Προς το περιεχόμενο

Gaming Desktop 1500+ ευρω!


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον θα εννοεί αν την υποστηρίζει. Πάντως εγώ πιστεύω καλύτερα να πήγαινε σε apu. Θα βολεύονταν και οι γονείς του αργότερα και θα γλύτωνε τα χρήματα δεύτερης κάρτας γραφικών έστω και φθηνής. Αλλά από ότι τον κόβω δεν έχει ανάγκη. Και ο Μillennium έχει δίκιο. Γιατί τόσο ακριβό κουτί; Πεταμένα χρήματα κατά την άποψή μου. Υπάρχουν αξιόλογα cases με λιγότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο γραφω, για να μου πειτε γνωμες. Απλα ειδα και μερικα reviews και λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα κουτια. Και σε σχεση θορυβο,θερμοκρασιων αλλα και ευρυχωρο, η εγκατασταση γινεται πολυ ευκολα.

 

Ποια αλλα καλα full tower υπαρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θες ήσυχο full tower κουτί πήγαινε εδώ http://www.skroutz.gr/s/2978513/Fractal-Design-Define-XL-R2.html

Αλλά γιατί θες οπωσδήποτε μεγάλο κουτί; Εγώ το Corsair 500r έχω και μου φαίνεται μεγάλο.

 

Η  vapor-x είναι μεγάλη κάρτα αλλά και εγώ που έχω την 7950 και είναι στο ίδιο μέγεθος χώρεσε άνετα. Κοίτα πόσο χώρο έχω με mid-tower. Και εκεί δεξία που αφαίρεσα τα slots το έκανα γιατί ήθελα να περάσω τα καλώδια πιο εύκολα από τη πίσω μεριά. Τώρα το ξαναέβαλα πίσω και είναι μονοκόμματη η δεξιά στήλη.WP_000018.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι μου εχει κολλησει το full tower.. Απλα σκεφτομαι οτι αφου το κρατησω τοσα χρονια, μπορει να παω μελλοντικα για crossfire, κανενα ψυγειο κτλ... Ασε που λογικα θα εχει και καλυτερο airflow.

 

Για το fractal design διαβασα αρκετα ασχημα σχολια, κυριως για την κατασκευη του, οχι χαλαει ευκολα κτλ... Σε καποια καταστηματα με overclocking το εχουν αποσυρει τελειως. Και το xl r2 και το r4.

 

Γενικα, ο,τι πληρωνεις, παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι μου εχει κολλησει το full tower.. Απλα σκεφτομαι οτι αφου το κρατησω τοσα χρονια, μπορει να παω μελλοντικα για crossfire, κανενα ψυγειο κτλ... Ασε που λογικα θα εχει και καλυτερο airflow.

 

Για το fractal design διαβασα αρκετα ασχημα σχολια, κυριως για την κατασκευη του, οχι χαλαει ευκολα κτλ... Σε καποια καταστηματα με overclocking το εχουν αποσυρει τελειως. Και το xl r2 και το r4.

 

Γενικα, ο,τι πληρωνεις, παιρνεις.

που άκουσες κακά λόγια για τα fractal?

γενικά προσφέρουν πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής ειδικά για τα λεφτά τους!

δες τα review των ftactal στο thelab να πάρεις μια εικόνα καθώς και ρώτα την karmen να σου δώσει παραπάνω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και το review απο το lab.gr

 

Αλλο review για ενα δοκιμαστικο κουτι που εχεις για μια ημερα στη διαθεση σου, και αλλο να διαβαζεις παραπονα απο χρηστες που το εχουν πανω απο μηνα. Και εμενα μου κανει εντυπωση, αφου υποτιθεται οτι ειναι φτιαγμενο απο καλα υλικα, αλλα τα παραπονα ειναι αρκετα. Τωρα δε θυμαμαι που ακριβως τα ειδα, παντως δεν ηταν μονο ενα site.

