Προς το περιεχόμενο

υδροψυξη


smoke0man2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω που ειμαι αρχαριος και δεν εχς πλ πειρα λαα εχω πλ υπομονη θα μπορουσε καποιος να διαλεξουμε μαζι μια υπροψηξη γυρω στα 90 ευρω? 

και θα η8εκα να μαθω εαν ειναι ευκολη η εγκατασταση παρακαλω βοηθηστε με γτ ο υπολογιστησ  οταν παιζω παιχνιδιοα Intel Core i3 540

 επεξεργαστης μ ξεπερνα τους 100 βαθμους

    Intel Core i3 540 @ 3.07GHz  
    Clarkdale 32nm Technology

Socket 1156 LGA

 

RAM
    4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-20)
Motherboard
    Gigabyte Technology Co., Ltd. H55M-S2 (Socket 1156)  
Graphics
    19LS4D-ZB (1920x1080@59Hz)
    2048MB GeForce GTS 450 (CardExpert Technology) 
Hard Drives
    466GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)
Optical Drives
    ASUS DRW-24B5ST ATA Device

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς τελείωσες το δημοτικό? δεν φενεται να εχεις μάθει να γραφεις ;) :P

εκτος και εαν τα μισα κουμπα απο το πλητρολογιο σου εχουν χαλασει οποτε παω πασο

 

δεύτερον. πόσο καιρό έχεις τον υπολογιστή; πάστα έχεις αλλάξει; η ψήκτρα είναι σύγουρα κουμπωμένη καλά ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ολα καλα  ...αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει μπορειτε να μ δωσετε οσεσ πληροφοριες ξερετε  για το θεμα την υδροψυξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ολα καλα  ...αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει μπορειτε να μ δωσετε οσεσ πληροφοριες ξερετε  για το θεμα την υδροψυξης

παρε μια ετοιμη υδροψυξη.corsair,antec,coolermaster.εχει διαφορες οτι καλυπτει τις αναγκες σου πας και το παιρνεις.η εγκατασταση ειναι πολυ απλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς σε λίγο θα μου βάλετε και υδρόψυξη των 60-100€ σε celeron του 40€ έλεος, φίλε ο επεξεργαστής σου για να ανεβάζει αυτές τις θερμοκρασίες κάτι δεν πάει καλά, η θέλει καθάρισμα η έλεγχο αν πατάει καλά η βάση της ψήκτρας η και αλλαγή θερμαγώγιμης πάστας, υδρόψυξη δεν θέλει με τίποτα, έστω αν θες αλλαγή πας σε μια φτηνή aftermarket ψήκτρα το πολύ έως 20-30€ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς τελείωσες το δημοτικό? δεν φενεται να εχεις μάθει να γραφεις ;) :P

εκτος και εαν τα μισα κουμπα απο το πλητρολογιο σου εχουν χαλασει οποτε παω πασο

 

δεύτερον. πόσο καιρό έχεις τον υπολογιστή; πάστα έχεις αλλάξει; η ψήκτρα είναι σύγουρα κουμπωμένη καλά ?

 

 

 

Συγγνώμη τώρα για να καταλάβω... το δικό σου ποστ που είναι μέσα στην ειρωνεία.... είναι ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ?

Δε πάμε καλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενταξει. ζητώ συγνώμη αλλά για να καταλάβω τι λέει εφαγα ενα πεντάλεπτο. και δεν νομίζω να γραφω τοσο χαλια. καταλαβαινεται τι λεω, ετσι δεν είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς σε λίγο θα μου βάλετε και υδρόψυξη των 60-100€ σε celeron του 40€ έλεος, φίλε ο επεξεργαστής σου για να ανεβάζει αυτές τις θερμοκρασίες κάτι δεν πάει καλά, η θέλει καθάρισμα η έλεγχο αν πατάει καλά η βάση της ψήκτρας η και αλλαγή θερμαγώγιμης πάστας, υδρόψυξη δεν θέλει με τίποτα, έστω αν θες αλλαγή πας σε μια φτηνή aftermarket ψήκτρα το πολύ έως 20-30€ 

ενταξει μπορει να γουσταρει υδροψυξη.σε μελλοντικη αναβαθμιση σε κατι καλυτερο η υδροψυξη θα του μεινει και θα την χρησιμοποιησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειτε να μ πειτε μια καλη υδροψυξη ??? σας παρακαλω πλ ??
ο επεξεργαστης ,μου καλως δεν ειναι ??? οταν λετε να μην εχει κατσει καλα η ψυκτρα??? η παστα δν εχει αλλοιοθει αρα πιστευυ οτι ειναι καλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οταν λετε να μην εχει κατσει καλα η ψυκτρα???

να μην έχουν κουμπώσει καλα τα ποδαρακια της. δοκιμασε να την κουνισεις (οχι με πολυ δυναμη) και θα δεις...

επίσης εάν η πάστα εχει γινει σαν καμμενο αυτοκολλητο :P τότε θελει άλλαγμα

 

δεν συμφέρει να πας σε υδροψυξη εκτος εαν θα αγορασεις μετα καινουργιο συστημα και ασχολησε με overclocking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok εχεις το κλασικο προβλημα με τους ιντελ αυτης της εποχης , οπου η ιντελ τσιγκουνευοταν λιγα γραμμαρια αλουμινιο και οι επεξεργαστες γινονταν (και γινονται ψησταριες) 

 

δε χρειαζεσαι ομως τοσο ακριβες λυσεις οπως η υδροψυξη , ειδικα για τετοιο επεξεργαστη

 

παρε μια μεσαιου κοστους αεροψυξη (το πολυ 30 ευρω)  και θα εισαι μια χαρα 

 

στη πραγματικοτητα δεν ειναι ζεστος ο επεξεργαστης σου και ουτε εχει ιδιατερες αναγκες ψυξης, απλα εχει γινει λαθος επιλογη ψυκτρας και καθε ανοιξη/καλοκαιρι εχουμε τα ιδια (να σκανε δηλαδη τυποι οπως εσυ με υψηλες θερμοκρασιες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο βλαμενη να ήταν η μαμα ψυκτρα , τετοιες θερμοκρασίες δεν οφείλονται σε αυτή.... η ψύκτρα πολύ απλα δεν παταει καλα ή το ανεμηστήρι έχεις σταματήσει να δουλεύει! 

 

Αλλη πιθανότητα απλα δεν υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...