Προς το περιεχόμενο

το laptop σβηνει μονο του....


jderv1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια τελικα τον ξανανοιξαμε τον υπολογιστη και τον καθαρισαμε παλι πιο προσεκτικα ξαναλλαξαμε παστες κτλ κτλ και παλι μετα μου εκανε τα ιδια..τελικα ομως το βρηκα το προβλημα του..ειχα κανει αναβαθμιση το bios και εκει ηταν το προβλημα.εβαλα το bios που ειχε εξαρχης ο φορητος οταν τον αγορασα και εστρωσε απευθειας.αν ειναι δυνατον δηλαδη..οση εχετε παρομοιο προβλημα να το εχετε και αυτο το ενδεχομενο υποψην σας.ευχαριστω για ΟΛΑ.το θεμα ΕΚΛΕΙΣΕ.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γιατι εχω παρομοιο θεμα σχεδον θα ροτισω εδω.....το λαπτοπ μ ειναι 2 μινον cpu i7 geforfe 630 m 6gb ram acer........ εχει καπιες μερες τωρα π παιζω το devil may cray ωρες ατελιοτες κ ολα κλ αλλα εχθες π εβαλα να παιξω το ac3 Πανω στο 30ωρο το λαπτο εκλεισε δν εκανε επανακινιση απλα εκλεισε δν νομιζω να θελει καθαρισμα καινοθργιο ειναι μπορειτε να μ πειτε τι φαση καποιο προβλιμα ι απλα ειναι λαπτοπ ανεβαζει θερμοκρασια κ κλεινει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εχω παρομοιο θεμα σχεδον θα ροτισω εδω.....το λαπτοπ μ ειναι 2 μινον cpu i7 geforfe 630 m 6gb ram acer........ εχει καπιες μερες τωρα π παιζω το devil may cray ωρες ατελιοτες κ ολα κλ αλλα εχθες π εβαλα να παιξω το ac3 Πανω στο 30ωρο το λαπτο εκλεισε δν εκανε επανακινιση απλα εκλεισε δν νομιζω να θυπολλοιματα

 

ελει καθαρισμα καινοθργιο ειναι μπορειτε να μ πειτε τι φαση καποιο προβλιμα ι απλα ειναι λαπτοπ ανεβαζει θερμοκρασια κ κλεινει....

γεία σου και χρόναι πολλά.

ποιό λάπτοπ είναι;;

αν έχει εγγύηση (αφού αναφέρεις είναι 2 μηνών) δεν το πειράζεις καθόλου.

αναφέρεις το προβλημά σου στο κατάστημα απο εκεί που έγινε η αγορά του.

μετά αυτή θα σου εξηγήσουν τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισις φιλε μου....http://www.mediamarkt.nl/mcs/product/ACER-Aspire-V3-571G-73636G50MAKK,10259,350521,628199.html?langId=-11

αυτο ειναι το λαπτοπ με τιν διαφορα αυτο π εχς εχει 17,3 οθονη κ εχει κ δευτερι καρτα γραφικων ιντελ 4000 π  ριθμιζεις τα προγραματα με ποια καρτα υα τρεχουν ναι εχει εγγυηση το σιτε ειναι στα ολανδικα γιατι ειμαι ολανδια...και τι λες να εχει πτοβλιμα καινοθργιο λαπτοπ γ@μο τιν τρελα μ κ γιατι το κατι με το ενα παιχνιδι κ οχι με το αλλο μιπος φτεει το παιχνιδι?....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισις φιλε μου....http://www.mediamarkt.nl/mcs/product/ACER-Aspire-V3-571G-73636G50MAKK,10259,350521,628199.html?langId=-11

αυτο ειναι το λαπτοπ με τιν διαφορα αυτο π εχς εχει 17,3 οθονη κ εχει κ δευτερι καρτα γραφικων ιντελ 4000 π  ριθμιζεις τα προγραματα με ποια καρτα υα τρεχουν ναι εχει εγγυηση το σιτε ειναι στα ολανδικα γιατι ειμαι ολανδια...και τι λες να εχει πτοβλιμα καινοθργιο λαπτοπ γ@μο τιν τρελα μ κ γιατι το κατι με το ενα παιχνιδι κ οχι με το αλλο μιπος φτεει το παιχνιδι?....

