Προς το περιεχόμενο

Αγορα Gaming PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι οτι θελω ολα μαζι να τα παρω απο το Πλαισιο για να μου τα συναρμολογησουνε κι ολας γιατι δν εχω ιδεα απο αυτα ;D.

Ξερει κανεις αν η συναρμολογηση παει extra ?

Εννοείται η συναρμολόγηση είναι τσάμπα-μέρος της δουλειάς τους είναι. Ή μάλλον, για την ακρίβεια, οχι τσάμπα, μέσα στην τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται η συναρμολόγηση είναι τσάμπα-μέρος της δουλειάς τους είναι. Ή μάλλον, για την ακρίβεια, οχι τσάμπα, μέσα στην τιμή...

ενταξει δεν θα κανουν και κατι φοβερο.δουλεια λεπτων ειναι.το θεμα ειναι οτι θα ανοιξουν οι ιδιοι τα προιοντα και μερικα μπορει να ειναι ηδη ανοιχτα.γιαυτο καλο ειναι να τα παιρνουμε σπιτι σφραγισμενα και να τα συναρμολογουμε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει δεν θα κανουν και κατι φοβερο.δουλεια λεπτων ειναι.το θεμα ειναι οτι θα ανοιξουν οι ιδιοι τα προιοντα και μερικα μπορει να ειναι ηδη ανοιχτα.γιαυτο καλο ειναι να τα παιρνουμε σπιτι σφραγισμενα και να τα συναρμολογουμε εμεις.

Σίγουρα αυτό είναι το καλύτερο αλλά δεν έχουν όλοι τις απαραίτητες γνώσεις να το κάνουν, ενώ είναι πολύ εύκολο αυτός που δεν ξέρει δεν θα ρισκάρει να χαλάσει για να πειραματιστεί hardware τέτοιας αξίας, από την στιγμή που το στήνει το κατάστημα κανονικά είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν και τα κουτιά και όλα τα υπόλοιπα που περίσσεψαν, επίσης σε καλύπτει η εγγύηση με την απόδειξη από την ημέρα αγοράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παρεις ενα τηλ και να πεις οτι πηρα καποια πραγματα απο το πλαισιο,απο εσας ας πουμε,μου τα εφεραν σπιτι πριν λιγη ωρα,αν σας τα φερω μπορειτε να μου τα συναρμολογησετε? Μπορει επειδη τα πηρες απο αυτους με την αποδειξη εννοειται να στο συναρμολογησουν τσαμπα.Ετσι θα μπορεσεις να παρεις τα πραγματα το πρωι ας πουμε να τα ελεγξεις οτι ειναι σφραγισμενα ολα και τους τα πας το απογευμα η την αλλη μερα (αν γινεται αυτο που ειπα πιο πανω) και στο στηνουν..Αν παλι δεν γινεται και φοβασαι μηπως σου βαλουν πραγματα τα οποια δεν ηταν σφραγισμενα τοτε πριν τα αγορασεις να τους τονισεις να κρατησουν ΟΛΑ τα κουτια απο το ΚΑΘΕ κομματι και να μην πεταξουν απολυτως τιποτα.Και επισης στην αποδειξη καλο θα ηταν να πεις να σου κοψουν αποδειξη που θα αναγραφει ενα ενα τα κομματια του υπολογιστη πανω στην αποδειξη και να μην αναγραφει ας πουμε ενα συστημα ολοκληρωμενο,μονο κουτι ας πουμε..Πιστευω να καταλαβεις τι εννοω..Να σου γραφει ας πουμε οτι καρτα γραφικων την ταδε και κανει τοσα ευρω,επεξεργαστης ο ταδε και κανει τοσο..Και να μην σου βαλουν ας πουμε κουτι ταδε με το hardware μεσα και κανει 800ευρω για παραδειγμα..γιατι εχει τυχει σε φιλο μου σχεδον ιδιο περιστατικο γιαυτο το λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αυτό είναι το καλύτερο αλλά δεν έχουν όλοι τις απαραίτητες γνώσεις να το κάνουν, ενώ είναι πολύ εύκολο αυτός που δεν ξέρει δεν θα ρισκάρει να χαλάσει για να πειραματιστεί hardware τέτοιας αξίας, από την στιγμή που το στήνει το κατάστημα κανονικά είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν και τα κουτιά και όλα τα υπόλοιπα που περίσσεψαν, επίσης σε καλύπτει η εγγύηση με την απόδειξη από την ημέρα αγοράς...

