Προς το περιεχόμενο

δεν ανοιγει μετα απο καθαρισμα


kostaks3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα σημερα πριν λιγη ωρα να καθαρισω τον υπολογιστη της αδερφης μου κι τωρα που βαζω τα καλωδια ολα πισω,παει να κανει τον θορυβο οταν ανοιγει αλλα μετα απο 3 δευτερολεπτα κλεινει.μετα απο μονο του παει και κανει το ιδιο.

Το μονο που εκανα οταν το ανοιξα ηταν να το καθαρισω απτη σκονη και εβγαλα και ξαναεβαλα τα καλωδια των κληρων και του cd

Λυσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν την ώρα που ανοίγεις το pc γυρνάει ο  ανεμιστήρας του επεξεργαστή.βεβαιώσου ότι δεν κουνιέται η ψύκτρα του επεξεργαστή. Μήπως έβγαλες καμιά ψύκτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψυκτρες και τετοια δεν πςιραξα.μονο αυτα που ανεφερα.ο ανεμιστηρας του cpu και της καρτας γραφικων γυρνανε για αυτο το μικρο χρονικο διαστημα

 

Edit: εκανα και κατι που ειδα σε ενα αλλο site εβγαλα και εβαλα τις ραμ λλα και παλι τπτ

Επεξ/σία από kostaks3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω τα εχω κουμπωσει οκ.Το pc ειναι:

Μητρικη asus p5k

cpu intel quad core και κατι αλλα...(2.4GhZ)

Μνημες δεν θυμαμαι

Kαρτα γραφικων Nvidia Geforce 9000 ή 9500 (500 mb ειναι)

Αυτα.Θα δοκιμασω αυτο που προτεινε ο veteranos και ευελπιστω να μην τα κανω χειροτερα.Ενημερωνω



Λοιπον νταξει οκ,πηρε μπρος το μηχανημα και δεν κλεινει απο μονο του.Αυτο που εγινε ομως τωρα ειναι οτι δεν εχω εικονα.Λετε να εκαψα καμια καρτα γραφικων;

 

Το ανεμιστηρακι απο καρτα γραφικων γυρναει και αυτο

 

 

Να σημειωσω αν χρειαστει η πληροφορια οτι δεν κανει κανενα μπιπ αλλα νομιζω δεν εκανε και οταν δουλευε κανονικα

Επεξ/σία από kostaks3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εκανα.τιποτα.τους αλλαξα και slots

 

edit: Δοκιμασα να βαλω τις ραμ μια μια.

Οταν εβαλα την μια μονη της και εκκινησα,δεν ειχε εικονα και εκανε 3 συντομα μπιπ ασταματητα δηλαδη 3 μπιπ και ξανα παλι απτην αρχη.

Οταν εβαλα την αλλη μονη της ηταν οκ (χωρις να εχει εικονα)

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω.

Εψαξα στο google και αλλοι λενε οτι φταιει η μητρικη,αλλοι λενε οτι φταιει η ραμ αλλοι κατηγορουν τον επεξεργαστη.

Εχω μπερδευτει.

 

Οποιος μπορει ας προτεινει λυση!

Επεξ/σία από kostaks3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάζω να βρω τι σημαίνουν τα 3 σύντομα μπιπ και δε το βρίσκω. Σίγουρα έχεις την p5k σκέτη; (εννοώ υπάρχει και P5K pro και άλλα μοντέλα) 

Και τα 3 μπιπ έχουν την ίδια διάρκεια και είναι μπιπ μπιπ μπιπ ----(παύση)---- μπιπ μπιπ μπιπ -----(παύση)----- και δε σταματάνε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκέντρωση φορτίων παίζει ?

Δες αν ακουμπάει η μητρική και τα υπόλοιπα,   σε μέρη που δεν πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να πω οτι  σας ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια και το ενδιαφερον.

Τελικα το πηγα σε εναν γνωστο χθες και μου ειπε σημερα πως το τροφοδοτικο εφταιγε.

Τελικα το αλλαξε και ολα μια χαρα.

Back to action!

Και παλι σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...