Προς το περιεχόμενο

αγορα καινουριου desktop .. γνωμες??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιαυτο το κάνω γιατί με έχουν ξανά βοηθησει πολλες φορές....ειναι τρομερή βοήθεια... το πήγα στο σερβις απειρες φορές....τελικά μου τ εφτιαξαν απο εδω μ είπαν τι να κάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από επιδόσεις και τιμές εννοούσα συγκεκριμένα για τους νέους intel επεξεργαστές και τις μητρικές τους και bug/προβλήματα που φαίνεται να έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο το κάνω γιατί με έχουν ξανά βοηθησει πολλες φορές....ειναι τρομερή βοήθεια... το πήγα στο σερβις απειρες φορές....τελικά μου τ εφτιαξαν απο εδω μ είπαν τι να κάνω....

 

Και πάνω απο όλα δωρεάν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες ρωτησει τη διαφορα i5 απο i7. Απο ο,τι ειδα και σε αλλα post ο i7 προοριζεται για πολυ συγκεκριμενες εργασιες και η επιδοση του υπολογιστη θα ειναι η ιδια (πανω κατω ή ακριβως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λάπτοπ η διαφορά μπορεί να είναι σαφώς μεγαλύτερη, μιας και οι i5 των λάπτοπ έχουν δύο πυρήνες και για 4πυρηνο θες σίγουρα i7

 

Στα desktop είναι 4πυρηνοι και οι δύο με βασική διαφορά το hyperthreading πράγμα που δε χρησιμοποιούν όλες οι εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο το κάνω γιατί με έχουν ξανά βοηθησει πολλες φορές....ειναι τρομερή βοήθεια... το πήγα στο σερβις απειρες φορές....τελικά μου τ εφτιαξαν απο εδω μ είπαν τι να κάνω....

καλά το σέρβις του Πλαισίου... ότι να'ναι...

το πήγαινα με το veterano123 για συντήρηση και μόνο το ξεσκονίζανε (στην κυριολεξία)

Αποτέλεσμα; Όταν αποφασίσαμε να το καθαρίσουμε μόνοι μας είδαμε τις θερμοαγώγιμες να έχουν γίνει μπετό αρμέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το πλαισιο πραγματικα ειναι για αποσυρση :-P

 

Αααα έχουν διάφορα δηλαδή....Ενταξει...:-)

 

παντα αναρωτιεμαι... όλα αυτά που ξερετε εσεις εδω και με βοηθατε κάθε φορά απο που τα ξερετε? καποια σχολή η μόνοι σας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τα έμαθε ο αδερφός μου τα βασικά (τον προανέφερα) και σιγά σιγά άρχισα να μαθαίνω και μόνος μου είτε διαβάζοντας στο ίντερνετ είτε διαβάζοντας διάφορα thread εδώ στο φόρουμ... ειδικά εδώ είναι κάποια παιδιά που πραγματικά μαθαίνεις από αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το σέρβις του Πλαισίου... ότι να'ναι...

το πήγαινα με το veterano123 για συντήρηση και μόνο το ξεσκονίζανε (στην κυριολεξία)

Αποτέλεσμα; Όταν αποφασίσαμε να το καθαρίσουμε μόνοι μας είδαμε τις θερμοαγώγιμες να έχουν γίνει μπετό αρμέ...

Ωχ μεγαλη μ@%^&*$...Πάντως μου ψιλο- κάνει εντύπωση γιατί εγώ όσες φορες  έχω χρειαστεί service ήνταν όλα οκ . Και στο τηλ και στο συνταγμα που παω συνηθως  :unsure: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...