τα κουτια εννοειτε οτι θα υπαρχουν.απλα μπορει να σου πεταξουν πανω καποιο εκθεσιακο κομματι η κανενα απο επιστροφη το οποιο εχει χρησιμοποιηθει εστω μια φορα.εννοειτε οτι δεν θα εχει προβλημα και θα δουλευει αλλα οταν πληρωνεις κατι για καινουριο πρεπει να ειναι σφραγισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε κάνεις αυτό που είπε ο superpie, το έχω πει και σε έναν φίλο μου που έμενε επαρχεία και δεν μπορούσα να του το στήσω εγώ, αγοράζεις τα πράγματα τα ανοίγεις μόνος σου ελέγχεις ότι όλα είναι οκ και καινούργια και ύστερα τα πας και στα στήνουν, βέβαια δεν ξέρω κατα ποσο γίνεται αυτό γιατί ο φίλος μου έτυχε σε e-shop που δούλευε ένα παιδί που ήξερε και τον εξυπηρέτησε επιτόπου, αλλά αν είναι να στα κρατήσουν και να πας αυριο να το πάρεις μια η αλλή είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα ηρθε και ο Αι Βασιλης σας εκανε δωρο ενα PC.Τωρα ειναι σοβαρα ολα αυτα;

Πρωτον για συναρμολογηση απο το καταστημα μετα την αγορα φυσικα και πληρωνεις δυστηχως πρεπει να βγαζουν και αυτοι μεροκαματο ξερεις.Αν και εχω πραγματικα πολλα χρονια να ασχοληθω η συναρμολογηση χρεωνεται κανονικα οπως επισης και κανενα σοβαρο μαγαζι δεν θα βαλει σπασμενο λειτουργικο.

Αν ολα αυτα χαλανε καποιους ειναι εργασια λεπτων ή μαθαινει ή ανοιγει ενα καταστημα δουλευει με 8-9% για να ειναι ανταγωνιστικος και πληρωνει και 2 τεχνικους για δωρεαν συναρμολογησεις στα φιλαρακια του.

Τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα ηρθε και ο Αι Βασιλης σας εκανε δωρο ενα PC.Τωρα ειναι σοβαρα ολα αυτα;

Πρωτον για συναρμολογηση απο το καταστημα μετα την αγορα φυσικα και πληρωνεις δυστηχως πρεπει να βγαζουν και αυτοι μεροκαματο ξερεις.Αν και εχω πραγματικα πολλα χρονια να ασχοληθω η συναρμολογηση χρεωνεται κανονικα οπως επισης και κανενα σοβαρο μαγαζι δεν θα βαλει σπασμενο λειτουργικο.

Αν ολα αυτα χαλανε καποιους ειναι εργασια λεπτων ή μαθαινει ή ανοιγει ενα καταστημα δουλευει με 8-9% για να ειναι ανταγωνιστικος και πληρωνει και 2 τεχνικους για δωρεαν συναρμολογησεις στα φιλαρακια του.

Τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

.

