Προς το περιεχόμενο

Gaming Desktop 1500+ ευρω!


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εκει που εψαχνα κατι ασχετο για την 7950, ξαφνικα βλεπω αυτο : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121489

 

Η εκδοση που ημουν ετοιμος να παραγγειλω, ειναι ελλατωματικη! Ελα Χριστε μου!

 

Η εκδοση που ειναι ok ειναι η 7950 dc2 v2 και οχι η 7950 dc2t v2! Η διαφορα ειναι οτι η top εκδοση ειναι χρονισμενη στα 900mhz, ενω η απλη στα 800mhz! Και στο skroutz ολες ειναι στα 900mhz, δλδ την προβληματικη! Ελα ρε τι θα παθαιναμε! ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ..

 

Επισης, ξανα απο τυχη, ειδα το εξης : https://teksyndicate.com/forum/motherboards/gigabyte-ga-990fxa-ud3-rev-30-stay-away/139832

 

Σημαντικο προβλημα που εχει μια μητρικη, την οποια προτεινεται σχεδον σε ολους εδω μεσα.. Σιγουρα οποιοδηποτε προϊον, 1/10-15 θα ειναι προβληματικο. Αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση, η βλαβη ειναι σε ολες τις μητρικες. Τωρα ανακοινωσαν και το rev4, ( πεμπτο μεχρι στιγμης!! )που λεει οτι το διορθωνουν. Αντε να τις εκατοστησουν τις επανεκδοσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η καρτα γραφικων, και η μητρικη. Οι συγκεκριμενες που εχω στα Links. Διαβασε τα.

 

Πηρα και παστα. Θα χρειαστω upgrade kit για τον ssd; Κανα αλλο καλωδιο; Απο τριτη θα ερχονται σιγα-σιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Luxx θα μας τρελάνεις ρε φίλε. Αν θες υπολογιστή για LOL ΔΕΝ χρειάζεται να ξοδέψεις τόσα χρήματα για να πάρεις ένα pc που θα "κρατήσει". Γιατί απλά σε 3 χρόνια θα έχουνε βγει νέες κάρτες γραφικών και παιχνίδια που θα χρειάζονται αυτές τις νέες κάρτες γραφικών για να μπορείς να τα παίξεις άνετα. Έτσι λειτουργεί το σύστημα παγκόσμια για να μην παγώνει ποτέ η ροή του χρήματος.Το lol και άλλα παιχνιδάκια μπορείς να τα παίξεις άνετα και με ένα pc με 1000€ με όλα τα περιφερειακά μέσα.

 

Και πόσο χρονών είσαι αλήθεια, γιατί έχεις τετραγωνίσει τον κύκλο εσύ. Δεν είναι λογική αυτή που έχεις. Κουτί 200€ γιατί? Για να χέρεσαι που πλήρωσες 200€ για κουτί? Θες αθόρυβο κουτί και θες να αγοράσεις ηχοσύστημα για να το ακούς από το σπίτι του γείτονα που ζει στο κάτω τετράγωνο. Αν θες να πετάξεις τα λεφτά σου για λες πήρα και γαμώ τα μηχανήματα, χωρίς άλλη ουσία όμως, δεν θα σε εμποδίσει κανείς, αλλά έχε επίγνωση του τι κάνεις!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελια τελειωσε. 1680 ευρω το μαλλι βγηκε.. 

 

Τωρα πρεπει να ριξω λιγο διαβασμα για την εγκατασταση του tower.. Βρισκω αρκετα βιντεο, αλλα κανενα δε δειχνει πως εγκαθιστας τα καλωδια απο το psu. Αν και στη δικη μου περιπτωση λογικα θα ειναι ευκολο, καθως ειναι full modular.

 

Το ειπα ισως και 10 φορες φιλε μου. ΤΩΡΑ παιζω lol.. Γιατι δε παιζει τιποτα αλλο! Μετα βλεπουμε τι θα παιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Passionate καλως η κακως οτι επιλογες και να εκανε τωρα ο Luxx η παραγγελια εγινε.Το μονο που μπορουμε πλεον να πουμε ειναι καλοριζικο και καλοδουλευτο.Αλλωστε δεν νομιζω οτι θα του ειναι δυσκολο να αλλαξει ενα cpu και να βαλει ενα 8350 πχ που δεν ειναι τοσο ακριβος οσο αυτος που εχει τωρα οποτε με γεια το νεο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το πηγα με βαση χρηματων φιλε μου, αλλα ειδα καποια benchmarks. Καλος, χρυσος ο 8350, αλλα μεχρι ενα σημειο.. Δεν ειμαι αποκλειστικα gamer. Για all around χρηση, οι Intel ειναι πολυ καλυτεροι. Εξαλλου οτι, πληρωσεις, θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τον 8350 τον ανεφερα γιατι νομιζα οτι πηρες τελικα τον Α8 της amd,γραψε ακυρο απο μενα τωρα ειδα οτι τελικα πηγες στην συνθεση του Millenium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβως. Απλα πηρα μερικες ιδεες. Ελπιζω να μη το μετανιωσω. Εχθες και σημερα, πρεπει να διαβασα κοντα στις 20 ωρες.. Τρελα.. O καθε reviewer να δινει και διαφορετικες τιμες.. Παλι καλα που υπαρχει και το newegg και με προσανατολισε σε ορισμενα πραγματακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαμαι το στησιμο.. Ενα λαθος καλωδιο και μπορει να τα καταστρεψω ολα.. Αλλα υπαρχουν τοσα βιντεο. Θα τα καταφερω. Δεν ειμαι και ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυ πολυ ζητα βοηθεια απο κανεναν φιλο/γνωστο που να ξερει καλυτερα και να το εχει ξανακανει ή απο καποιο μελος απο εδω μεσα που να μενετε κοντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραειμαι αντιπαθης εδω μεσα, για να ζητησω βοηθεια :P

 

Απο γνωστους, εγω τους εμαθα απο που ανοιγει το λαπτοπ, οποτε αστο καλυτερα. Πιστευω θα τα καταφερω. Λογικα το κουτι θα ερθει πρωτο με τη μητρικη, οποτε θα εχω καιρο να το επεξεργαστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...