Προς το περιεχόμενο

Πλάκες τύπου ελλενίτ


Silverage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρετε αν πουλάνε κάπου στην Αθήνα κυματοειδής πλάκες keramos.

Επίσης μήπως έχει κάποιος πλάκες ελλενιτ που δεν τις χρειάζετε.Αν ναι, στείλτε μου π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ελενιτ - αμιαντος - μεσοθηλιωμα. Μην το αλλαξεις εσυ. Ειδικα κατα την αποσυναρμολογηση και τη μεταφορα εισπνεεις τις περισσοτερες ινες αμιαντου. Θες πολυχρονη εκθεση για να το εκδηλωσεις, αλλα αν μπορεις αποφυγε το. Και το γεγονος οτι ζεις σε σπιτι με ελενιτ αρκει. Εμενα προσωπικα με τρομαζει με αυτα που εχω δει.

Sorry που δε σου προσφερω κατι στο ερωτημα σου.

 

Ανακαλυψα 1-2 κομματια ελενιτ στον κηπο (δεν ειναι δικος μου, αγνοουσα την υπαρξη τους) που φυτευω λαχανικα.

Να φανταστω οτι η χειροτερη λυση ειναι να τα μεταφερω μονος μου καπου αλλου?Για την καλλιεργεια λογικα δεν υπαρχει προβλημα αφου αμιαντος υπαρχει και στο εδαφος σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακαλυψα 1-2 κομματια ελενιτ στον κηπο (δεν ειναι δικος μου, αγνοουσα την υπαρξη τους) που φυτευω λαχανικα.

Να φανταστω οτι η χειροτερη λυση ειναι να τα μεταφερω μονος μου καπου αλλου?Για την καλλιεργεια λογικα δεν υπαρχει προβλημα αφου αμιαντος υπαρχει και στο εδαφος σωστα?

Ο αμιαντος ειναι επικινδυνος στην εισπνοη κυριως. Αν αποφασισεις να μεταφερεις εσυ τις πλακες, χρησιμοποιησε μια καλη μασκα. Σαφως και δε θα παθεις τιποτα αμεσως, αμφιβαλλω και αν θα παθεις κατι γενικα απο τοσο μικρη εκθεση. 

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω ιδεα ποιος αναλαμβανει τετοιες δουλειες. Δημοι νομαρχιες φανταζομαι θα βαλουν τα γελια αν ρωτησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν μαζευουν τα σκουπιδια για το ελενιτ θα ενδιαφερθουν???

 

Κοιταξα για Κερκυρα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο, θα μιλησω με τον ιδιοκτητη να δουμε τι μπορουμε να κανουμε.Απο οτι ειδα βοηθαει αν ειναι και βρεγμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...