Προς το περιεχόμενο

Coolermaster Cosmos II η Corsair Obsidian 900d?


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά με κέρδισε το cosmos και έγινε ήδη παραγγελία :D το μόνο που μένει τώρα είναι να δω πως θα μοντάρω πάνω του το h110 αν και φαντάζομαι με ένα σιδεροτρύπανο να κάνω την δουλειά. το h110 το ψυγείο του δεν μπαίνει πάνω στο cosmos γιατί η τρύπες για τις βίδες για λίγο δεν ταιριάζουν με αυτές του κουτιού από τι έχω διαβάσει δλδ στο internet.

Εχεις αυτο το προβλημα;Σε ρωτω,διοτι δεν γνωριζω αν το εχεις παρει το κουτι.

http://www.overclock.net/content/type/61/id/1032264/width/350/height/700/flags/LL

Aν το συναντησεις,οπως το εχω και'γω λογω διαταξης της τροφοδοσιας της cpu,εκει ειναι το προβλημα,πες μου να σου πω την μαγκια να σου την παρει με push pull.Δεν θα πειραξεις λαμαρινες,μονο ενα κομματακι απο το ανεμιστηρακι στα αριστερα.Εγω παρηγγειλα ενα εξτρα,για να του ξηγηθω :P

Σε αλλες μητρικες το παιρνει το ψυγειο καλα,λογω αλλης διαταξης της τροφοδοσιας.

Ετσι δεν θα πειραξεις λαμαρινα,και θα εισαι ενταξει.

Το δοκιμασα σε ενα ανεμιστηρακι απο τα 2,που κανανε θορυβο αρκετο,και ουτως η' αλλως θα αντικατασταθουνε με αλλα της corsair περισσοτερο αθορυβα.

Παντως για τις οπες στο ψυγειο δεν θα'χεις προβλημα.

Αυτα ειναι standard νομιζω.Εγω εχω την h100i.Νομιζω οι οπες ειναι οι ιδιες.

Οταν με το καλο το παρεις,ρωτα ξανα αν χρειαστεις κατι.

Κατα τα αλλα το κουτι,ειναι φανταστικο.

Μιλαμε για το cosmos 2 ετσι;Σε ρωτω,μηπως στην πορεια αλλαξε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις αυτο το προβλημα;Σε ρωτω,διοτι δεν γνωριζω αν το εχεις παρει το κουτι.

http://www.overclock.net/content/type/61/id/1032264/width/350/height/700/flags/LL

Aν το συναντησεις,οπως το εχω και'γω λογω διαταξης της τροφοδοσιας της cpu,εκει ειναι το προβλημα,πες μου να σου πω την μαγκια να σου την παρει με push pull.Δεν θα πειραξεις λαμαρινες,μονο ενα κομματακι απο το ανεμιστηρακι στα αριστερα.Εγω παρηγγειλα ενα εξτρα,για να του ξηγηθω :P

Σε αλλες μητρικες το παιρνει το ψυγειο καλα,λογω αλλης διαταξης της τροφοδοσιας.

Ετσι δεν θα πειραξεις λαμαρινα,και θα εισαι ενταξει.

Το δοκιμασα σε ενα ανεμιστηρακι απο τα 2,που κανανε θορυβο αρκετο,και ουτως η' αλλως θα αντικατασταθουνε με αλλα της corsair περισσοτερο αθορυβα.

Παντως για τις οπες στο ψυγειο δεν θα'χεις προβλημα.

Αυτα ειναι standard νομιζω.Εγω εχω την h100i.Νομιζω οι οπες ειναι οι ιδιες.

Οταν με το καλο το παρεις,ρωτα ξανα αν χρειαστεις κατι.

Κατα τα αλλα το κουτι,ειναι φανταστικο.

Μιλαμε για το cosmos 2 ετσι;Σε ρωτω,μηπως στην πορεια αλλαξε κατι.

 

Τώρα από βδομάδα θα κάτσω να τον φτιάξω. Λέω να βάλω τρεις 120αριδες στο πάνω μέρος του κουτιού και τους δύο 140 κάτω από το ψυγείο. Το ψυγείο πάντως που το δοκίμασα μπαίνει μια χαρά και πάνω και στο κάτω μέρος του κουτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα από βδομάδα θα κάτσω να τον φτιάξω. Λέω να βάλω τρεις 120αριδες στο πάνω μέρος του κουτιού και τους δύο 140 κάτω από το ψυγείο. Το ψυγείο πάντως που το δοκίμασα μπαίνει μια χαρά και πάνω και στο κάτω μέρος του κουτιού.

Γι'αυτο σου ειπα.Δεν θα΄χεις προβλημα με το ψυγειο.Οι οπες και οι διαστασεις ειναι standard.

 

Για τα φανακια,οπως βρεις καλυτερα.Κανε πειραματισμους.

Αν βρεις καλη λυση,βγαλε και μια φωτογραφια στην πανω πλευρα του ψυγειου,και δειξτε την μας, να παιρνουμε ιδεες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...