Προς το περιεχόμενο

Gaming PC - 500 ευρώ


StylaZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 500 ευρώ

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε : League of Legends, Battlefield κτλ (στο τσακίρ κέφι κανένα Photoshop)

Χρειαζόμαστε οθόνη; Ναι, αλλά το budget της είναι ξεχωριστό.

 

Ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη: Σκέφτομαι αυτήν: Viewsonic-VX2370Smh ή αυτήν Dell UltraSharp U2312HM ή αυτήν ASUS VS239HR αλλά αν έχετε κάποια καλύτερη να προτείνετε είμαι όλος αυτιά (ή ποια από τις 3 θεωρείτε καλύτερη)

 

Χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι: Όχι

Τοποθεσία: Ιλίσια (Αθήνα)

Τα κομμάτια να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα; Δεν έχω πρόβλημα.

Να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα; Το στήνω και μόνος μου.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και ποιο: Όχι.

 

Σημειώσεις:

- Τo budget είναι χαμηλό οπότε ξέρω πως δεν παίζει να χωρέσει ssd σκληρός ή Intel επεξεργαστής.

- Από άποψη mobo στο παρελθόν έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από Gigabyte και με έχουν κρεμάσει οι MSI και οι ASRock.

- Σκεφτόμουνα να κόψω ό,τι μπορώ από μητρική/επεξεργαστή και να το χώσω σε RAM και (κυρίως) κάρτα γραφικών αλλά σε θέματα hardware έχω μείνει πολύ πίσω και δεν έχω ιδέα τί είναι καλύτερο στην ίδια τιμή.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα έκοβα από μητρική/επεξεργαστή για να βάλω καλή κάρτα γραφικών. Το θέμα είναι να έχεις καλή βάση , κάρτα γραφικών αλλάζεις πολύ πιο εύκολα.

 

k350

Gigabyte GA-970A-UD3

(την Rev 3.0 να ζητήσεις)

DVD RW Samsung

 

Western Digital 1TB

AMD FX 6300

XFX 550W

 

 

 

 

 

G.SKILL F3-12800CL9D-8GBXL 8GB ή Crucial DDR3 8GB

 

 

Προσπάθησα να στα κάνω όσο γίνεται σε group για να μην σε σκίσουν στα μεταφορικά. Και τώρα για κάρτα γραφικών αναγκαστικά αν δεν θέλεις να ξεφύγεις πας σε μεταχειρισμένη. Έχει αρκετές αγγελίες με 5850 οι οποίες είναι πολύ δυνατές καθώς και 6770/gtx460 . Αν μπορείς να ανέβεις χρηματικά πας σε καινούργια. Από τις οθόνες εγώ θα πήγαινα στην dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για αυτη τη καρτα τι γνωμη εχχεισ?

Gigabyte GA-B75M-D3H

 

 

Σαν μητρική είναι καλή, έχει πολύ καλή απόδοση για παιχνίδια, χαμηλή κατανάλωση, υποστηρίζει sata 3 και usb 3.0. Για τα λεφτά της μια τίμια μητρική (αυτή έχω άλλωστε) αλλά είναι μόνο για intel επεξεργαστές όπως σωστά αναφέρθηκε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ψύκτρα του FX 6300 παίζει να έχω θέμα; Κάπου διάβασα ότι έχει μικρή ψύκτρα και ίσως να χρειαστεί να αγοράσω έξτρα δική μου. Γενικά θα έχω θέμα με υψηλές θερμοκρασίες αν κρατήσω τη μανίσια;

 

Επίσης σκέφτομαι να παίξω με αυτήν την κάρτα:

 

http://www.skroutz.gr/s/3260273/Gigabyte-Radeon-HD7790-2GB-OC.html

 

(την έχω βρει σε καλή τιμή). Το τροφοδοτικό που προτείνατε παραπάνω (xfx 550W) θα είναι αρκετό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ψύκτρα του FX 6300 παίζει να έχω θέμα; Κάπου διάβασα ότι έχει μικρή ψύκτρα και ίσως να χρειαστεί να αγοράσω έξτρα δική μου. Γενικά θα έχω θέμα με υψηλές θερμοκρασίες αν κρατήσω τη μανίσια;

δεν θα εχεις θεμα με θερμοκρασιες αλλα με τον θορυβο.ειδικα τωρα καλοκαιρι θα δουλευει σε πολλες στροφες και θα ειναι αρκετα ενοχλητικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την gtx660 την εχετε αποκλεισει?νομιζω εχει καλυτερες επιδοσεις απο την 7850 και να χει κανενα 10ευρω παραπανω..

Κανει γυρω στα 200,και σε αυτα τα λεφτα παιρνεις 7870 που ειναι ανωτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...