Προς το περιεχόμενο

Το Swype ίσως αποτελέσει μέρος του iOS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Το σίγουρο όμως είναι ότι χρειάζεται μια-δυο εβδομάδες υπομονή για να το μάθεις.

ναι αυτο ισχυει, αλλα αξιζει γιατι ειναι ο μονος τελικα τροπος για να μπορεσεις να πεις οτι δε με νοιαζει τελικα που εχω touch οθονη και κανενα φυσικο πληκτρολογιο 

 

και οχι απλα δε με νοιαζει, αλλα γραφω και πιο γρηγορα απο οτι θα εγραφα με ενα αυτο 

 

σε καποιες αλλαγες αξιζει να προσπαθησεις να προσαρμοστεις, σε καποιες αλλες οχι (μπηχτη για τα win8 ηταν αυτη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί δεν τα καταφέρνω με το swype? Καταρχάς αν έχεις το δάχτυλο μόνιμα κολλημένο δεν βλέπεις τι έχει από κάτω και δεν ξέρεις που να το σείρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί δεν τα καταφέρνω με το swype? Καταρχάς αν έχεις το δάχτυλο μόνιμα κολλημένο δεν βλέπεις τι έχει από κάτω και δεν ξέρεις που να το σείρεις.

Ένα qwerty πληκτρολόγιο είναι, δεν έχεις μάθει πάνω κάτω που είναι τα γράμματα; Εγώ μηχανικά το σέρνω το δάχτυλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα qwerty πληκτρολόγιο είναι, δεν έχεις μάθει πάνω κάτω που είναι τα γράμματα; Εγώ μηχανικά το σέρνω το δάχτυλο.

 

Έχω μάθει που είναι ώστε να τα πατάω, έχει διαφορά απ το σύρσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατεστησα αλλα δεν βελεπω ευκολο τροπο εναλλαγης απο ελλληνικα σε αγγλικα και αντιστροφα...Εχω HTC One X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατεστησα αλλα δεν βελεπω ευκολο τροπο εναλλαγης απο ελλληνικα σε αγγλικα και αντιστροφα...Εχω HTC One X

Σύρε δάχτυλο από το εικονακι με το s κάτω αριστερά μέχρι τη spacebar

 

Έχει διάφορα ανάλογα shortcuts

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Swype είναι απίστευτο πληκτρολόγιο. Το χρησιμοποιούσα για πάνω από ένα χρόνο μέχρι που εγκατέστησα το SwiftKey. Το τελευταίο για μένα είναι αξεπέραστο λόγο των προβλέψεων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω μπορω να συνηθισω το συρσιμο στην οθονη...το δοκιμασα αρκετες φορες...ειναι κατι τελειως αφυσικο για εμενα

και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να γραφεις πιο γρηγορα σερνοντας ενα δαχτυλο πανω απο τα γραμματα συγκριτικα με το να πληκτρολογεις κανονικα με 2 δαχτυλα.

 

νιωθω λες και γραφω στο desktop με το ενα δαχτυλο του ενος χεριου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατεστησα αλλα δεν βελεπω ευκολο τροπο εναλλαγης απο ελλληνικα σε αγγλικα και αντιστροφα...Εχω HTC One X

Σε μένα είναι το space το κρατάω πατημένο για λίγο και βγάζει pop-up και έχει να διαλέξω ελληνικά-αγγλικά. Σε αυτό βέβαια το swiftkey είναι πιο καλό μιας που απλά σέρνεις λίγο το space.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την ειδηση, γινεται να αλλαξει πληκτρολογιο στο ios; 

ή μιλανε για ενσωματωση στο native πληκτρολογιο του λειτουργικου

 

αυτο παντως ειναι πολυ καλο νεο για τους χρηστε ios, πολυ καλυτερο απο οσο μπορουν να φανταστουν μιας και με αυτο που εχουν τωρα ειλικρινα δε ξερω πώς τη παλευουν..

 

για να γράφει "ίσως μια μέρα αποτελέσει μέρος του iOS" μάλλον ενσωματωμένο θα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο swype αλλάζετε γλώσσα με σύρσιμο από το κάτω αριστερά πλήκτρο μέχρι το space.

 

Το χρησιμοποιώ πάνω από 2 χρόνια και το θεωρώ πολύ ανώτερο του swiftkey σαν εφαρμογή και δεν το αλλάζω με τίποτα! Φαντάσου να έπρεπε να πατάμε τα γράμματα ένα ένα.

 

Ελπίζω εκτός από το swype να έρθει και κανένα ExDialer στο iOS. Έτη φωτός μπροστά, βασικές και πολύ χρηστικές αυτές οι δύο εφαρμογές στο android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ομιλία την έχει δοκιμάσει κανείς; Πραγματικά είναι φοβερή μέχρι και σημεία στίξης καταλαβαίνει

 

Έχω αρχίσει να πωρώνομαι αυτό το πράγμα, και πλέον μέχρι και στο φόρουμ απαντάω έτσι :lol:

 

ναι καταλαβαίνει και το Λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...