Προς το περιεχόμενο

[monitor/TV] M2352D-PZ IPS @electroworld 149€


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιον καναπε ρε παιδια σε 23αρα; Και η TV στο 1 μετρο στο τραπεζακι μπροστα απο τον καναπε μηπως; Διπλα στο λαπτοπ; Ε, κοντα δεν ειναι παλι το pause; Τι remote;

Ε κάποιοι είμαστε φοιτητές ρε αδερφέ, δεν βγαίνουμε όλοι για 50+ panels...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν σου ειπα να παρεις 50αρα φιλε, σου ειπα οτι την 23αρα την εχεις κοντα σου ειδικα αφου μιλαμε για την περιπτωση που ειναι και μονιτορ (για αυτη τη χρηση μιλουσατε). Οποτε φτανεις να πατησεις το space στο keyboard.  ;)

 

Την 23αρα ειτε δεν εχεις λεφτα για μεγαλυτερη ειτε εχεις και την προτιμησες για τους χ λογους, θα την εχεις στο 1 μετρο, λαθος; Αυτο ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να την έχεις κατα 95% στο 1 μέτρο απόσταση, αφου μιλάμε για χρήση ως οθόνη pc, το θεωρώ δεδομένο.

Αφού την έχεις όμως, δεν θα δεις και μια ταινία;

Δεν νομίζω οτι είναι κάτι τραγικό να κάτσεις στα 2-2.5 μέτρα απόσταση και να αράξεις στον καναπέ.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ ότι οι 23" είναι σωστές για 2,5 μέτρα απόσταση, απλά δεν είναι απαγορευτική η απόσταση όταν μιλάμε για το 5% της συνολικής χρήσης που της κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστω οτι την καταναλωση ρευματος δεν την σκεφτεται κανενας.φυσικα αν κατεβαζεις  τορρεντ δεν εχει κ πολυ σημασια αλλα αν δεν, ειναι σημαντικη η διαφορα πιστευω.

επισης σε ενα δωματιο οπου μπορει να μην εχεις υπολογιστη δεν ειναι σημαντικο να βαζεις ενα στικακι κ με το χειρηστηριο της τηλεορασης αυτης να τα κανεις ολα;

αν εχεις υπολογιστη πανε  παρε ενα μονιτορ να ξεμπερδευεις.κ λιγοτερα θα δωσεις κ καλυτερο θα ειναι;

αν θες τηλ κ να εχεις κ τον υπολογιστη επανω λογω χωρου ειναι ισως η καλυτερη επιλογη.

φυσικα μπορεις να παρεις ενα μονιτορ σκετο κ ενα tv tuner στο pc.

τωρα αν θες κατι μονο για τηλεοραση κ να παιζει κ ταινιες σε δωματιο οπως εγω ας πουμε με χαλαει να μην κανει downmix το dts κ να πρεπει να κανω μετατροπη τις ταινιες.ουτε κ θεωρω λυση τον εξτρα μεντια πλειερ γιατι ανεβαινει το κοστος κ εχεις κ εξτρα καλωδια.

ολα τα επανω προσωπικες αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toτε παιρνεις αυτη (αν διαβαζει και ntfs, λογικα ναι) ->

https://www.skroutz.gr/s/1928175/Samsung-T23B350EW.html

και συμβιβαζεσαι με το αυξημενο κοστος και το ΤΝ αντι IPS panel (ισως το κυριοτερο χαρακτηριστικο μιας οθονης).

Ειπαμε, καθε τι εχει και το "κοινο" του, δεν ειναι ολα για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις υπολογιστη πανε  παρε ενα μονιτορ να ξεμπερδευεις.κ λιγοτερα θα δωσεις κ καλυτερο θα ειναι;

 

Αν πας σε 23'' IPS οθόνη άντε να γλυτώσεις κανα δεκάρικο. Παρακάτω δεν πάνε.

Και λογικά ούτε καλύτερο θα είναι, μόνο e-IPS παίρνεις σε αυτά τα λεφτά.

Εκτός κι αν έχεις υπ' όψη σου κάτι που μου διαφεύγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μονιτορ τν αυτην την στιγμη στο δωματιο μου κ την χρησιμοποιω πιο πολυ σαν τηλεοραση αλλα επειδη συνηθως την χρησιμοποιω 

ξαπλωμενος το τν πανελ δειχνει παρα πολυ τις αδυναμιες του.πρωτα κοιταω να πω την αληθεια να ειναι ιπς το πανελ κ μετα ολα τα αλλα.κακα τα ψεμματα επεδη τα οικονομικα περιθωρια στενευουν πιστευω οι περισσοτεροι κοιτουν να επιτυχουν κατι που εχει οσο το δυνατον περισσοτερα στην καλυτερη δυνατη τιμη.για εμενα ειναι κριτηριο το να παιζει mkv κ να κανει downmix κ γιαυτο δεν θα την παρω.

για αλλους που δεν τους ειναι απαραιτητο αυτο φυσικα ειναι ευκαρια κ κατα την γνωμη μου πολη καλη.

εγω θα προτιμησω να περιμενω για κατι που θα τα εχει ολα οσα ζηταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως χτες που ειχα παει πλαισιο η LG μου φανηκε θαμπη/αχρωμη.Ισως επειδη  την ειχαν στο τμημα με τις TV (που ειναι πιο φωτεινες)  και οχι στα monitor.Εχω την Dell στις αντιστοιχες ιντσες που εχει IPS και ειναι μεγαλη η διαφορα. Ο υπαλληλος μου ειπε οτι ειχε τις εργοστασιακες ρυθμισεις και οταν του ζητησα να τις αλλαξω μου το αρνηθηκε.Τεσπα οι ρυθμισεις ειναι χρησιμες ωστε να βελτιωσεις το καλο σε καλυτερο και οχι το μετριο σε καλο.150 ευρω ειναι αυτα και monitor δεν αλλαζεις καθε μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα αυτου του tv monitor.

Ειναι led η οχι; Σε καποια site γραφει σκετο IPS και σε αλλα μονο LED.

Επεξ/σία από simply88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα αυτου του tv monitor.

Ειναι led η οχι; Σε καποια site γραφει σκετο IPZ και σε αλλα μονο LED.

Ολα πλέον φίλε μου έχουν φωτισμό led...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...