Προς το περιεχόμενο

Αιμοδοσια Αμεσα


GI@RG@S

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα , χρειαζεται απαραιτητα μια κοπελα αιμα , 200 φιαλες.

Οποιος μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυτιμο.

 

Μπορει να γινει σε οποιοδηποτε νοσοκομειο με το ονομα της κοπελας.

 

 

Εχει ανεβει και στο thebest.gr για περαιτερω κινητοποιηση.

 




Αγώνα δρόμου δίνει η οικογένεια της νεαρής Πατρινής Πολυτίμης Αραπάκου - Κάρλου, για να συγκεντρώσει τουλάχιστον 200 φιάλες αίματος που απαιτούνται για τη σωτηρία της.

Η νεαρή γυναίκα, η οποία πριν από δύο μήνες έφερε στον κόσμο το πρώτο της παιδί, προσβλήθηκε από μία σπάνια νόσο και συγκεκριμένα από το σύνδρομο Moschkowitz (θρομβωτική θρομβοπενική πορφύρα). Πρόκειται για μία ασθένεια του αίματος που οδηγεί στην ανάγκη καθημερινής χορήγησης 10 με 15 φιάλες αίματος για αρκετό διάστημα.

Ήδη έχει γίνει μεγάλη κινητοποίηση και μέσω του διαδικτύου, ενώ όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει μπορεί να απευθύνεται στο νοσοκομείο του Ρίου ή του «Αγ. Ανδρέα» και να δηλώνει ότι επιθυμεί να προσφέρει αίμα για την συγκεκριμένη γυναίκα. απο το thebest



Ευχαριστω.

 

 

θα αναρτησω λεπτομερειες οποιος χρειασθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Θα έδινα ευχαρίστως αλλά ως άνδρας που κάνω σεξ με άνδρες αποκλείομαι δια βίου από την αιμοδοσία στην Ελλάδα.Άσχετα που είμαι αρνητικός στον HIV ,όπως εξάλλου κ η συντριπτική πλειοψηφία των ανδρών που κάνουν σεξ με άνδρες,ψιλά γράμματα να πούμε.Αυτό αφορά κ εκείνους τους άνδρες που έχουν κάνει σεξ με άλλο άνδρα έστω κ μια φορά στη ζωή τους.

 

Οπότε όσο κ να θέλω να βοηθήσω η Ελλάδα δε γούσταρει το αίμα μου να πούμε κ μάλιστα με μπανάρει δια βίου.

 

Ευχαριστώ κ ορεβουάρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...