Προς το περιεχόμενο

[Keyboard] Motorola Bluetooth @ Zavvi 18.75€


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ίδια απορία έχω και εγώ... 

Εγινε dispatched 30/4 και ακόμα τίποτα .. μου έδωσαν και ένα tracking number το οποίο όμως δεν μπορώ να ελέγξω κάπου ... 

Τους έστειλα μήνυμα αλλά ακόμα δεν έχω απάντηση..

Πάντως το zavvi είναι αρκετά αναξιόπιστο στις αποστολές... το φθινόπωρο είχα παραγγείλει κάτι BD και δεν ήρθαν ποτέ... τα λεφτά μου τα πήρα μέσω της κάρτας μετά από 3 μήνες...

 

όπως έχω πει και σε προηγούμενο post, οι παραγγελίες κάνουν 3-4 εβδομάδες οπότε εσύ που τώρα έκλεισες 2 εβδομάδες βιάζεσαι λιγάκι ;)

εμένα μία φορά είχε καθυστερήσει μία παραγγελία (5 εβδομάδες) και αμέσως μου κάνανε refund και παρήγγειλα το ίδιο. αποτέλεσμα να παραλάβω δύο ίδια έχοντας πληρώσει μόνο το ένα. και όταν τους το είπα μου είπαν ότι το κάνουν δώρο. μία άλλη φορά που καθυστέρησε μία άλλη παραγγελία πάλι στείλανε ξανά το πακέτο άμεσα. να ξέρετε ότι ένα εύλογο χρονικό διάστημα απάντησης σε email για το zavvi είναι δύο μέρες (θα μπορούσε να ήταν και μία ;) ) και το tracking number που δίνουν είναι άχρηστο σε εμάς καθώς το χρησιμοποιούν μόνο αυτοί (αν θυμάμαι καλά από ότι μου είχαν πει).

με λίγα λόγια κάνε λίγη υπομονή ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όπως έχω πει και σε προηγούμενο post, οι παραγγελίες κάνουν 3-4 εβδομάδες οπότε εσύ που τώρα έκλεισες 2 εβδομάδες βιάζεσαι λιγάκι ;)

εμένα μία φορά είχε καθυστερήσει μία παραγγελία (5 εβδομάδες) και αμέσως μου κάνανε refund και παρήγγειλα το ίδιο. αποτέλεσμα να παραλάβω δύο ίδια έχοντας πληρώσει μόνο το ένα. και όταν τους το είπα μου είπαν ότι το κάνουν δώρο. μία άλλη φορά που καθυστέρησε μία άλλη παραγγελία πάλι στείλανε ξανά το πακέτο άμεσα. να ξέρετε ότι ένα εύλογο χρονικό διάστημα απάντησης σε email για το zavvi είναι δύο μέρες (θα μπορούσε να ήταν και μία ;) ) και το tracking number που δίνουν είναι άχρηστο σε εμάς καθώς το χρησιμοποιούν μόνο αυτοί (αν θυμάμαι καλά από ότι μου είχαν πει).

με λίγα λόγια κάνε λίγη υπομονή ακόμα

 

3-4 εβδομάδες κάνουν οι πιο ξεφτιλισμένες παραγγελίες από Κίνα.... Ακόμα και από ebay αγγλίας να αγοράσεις σε max 10 μέρες έχεις το item στα χέρια σου... 

Τώρα πως αυτοί κάνουν 4 εβδομάδες απο Αγγλία να στείλουν κάτι..... μόνο αυτοί ξέρουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 εβδομάδες κάνουν οι πιο ξεφτιλισμένες παραγγελίες από Κίνα.... Ακόμα και από ebay αγγλίας να αγοράσεις σε max 10 μέρες έχεις το item στα χέρια σου... 

Τώρα πως αυτοί κάνουν 4 εβδομάδες απο Αγγλία να στείλουν κάτι..... μόνο αυτοί ξέρουν....

 

την ίδια απορία έχω και εγώ... εμένα προσωπικά όμως δεν με ενδιαφέρει καθώς κατά την άποψη μου οι τιμές που έχει δικαιολογεί τέτοιου είδους καθυστέρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στην τελευταια μου παραγγελια (πριν περιπου 1 χρονο) που ειχαν παρει και αλλοι φιλοι μετα απο μερες το ιδιο προιον, παραλαβαμε ολοι την ιδια μερα. Προφανως "μαζευουν" παραγγελιες μεχρι να γεμισει κανενα "κοντεινερ" και τις στελνουν ολες μαζι Ελλαδα για να εχουν πολυ οικονομικοτερα μεταφορικα. Σου λεει δηλαδη οτι εγινε dispatched αλλα προφανως περιμενουν τα ετοιμα πακετα καπου μεχρι να "αυγατισουν".

;)

 

Το πακετο μαλιστα ειχε πανω του καποια στοιχεια και διακριτικα σαν να πηγε πρωτα σε μια Ελληνικη επιχειρηση (δεν θυμαμαι τωρα το ονομα της) και μετα απο εκει μοιραστηκαν τα πακετακια στους "πελατες". Μου ειχε κανει εντυπωση και εξηγουσε την τρομερη καθυστερηση (καπου 30 ημερες ειχε κανει). Δεν ξερω αν δουλευουν παντα ετσι.

 

[ΥΓ. Μεχρι τοτε δεν ηταν ετσι, τα πακετακια ερχονταν παλιοτερα με royal mail με τα σηματα της πανω, στους κλασικους χρονους της, γυρω στην βδομαδα. Πηγαν για φτηνοτερο κοστος και το...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 εβδομάδες κάνουν οι πιο ξεφτιλισμένες παραγγελίες από Κίνα.... Ακόμα και από ebay αγγλίας να αγοράσεις σε max 10 μέρες έχεις το item στα χέρια σου... 

Τώρα πως αυτοί κάνουν 4 εβδομάδες απο Αγγλία να στείλουν κάτι..... μόνο αυτοί ξέρουν....

3-4 εβδομάδες κίνα (πολύ καθυστέρηση αν και τα dispatch γίνονται αμέσως).. το hong kong είναι πολύ γρήγορο.. σε χρόνους αγγλίας..7-10 ημέρες max

και Αμερική 3 εβδομάδες περίπου όχι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ακομα τιποτις. Λες!!!!!

To zavvi ειναι πλέον τραγικό!

Πιο γρήγορα φέρνεις από Κίνα...

Όχι "πλέον"...!!! Εδώ και ένα χρόνο που έχω ξεκινήσει και αγοράζω από αυτό τόσο κάνει...Sent from my GT-I9100 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα ειπα απο την αρχη αλλα τουλαχιστον μη φοβαστε δεν εχετε και τπτ να χασετε.Μολις συμπληρωθει μηνας αιτημα για refund.Σου ζητανε να συμληρωσεις χειρογραφα ενα εντυπο και να το στειλεις σκαναρισμενο και μεσα σε 2 μερες τα λεφτα πισω ... και παιζει να σκασουν και τα πραματα μετα .... εμενα παντως τα μπλουζακια δεν ηρθαν ποτε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο ειχες παραγγειλει & ποτε εκανες την παραγγελια για το πληκτρολογιο? Επισης με ποια μεταφορικη ηρθε?

Μαζι με πληκτρολογιο ηταν και ποντικι μαζι, απο την προσφορα που ειχε το Zavvi με Motorola Bluetooth ποντικι - πληκτρολογιο. Ηρθε με Ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...