχνικός;;

 

Ναι την πήρε ο τεχνικός παρόλο που δεν βλέπαμε και οι δύο την γραμμή. Τελικά την φέρανε σήμερα. Ο ίδιος ο τεχνικός. Δεν την αλλάξανε εφόσον δεν ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα, αλλά μου είπε αν εμφανιστεί ξανά να το τραβήξω βίντεο για να το δούνε. Φέξε μου και γλύστρισα. Όχι ότι έχω παράπονο, ίσα ίσα μου είπε ότι θα κάνουν προσπάθεια να την αλλάξουν αν εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα. Παρόλα αυτά εγώ την γραμμή την βλέπω και πάλι κυρίως στο ποδόσφαιρο και σε κάποιες σκηνές με ανοιχτά χρώματα και να γυρίζει η κάμερα, όχι στατική εικόνα. Είναι πάρα πολύ αχνή όμως και για αυτό ίσως δεν την είδαν. Το τράβηξα με βίντεο από το κινητό αλλά δεν μπορεί να φανεί. Από βδομάδα θα φωνάξω ξανά τον τεχνικό να το δει ο ίδιος παίζοντας το pro. Και τότε θα δούμε. Δεν λέω ότι ενοχλεί σε τέτοιο βαθμό που να εμποδίζει την θέαση, όχι κάθε άλλο, παρόλαυτά υπάρχει σαν πρόβλημα. Θα δω από βδομάδα...

Έβαλα να δω και 3D. Όχι σε ταινία blu-ray αλλά σε παιχνίδι. Είναι αρκετά κουραστικό και δεν είναι η ποιότητα που θα περίμενα... Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα αυτοκόλλητα στα γυαλιά τα βγάζεις ή αυτά κάνουν τη δουλειά του 3D. Αρκετό πάντως crosstalk έχει. Θα δω και μία ταινία από αύριο και θα επανέλθω.

 

Edit: Τελικά στα 3D γυαλιά τα 2 αυτοκόλλητα που έχει από την έξω μεριά των "φακών" τα ξεκολλάμε ή θα πρέπει  να είναι εκεί;

Επεξ/σία από mistac75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά, για ταινίες σε 3d ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε;
δοκίμασα Splash, KMP, και έχω κενά αριστερά δεξιά και δε συγχρονίζει καλά, ενώ με το TriDef 3D που δοκίμαζα κρασάρει σε όποιο mkv  του βάλω, αλλά μέσω του Yabazam 3D Movies που δείχνει ένα demo, είναι αρκετά καλό.

 

με το power dvd που μόλις δοκίμασα, καλά πάει... αλλά όχι πλήρως full screen...έχει περιθώρια σε όλο το video σαν να θέλει scaling...

 

με τον player της tv παίζει πολύ καλά 3d χωρίς περιθώρια, αλλά έχουμε το πρόβλημα με το audio όπου 9/10 ταινίες είναι με DTS και δεν έχουμε ήχο....

 

έχει βρει κανείς λύση με κάποιο software στο pc;

 

Από 3D υπότιτλους κάποιο καλό πρόγραμμα;

Επεξ/σία από FoXfOxFoX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξεκολλάμε! lol  :-D

Εγώ θέλω ρυθμίσεις για τα χρώματα, δεν μπορώ να την στρώσω με τίποτα.

 

 

Βάλε Holliwood 2 με Οπίσθιο φωτισμό 60, αντίθεση 80, φωτεινότητα -2 και Colour Master κλειστό, Θερμοκρασία χρώματος θερμό με όλα τα επιμέρους στο μισό (αν θες βάλτο και στο ψυχρό), Αισθητήρας αυτόματης φωτεινότητας κλειστό, Ενερ/ση πίσω φωτισμού κλειστό, επίπεδο μαύρο/λευκό χαμηλό, μείωση θορύβου χαμηλό με DNR αυτόματο και active vision υψηλό, Για μένα έτσι, έχει πολύ ωραία και κυρίως φυσικά χρώματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας την τηλεόραση μερικές ώρες δε μπορώ να την κάνω να παίξει υπότιτλους μέσω DLNA (ethernet). Οι υπότιτλοι είναι UTF-8 και έχω δοκιμάσει αρκετά αρχεία avi, mkv κτλ.

 

 

Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...