 

Το phantom υπαρχει πουθενα στην Ελλαδα; Το lab.gr απο το ebw δε το πηρε; Δε βρισκω κατι εκει..

 

Και μια βοηθεια για την μητρικη και το cpu cooler.

 

Σαν πολυ να καθυστερβ τη παραγγελια.. Και τα λεφτα εχουν μπει ηδη στη prepaid. Τουλαχιστον θα παραγγειλω την οθονη, που ειναι το μονο σιγουρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειο κουτι δεν υπαρχει, τουλαχιστον οχι μεχρι στιγμης, και οχι με λιγοτερο απο 500+ ευρω...

 

Οσα κουτια ειναι αθορυβα, δε τα πανε και τοσο καλα με τις θερμοκρασιες και το αντιστροφο.

 

Κορυφαιο κουτι ειναι το rosewill armor evolution, αλλα ακομα δεν εχει ερθει στα μερη μας. Ειναι και φθηνο.

 

Απο τα καλυτερα τωρα ειναι τα εξης : Fractal ( r4, xl r2 ), Corsair 550D , Nanoxia Deep Silence 1  

 

Antec 1100, αλλα ειναι διετιας

 

Phantom 840, ισως το καλυτερο, αλλα και το πιο ακριβο. Ουτε αυτο υπαρχει Ελλαδα.. 

 

Βεβαια ειναι τα καλυτερα οσο αφορα θερμοκρασια,θορυβο, αλλα δε ξερω στους αλλους τομεις πως τα πηγαινουν. 

 

Καποια δεν εχουν easy lock, αλλα εχουν κακη κατασκευη (πλαστικο) και βαφη, κακο airflow.. Γενικα γινεται ενας ψιλοχαμος!

 

Το κυριοτερο βεβαια ειναι ο χωρος.. Πχ διαβαζω οτι στο r4 και στο DS1 δυσκολα μπαινει μια μεγαλη καρτα γραφικων. Θα μπει στο τελος, αλλα ισως λιγο στραβα, ισως θελει να βγαλεις κανα hhd cage, ισως... 

 

Αυτα για σημερα, τα λεμε αυριο ξανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει μεγαλη κινητικοτητα το θεμα και δεν εχουν μπει οι εμπειροι μεσα, αλλιως θα ειχε κλεισει εδω και ημερες.. 

 

Τελικα αυτη η μητρικη ειναι καλη για την 7970 ή οχι; 

 

Ξαναλεω, μητρικη και επεξεργαστης προσωρινα και μετα θα παω για τους haswell. 

 

 

 

 

 

 

Overclockers in the UK have stopped selling Fractal Design cases because of concerns over build quality, they were getting quite a few cases from the factory with scratches,dents,poorly fitting panels and combined with a rapidly deteriorating returns policy for both them and customers decided it was no longer worth it.

It's a shame because the R4 case is thing a of beauty, and would like one, but these sort of reports make me think twice about buying 'anything' from Fractal.

For one of the UK's largest online retailers to completely drop a product line, tells me there's no smoke without fire.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 σελιδες και δεν εχει κινητικοτητα? Πλακα μας κανεις? Φιλε σου ειπαμε πριν,παιρνεις τον Α10 amd cpu και μητρικη και τα βαζεις πανω με την συνθεση που σου εχουν κανει τα παιδια εδω..Με την 7970 κ.τ.λ.

Θα σε καλυψει ανετα μεχρι να βγουν οι haswell και τοτε παιρνεις μητρικη και cpu s1150 και τα βαζεις πανω σε αυτο το συστημα και τα αλλα τα βαζεις στο pc που θα φτιαξεις για τους γονεις σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα κρατήσεις για σένα την 7970 τι ρωτάς για τη μητρικη? Μια χαρά είναι η μητρική.

 

Και αυτή στα ίδια λεφτά είναι καλή http://www.skroutz.gr/s/2348801/Asus-M5A97-R2-0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...