Προς το περιεχόμενο

Gaming Desktop 1500+ ευρω!


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου θα δωσω τοσα λεφτα, και μιας και δεν ειμαι gamer, οπως λες, να μου κρατησει 10+ χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ηταν και gamer το παιδι ε?? TITAN μετα και 1000watt και δεν συμμαζευεται..

Εγω προτεινα αυτο το τροφοδοτικο με βαση αυτα που προτεινε το παιδι στα ΙΔΙΑ λεφτα.Δηλαδη επειδη δεν ειναι gamer και ενω θελει να παρει ενα τροφοδοτικο με 120 ευρω,το βλεπεις πιο λογικο να παρει ενα κατωτερο τροφοδοτικο σε αυτα τα λεφτα ενω με τα ΙΔΙΑ λεφτα μπορει να παρει ενα καλυτερο και πιο δυνατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγουρα θα γινω.. Τελευταιο παιχνιδι που επαιξα στο λαπτοπ ηταν το batman : arkham asylum, το οποιο το ειχα στα medium ολα. Φανταζομαι στα high θα ειναι απολαυση!

 

Να μη δοκιμασω και το metro 2033 που ακουω απο παντου οτι ειναι το πιο ζορικο παιχνιδι; Να μη το τεντωσω; :D

 

Τελικα τα κομματια θα τα παρω απο 4 διαφορετικα καταστηματα. 

 

VisionStudio, digital-master, pc1.gr, you.gr

 

Στο pc1 ολα τα κομματια ειναι κατοπιν παραγγελιας, θα αργησουν λετε; Απο την εμπειρια σας, στο συγκεκριμενο καταστημα.

 

 

Ακομα το σκεφτομαι λιγακι για μητρικη : http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33993&cat=3

 

Το rev 3.0 τι ειναι; Επανεκδοση της μητρικης; Οποτε ειναι και καλυτερη; Τη βρισκω μονο στο visionstudio τη συγκεκριμενη. Τη προτεινε ενα παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους βρηκα ενα συγκριτικο τεστ αναμεσα στις καλυτερες εκδοσεις της 7970.

 

Οποτε καταληγω στην εκδοση vapor-x της sapphire.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-overclock-review,3186.html

 

Και σιγα τη διαφορα στη τιμη. Περιεχει τα παντα απο καλωδια. Εαν επιλεξω την gigabyte θελω αλλα 15 ευρω για mini DP καλωδια και μετατροπεις.

 

 

 

 

Το ψαχνω ακομα  με τα κουτια.. Και τα δυο πρεπει να ειναι πολυ αθορυβα. Απλα νομιζω οτι το fractal r4, επειδη ειναι πιο κλειστο, ανεβαζει λιγο παραπανω θερμοκρασιες. 

 

 

** Παντως απο τα 1000 ευρω, πηγα κοντα στα 1700! λολ! **

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μόνο να μην τρόλαρες γιατί εγώ είμαι που σου πρότεινα την amd σύνθεση στο άλλο φόρουμ που άνοιξες ίδιο topic και απαντούσα τόση ώρα τζάμπα στις ίδιες ερωτήσεις. Τα περισσότερα στα είχαν πει ήδη τα παιδιά εδώ  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανοιξει 4 παρομοια θεματα, 2 ελλαδα, 2 εξωτερικο. Αλλα τη καλυτερη προταση την εδωσες εσυ για το AMD. Τα λεφτα δε με νοιαζουν και τοσο, αρκει να κρατησει το μηχανημα. Για αυτο επιλεγω και τα καλυτερα.

 

Ρωτουσα τα ιδια πραγματα, γιατι οι γνωμες διιστανται. Εδω μου λενε για gigabyte, εκει για sapphire. Εδω μιλανε αρκετα για την Dell οθονη, εκει παιζουν και αλλες, οχι ips. Εδω μιλανε για samsun pro series, εκει λενε για kingston.. κτλ...

 

Μαζευω απο παντου γνωμες, ριχνω και αρκετο διαβασμο και στο τελος αποφασιζω.

 

Καποιες μικρολεπτομερειες εχουν μεινει για το κουτι και για τη μητρικη. Τα υπολοιπα εχουν κλεισει!

 

Επειδη κατεβαζω αρκετες hd ταινιες με dolby surround κτλ.. Βεβαια ξερω οτι χρειαζονται και τα καταλληλα ηχεια, τα οποια θα αγορασω μεχρι το καλοκαιρι, αλλα παιζει ρολο και η καρτα γραφικων με τη μητρικη, σωστα; Με την καρτα γραφικων δεν εχω προβλημα. Η συγκεκριμενη μητρικη υποστηριζει; Και τι γινεται με τα windows 8 εαν θελησω να βαλω;

 

 

 

^^That article was written when teh Sapphire OC was built on a reference pcb. It's not the same card anymore, it's not as good of a card now. The original card was great, this one is ok.

 

 

Τι εννοει ο τυπος εδω; Αναθεμα τα αγγλικα μου! Γιατι λεει οτι η καρτα δεν ειναι η ιδια πλεον με παλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μητρική που σου πρότεινα είναι πολύ καλή και υποστηρίζει τα πάντα. Σε ξένα sites είναι η πρώτη προτίμηση των καταναλωτών. Με τα windows 8 αν τα έχεις δει και τα αντέχεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την εγκατάσταση και τη λειτουργία τους. Αν θες επαγγελματική ποιότητα ήχου βάζεις μία κάρτα ήχου αλλά με ένα σετ καλά ηχεία δεν νομίζω ότι θα τη χρειαστείς εκτός αν ασχολείσαι επαγγελματικά.

Επεξ/σία από Passionate
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σετ καλα ηχεια, οπως ας πουμε τα logitech z906 ή κατι αλλο; Καποια καλα ακουστικα μπορεις να προτεινεις; Τα 5.1 ακουστικα διαβαζω οτι δεν ειναι και πολυ καλα, οποτε 2.1

 

Τα windows 8 δε τα εχω δοκιμασει, απλα ρωταω σε περιπτωση που θελησω να τα βαλω μελλοντικα. Windows 7 θα εχω μαζι με linux mint.

 

Απο καλωδια θα χρειαστω κατι επιπλεον; 

 

 

 

***

 

Btw, μολις εψαξα για τα z906 και εδω τα εχει στα 299 ευρω! http://www.shop4u.gr/products.php?2512&cPath=128_142_203

 

Αρκετα φθηνα, γιατι; λεω να τα τσιμπησω τωρα, οσο προλαβαινω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα χρειαστείς κάτι επιπλέον έχει καλώδια μέσα η sapphire vapor x 7970. Θα πάρεις ηχεία ή ακουστικά ή και τα δύο και πόσα χρήματα θα διαθέσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι και τα δυο. Τι τωρα, τι το καλοκαιρι. 300 ευρω για τα z906 πιστευω οτι ειναι αρκετα καλα.. Τα θυμαμαι στα 500 ευρω, τα παλια z550..

 

Τωρα για ακουστικα, ποσο να κοστιζουν; Δε το εχω ψαξει καθολου.. Αλλα οχι πανω απο 100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ακουστικά εγώ αυτά έχω βάλει στο μάτι. http://www.skroutz.gr/s/2263854/SteelSeries-Siberia-v2.html βγαίνει και σε άλλα χρώματα. Μόλις είμαι οικονομικά άνετος θα τα χτυπήσω. :D

 

Από ηχεία όντως αυτά http://www.skroutz.gr/s/328224/Logitech-Speaker-System-Z906.html?keyphrase=z906 είναι πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...