Προς το περιεχόμενο

H οθονη κλαταρε


Gianniz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εβλεπα χτες που τρεμοπαιζε λιγο και ανησυχουσα. Οχι αδικως μαλλον, αφου σημερα το πρωι δε μπορει να κρατηθει ανοιχτη και μαυριζει. Την εχω και πολυ καιρο βεβαια, 5-6 χρονια νομιζω.

 

Χρειαζομαι λοιπον καινουρια οθονη. Απλα προβληματιζομαι σε 2 σημεια.

 

1) Βλεπω οτι ολες σχεδον πλεον ειναι Wide. Η δικια μου ηταν σχεδον τετραγωνη.

2) Επισης η δικια μου ηταν μια 17αρα acer. Τωρα βλεπω οτι παιζουν μεγαλυτερες inches. 

 

Σκεφτομαι λοιπον οτι ισως μια Wide 21'' να μη με βολεψει γιατι καλως η κακως 6 χρονια συνηθειας ειναι αυτα. Υποψην οτι η αποσταση της οθονης απο τα ματια μου θα παραμεινει η ιδια.

 

Αρα εχοντας αυτα κατα νου τι θα μου προτεινατε ;;;

 

Το gaming ειναι ελαχιστο ως καθολου. Καθολου ταινιες. Γενικα απλη χρηση. Τιμη λεω να διαθεσω καποια λεφτα αφου την παιρνω για την κρατησω, ας πουμε μεχρι 300Ε.

 

Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 ημηρες θα την εχεις συνηθησει .

Εγω να φανταστεις πηγα απο 17αρα σε 23 και τωρα ειμαι σε 27αρα

Στην ιδια αποσταση παντα.

Δεν θα εχεις θεμα βολεματος!

Δεν χρειαζεται να διαθεσεις τοσα λευτα..στις ιντσες που λες θα σου προτινα

http://www.skroutz.gr/s/2093422/LG-M2252D.html

Παντως αν θες να δεις και τιποτα αλλο κοιτα να εχει IPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η προταση σου φιλε! Ευχαριστω! Και καλη τιμη

 

Μαλλον θα την παραγγειλω σημερα κιολας.

 

 

edit : Βασικα τωρα που την κοιτουσα λιγο καλυτερα μου βγηκε μια αποροια. Λεει monitor tv. Εμενα δε μου χρειαζεται καθολου σαν τηλεοραση. Εχει καποια σημασια αυτο ; 

 

Επισης δε μπορεσα να βρω reviews για αυτο το μοντελο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η προταση σου φιλε! Ευχαριστω! Και καλη τιμη

 

Μαλλον θα την παραγγειλω σημερα κιολας.

 

 

edit : Βασικα τωρα που την κοιτουσα λιγο καλυτερα μου βγηκε μια αποροια. Λεει monitor tv. Εμενα δε μου χρειαζεται καθολου σαν τηλεοραση. Εχει καποια σημασια αυτο ; 

 

Επισης δε μπορεσα να βρω reviews για αυτο το μοντελο...

Οχι, απλα αν θελεις, οταν εχεις κλειστο το συστημα σου, μπορεις να τη χρησιμοποιεις για να βλεπεις τν.

Εχει ενα review εδω, ειναι στα πολωνικα, αλλα δεν εχει σχολιασμο στα γρηγορα που το ειδα, αν θελεις κοιταξε το.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, την LG-M2252D τη βρηκα σε ενα μαγαζι κοντα στο σπιτι μου στα 169 Ευρω. Αν μεχρι τις 7-8 δεν προκυψει τιποτα αλλο θα παω να τη χτυπησω.

 

Αυτη ας πουμε : http://www.skroutz.gr/s/381216/Dell-UltraSharp-U2312HM.html

 

Βλεπω οτι φοριεται πολυ, ειναι καλυτερη/χειροτερη ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Update

 

Τελικα την αγορασα (την LG-M2252D), την εβαλα. Εχω ενα μικρο προβληματακι ομως. Οι χαρακτηρες μου φαινονται αρκετα μικροι. Οχι οτι δεν τους διαβαζω, απλα ειναι μικροι. Πως μπορω να το διορθωσω αυτο ; Ειναι θεμα αναλυσης ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Update

 

Τελικα την αγορασα (την LG-M2252D), την εβαλα. Εχω ενα μικρο προβληματακι ομως. Οι χαρακτηρες μου φαινονται αρκετα μικροι. Οχι οτι δεν τους διαβαζω, απλα ειναι μικροι. Πως μπορω να το διορθωσω αυτο ; Ειναι θεμα αναλυσης ; 

Καλοριζικη. Πηγες απο 17'' σε 22'' αποτομα, ειναι φυσιολογικο να σου φαινονται ολα μικροτερα λογω αναλυσης. Δωσε λιγες μερες ακομη στα ματια σου να συνηθισουν τη νεα αναλυση και μετα θα σου φαινεται φυσιολογικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικη φιλε μου χαιρομαι!!

Οσον αφορα το μεγεθος ,μπορεις να πας αν εχεις 7ρια

Δεξι κλικ επιφανεια εργασιας---εξατομικευση---οθονη και να πειραξεις τα πραγματακια που εχει εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είσαι κομπλέ από οθόνη, δοκίμασε να φτιάξεις και την παλιά (αν δεν την πέταξες). Το τρεμόπαιγμα συχνά σημαίνει πυκνωτές στην τροφοδοσία, κάτι που διορθώνεται σχετικά εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...