Προς το περιεχόμενο

Κολάει η κάρτα γραφικών μου


mge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά

 

Έχω την κάρτα γραφικών ASUS ATI RADEON 6670 1GB GDDR5 και την μητρική MSI K9VGM-V (Υποστηρίζει ως και GDDR2).

Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι (συγκεκριμένα το Race Injection - GTR2) μου κολάει ενώ πριν την μεταφέρω από το άλλο μου pc δεν κολούσε (το άλλο μου pc έχει μια μητρική που υποστηρίζει GDDR5)

Γιατί μου κολάει ??? Τι μπορώ να κάνω???

 

Το pc με την 6670 έχει μνήμη 2gb.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανοτατα αυτο στην κανει την δουλεια μιας και είναι κακιστο!! Βαλε το τροφοδοτικο απο τον αλλο υπολογιστη σε αυτον και δοκίμασε να δούμε πως θα συμπεριφερθει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανοτατα αυτο στην κανει την δουλεια μιας και είναι κακιστο!! Βαλε το τροφοδοτικο απο τον αλλο υπολογιστη σε αυτον και δοκίμασε να δούμε πως θα συμπεριφερθει! 

Οτι και να είναι το τροφοδοτικό η 6670 δεν εχει απαιτήσεις σε τροφοδοσία.

 

Γειά σας παιδιά

 

Έχω την κάρτα γραφικών ASUS ATI RADEON 6670 1GB GDDR5 και την μητρική MSI K9VGM-V (Υποστηρίζει ως και GDDR2).

 

Το pc με την 6670 έχει μνήμη 2gb.

 

Ευχαριστώ

Τι εννοείς οταν λες οτι "Υποστηρίζει ως και GDDR2" δεν εχει σχέση η μητρική με τι τύπο μνήμης φοράει η κάρτα γραφικών. Η μνήμη στην κάρτα γραφικών είναι ανεξάρτητη με το τι μνήμη εχει το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να είναι το τροφοδοτικό η 6670 δεν εχει απαιτήσεις σε τροφοδοσία.

 

Τι εννοείς οταν λες οτι "Υποστηρίζει ως και GDDR2" δεν εχει σχέση η μητρική με τι τύπο μνήμης φοράει η κάρτα γραφικών. Η μνήμη στην κάρτα γραφικών είναι ανεξάρτητη με το τι μνήμη εχει το σύστημα.

Μιλαμε για 450αρι premier που στοιχημα να βγάζει 200 watt στην 12αρα και δεν γνωρίζουμε καν το υπολοιπο συστημα. Οποτε εγώ δεν θα έλεγα με τόση σιγουρια ότι δεν είναι το τροφοδοτικό. Ετσι και αλλιως απο την στιγμή που υπαρχει και αλλο pc ευκολο είναι να γινει δοκιμη ώστε να αποκλείσουμε αυτή την πιθανότητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...