ότι και να έχει δεν μπορείς να το ανοίξεις(χάνεις την εγγύηση)

έκανες τπτ bios update;;

μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι το κάνει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ποτε δεν εκανα update ta bios.... μεχρι τωρα μονο σε αυτο δν εχω παιξει κ πολλα μονο το dmc 5 k to assassin's creed 3.....ενοειτε δν τον ανοιγω απλα δν νομιζω κ να το παω να γινει τιποτα μαλον ειναι θερμοκρασια κ σκεφτομαι να παρω καμια βασι με fan πανω για καλιτερι ψιξη οταν παιζω γιατι αυτο δν μ το εχει ξανακανει ποτε εχει μινει το λαπτοπ μεχρι κ 2 μερες ανοιχτο αλλα τιποτα μονο στο σιγκεκριμενο παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανέβασε screen shoot να δούμε θερμοκρασίες.

και με το hdsentinel την υγεία σκληρού δίσκου(απο περιέργεια ποιό πολύ) οτι είναι καλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιν  θερμοκρασια κατα τιν ωρα που παιζω ι γενικα?   και πως θα το κανω αυτο με το  screen shot  οχι πως θα το ανεβασω πως θα το βγαλω φοτο τις θερμοκρασιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιν  θερμοκρασια κατα τιν ωρα που παιζω ι γενικα?   και πως θα το κανω αυτο με το  screen shot  οχι πως θα το ανεβασω πως θα το βγαλω φοτο τις θερμοκρασιες?

κατέβασε το lightshot Link.png Site: http://app.prntscr.com/">lightshot

εμένα μου έχει λύσει τα χέρια αυτό ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα τα γραφικα κ δν εσβισε λογικα γιατι το επαξα φουλ γραφικα ι καρτα θα ανεβασε θερμοκρασια κ το λαπτοπ εκλεισε ...κ το εβλεπα δν ανεβαζε θερμοκρασια οταν το ειχα παιξει φουλ ολα το λαπτοπ  ειχε ανεβασι θερμοκρασια στο 5 λεπτο θα κανω κ ενα τεστ με κανενα 3-4 ωρο σημερα για να δω τι γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιν  θερμοκρασια κατα τιν ωρα που παιζω ι γενικα?   και πως θα το κανω αυτο με το  screen shot  οχι πως θα το ανεβασω πως θα το βγαλω φοτο τις θερμοκρασιες?

με το Hwmonitor ...Tο "κόβεις" με το Lightshot και ανεβάζεις με postimage και ποστάρεις φωτό να δούμε απο θερμοκρασίες πως πάς!

 

 

έγω χθές έλυσα ενα acer για να αλλάξω πάστες και thermal pad και καθάρισμα(βάραγε 80/90αρες ο amd) και έλυσα ΟΛΟ το λάπτοπ για να κάνω αυτή την δουλειά.μετά το καθάρισμα 45/48 βαθμούς!**άσχετο :P :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

post-252759-0-29916400-1367947251_thumb.png

αυτες ειναι θερμοκρασιες με ανοιχτα τα κλασικα  ανοιγω κ το παιχνιδι κ πανω στο 30 ωρο ανεβαζω κ φοτο με τιν θερμοκρασιες τιν ωρα του παιχνιδιου

 

 

ακιρο στο θεμα αλλα εχω απορια μπορεις να μ πεις πως μπορω να μαθω τις μεγιστες θερμοκρασιες για τον σιγκεκριμενο επεξεργαστη?

 

 post-252759-0-36437500-1367949585_thumb.png

 

αυτι ειναι η θεμοκρασια την ωρα που παιζω

Επεξ/σία από Alex An Dros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gifScreenshot_1.png

αυτες ειναι θερμοκρασιες με ανοιχτα τα κλασικα  ανοιγω κ το παιχνιδι κ πανω στο 30 ωρο ανεβαζω κ φοτο με τιν θερμοκρασιες τιν ωρα του παιχνιδιου

 

 

ακιρο στο θεμα αλλα εχω απορια μπορεις να μ πεις πως μπορω να μαθω τις μεγιστες θερμοκρασιες για τον σιγκεκριμενο επεξεργαστη?

Αψογες,είναι και 2/3 μηνών λάπτοπ.

σύμφωνα με την ιντελ  105 celsius

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα σμρ π το επεξα δν εκανε τπτ μαλον ζοριστικε αρκετα π το επαιξα ολα τα γραφικα στο φουλ.....απλα το εχω σαν απορια αμα παιζω σιχνα games  με το λαπτοπ ιπαρχει περιπτωση να διμειουργισω προβλιμα στο λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...