Προς το περιεχόμενο

αγορα καινουριου desktop .. γνωμες??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυνατό τροφοδοτικό και πολλά χρόνια εγγύηση... καλή η xfx αλλά νομίζω ότι σαν την corsair σε θέμα εγγυήσεων δεν υπάρχει... το cx 600 που έβαλα νομίζω ότι σε καλύπτει



Επίσης, αφού δίνεις τόσα πολλά λεφτά γιατί δεν παίρνεις και μια 22άρα οθονούλα να προγραμματίζεις σαν άνθρωπός και να μη σου βγαίνουν τα μάτια; (εκτός και αν αυτή που'χεις σε καλύπτει)... κάνουμε προγραμματισμό στη σχολή σε κάτι οθονούλες 15-16" και ξέρω...

God bless Eclipse...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

PSU Thermaltake απο θέμα πoιότητας - εγγύησης 750 ή 850αρη να είναι άνετη απο τη στιγμή που ζητάει να παίζει άνετα και να κάνει εργασίες άνετα...γνώμη μου πάντα τα δουλεύω χρόνια και δε νιώθουν...νομίζω αρκετά άτομα έχουν παρεμφερή γνώμη...αν και οι λουκίες τα 5 χρόνια που είχαν στα περισσότερα μοντέλα τα άφησαν στα 3 πλέον αλλά anyway...

 

Όσον αφορά για την evga είναι πιστεύω απο τις πιο αξιοσέβαστες εταιρίες στο χώρο...ρίξε μια ματιά αξίζει!

 

Για οθόνη +1 απο μένα στον Millennium

 

Τα έτοιμα συστήματα είναι ότι χειρότερο...δουλεύουν πάντα με ότι σαβούρα έχει μείνει stock για να φύγει και εκτός τη χρυσοπληρώνεις κιόλας...βάζουν μέσα ας πούμε μια VGA βαρβάτη να βαράει στο μάτι αλλά η μητρική είναι τον 30-40ε οι μνήμες τις Kingston χαλαρά του κιλού και ο σκληρός...ότι περισσέψει στο κατάστημα αυτό το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@waldo

 

Τα 800αρια είναι overkill. Δεν είμαι κατά κάτι τέτοιου , απλά να ξέρουμε ότι είναι υπερβολή

 

Όσο για το θέμα της κάρτας, το πρόβλημα δεν είναι η evga, αλλά το ότι η nvidia σε αυτή την κατηγορία χρημάτων υστερεί σε σχέση με τις προτάσεις της amd

 

Μονο αν κάποιος τη θέλει για πολύ συγκεκριμένο λόγο ή πολύ συγκεκριμένο παιχνίδι θα προτιμήσει την nvidia , ή αν είναι απλά fanboy

Με τελείως αντικειμενικά κριτήρια δεν υπάρχει δίλημμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως πραγματικά ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ πάρεις έτοιμο σύστημα του πλαισίου...

 

Άκου εδώ τα παιδιά, δες διάφορες γνώμες...σίγουρα θα ανεβάσουν και άλλα άτομα λίστες με ωραίες συνθέσεις....δες πια θα σε ενδιαφέρει περισσότερο στο τέλος και πες να σου την αναλύσουν περισσότερο...πάντα θα βρείς ανταπόκριση εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε τον Ιούνιο. Και καινούργιοι επεξεργαστής βγαίνουν και κάρτες γραφικών. Οχι ότι θα έχουν αξιοσημείωτη διαφορά επιδόσεων από τα τωρινά αλλά θα διαμορφωθούν οι τιμές των νύν και σε κάθε περίπτωση θα βγεις κερδισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  οι μνήμες τις Kingston χαλαρά του κιλού 

χρησιμοποιουν μνημες kingston στανταρ στα ετοιματζηδικα turbox ; 

 

γιατι απο οτι βλεπω δεν εχουν τετοιες στο μαγαζι τους ( μαλλον τους εκοψαν κι αυτοι τη πιστωση ) 

 

πώς σου ηρθαν οι Kingston; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιουν μνημες kingston στανταρ στα ετοιματζηδικα turbox ; 

 

γιατι απο οτι βλεπω δεν εχουν τετοιες στο μαγαζι τους ( μαλλον τους εκοψαν κι αυτοι τη πιστωση ) 

 

πώς σου ηρθαν οι Kingston; 

Τόσα χρόνια βλέπεις συνήθεια αχαχαχαχαχα

Δεν ήξερα ότι τις σταμάτησαν :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το σιγουρο ειναι ότι μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν θα παρώ κάτι.... άρα εχω να δω μέχρι τοτε....

εβγα μου έβαλε το πλαισιο μητρικη επειδή μια Asus που είχαμε πριν είχε προβλήματα λένε και δεν διάβαζε την μια κάρτα μνημης....

 

και να μην αναφέρθω στο πλαισιο γενικά γιατί τα μισά μεσα απο το κουτί έλειπαν...

ο μόνος λόγος π σκεφτηκα να παρω κάτι από εκει ειναι επειδή δεν ηξερα που αλλού να απευθυνθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έχει κυκλοφορήσει νέο υλικό ( επεξεργαστες μητρικες κάρτες γραφικών) οπότε θα έχουν αλλάξει τα δεδομένα των τιμών και ελάχιστα των επιδόσεων, γενικά όταν ενδιαφερόμαστε για καινούργιο σύστημα καλο ειναι να κάνουμε έρευνα αγοράς όταν το θελουμε γιατί όπως όλοι γνωρίζουμε η τεχνολογία τρέχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βασικά γιαυτο το δημοσίευσα αυτο γιατί δεν τα ξερω αυτά και πολυ...και ήθελα συμβουλες να μην παρω καμία βλακεια γιατί ειναι αρκετα τα λεφτά νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες, γενικά απέφυγε προτάσεις έτοιμες όπως turbo-x κ.λ.π., Όταν είναι να το πάρεις κάνε τον κόπο και άνοιξε ένα νέο θέμα, αντέγραψε από την φόρμα νέου υπολογιστή που υπάρχει sticky τις απαντήσεις και τα παιδιά θα σε βοηθήσουν να πάρεις ότι καλύτερο υπάρχει για τα λεφτά που διαθέτεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...