Ποιος μίλησε για λειτουργικό ρε φίλε, για απλή συναρμολόγηση μιλάμε και εγώ το ξεκαθάρισα δεν ξέρω αν γίνεται δωρεάν, αφού το παλικάρι δεν ξέρει να το στήσει όλα είναι αχρείαστα, ζητά από το κατάστημα συναρμολόγηση και τελείωσε η δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα ηρθε και ο Αι Βασιλης σας εκανε δωρο ενα PC.Τωρα ειναι σοβαρα ολα αυτα;

Πρωτον για συναρμολογηση απο το καταστημα μετα την αγορα φυσικα και πληρωνεις δυστηχως πρεπει να βγαζουν και αυτοι μεροκαματο ξερεις.Αν και εχω πραγματικα πολλα χρονια να ασχοληθω η συναρμολογηση χρεωνεται κανονικα οπως επισης και κανενα σοβαρο μαγαζι δεν θα βαλει σπασμενο λειτουργικο.

Αν ολα αυτα χαλανε καποιους ειναι εργασια λεπτων ή μαθαινει ή ανοιγει ενα καταστημα δουλευει με 8-9% για να ειναι ανταγωνιστικος και πληρωνει και 2 τεχνικους για δωρεαν συναρμολογησεις στα φιλαρακια του.

Τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

.

αν τους δωσεις 600-800 ευρω για αγορα υπολογιστη η συναρμολογηση επιβαλλεται να ειναι δωρεαν.δεν μιλαω για λογισμικα κτλ.μιλαω καθαρα για απλη συναρμολογηση που ειναι ευκολο και αρκετα γρηγορο.δε νομιζω να θελοουν και λεφτα επειδη το μαστορι θα βιδωσει καμια 20αρια βιδες.αλλα τι λεω εδω παει καποιος που δεν ξερει για ενα  απλο φορματ και του αρμεγουν 50ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα ηρθε και ο Αι Βασιλης σας εκανε δωρο ενα PC.Τωρα ειναι σοβαρα ολα αυτα;

Πρωτον για συναρμολογηση απο το καταστημα μετα την αγορα φυσικα και πληρωνεις δυστηχως πρεπει να βγαζουν και αυτοι μεροκαματο ξερεις.Αν και εχω πραγματικα πολλα χρονια να ασχοληθω η συναρμολογηση χρεωνεται κανονικα οπως επισης και κανενα σοβαρο μαγαζι δεν θα βαλει σπασμενο λειτουργικο.

Αν ολα αυτα χαλανε καποιους ειναι εργασια λεπτων ή μαθαινει ή ανοιγει ενα καταστημα δουλευει με 8-9% για να ειναι ανταγωνιστικος και πληρωνει και 2 τεχνικους για δωρεαν συναρμολογησεις στα φιλαρακια του.

Τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

.

Καταρχην δεν αναφερθηκε πουθενα το λογισμικο.Μακαρι να μου εβαζαν σπασμενο λογισμικο εμενα στο pc που θα αγοραζα απο "μεγαλο" καταστημα και θα ετρωγαν μια μηνυσουλα που θα επαιρνα 5 pc μετα... Περαν απο αυτο.. Οι μισθοι ειναι μηνιαιοι,δεν ειναι με το ποσα pc θα στησουν..Αν εγω παω πραγματα για να μου τα συναρμολογησουν και μου ζητησουν 50 ευρω για την δουλεια τοτε αυτα πανε στο ταμειο του Πλαισιου ή του εκαστοτε ''μεγαλου'' καταστηματος και οχι στην τσεπη του τεχνικου.Ο μισθος που θα παρει ο τεχνικος ειναι ας πουμε 600-700 ευρω το μηνα? Τοσα θα παρει και τον μηνα που θα συναρμολογησει 5 pc,τα ιδια θα παρει και τον αλλο μηνα που θα συναρμολογησει 100pc. Η διαφορα θα ειναι στο ταμειο του Πλαισιου,οποτε δεν ισχυει αυτο που λες περι μεροκαματου του υπαλληλου.Αυτος θα παρει το στανταρ μισθο του..Οσο αφορα αυτο που λες για τα φιλαρακια του,παει ο φιλος σου ας πουμε στον κολλητο του που δουλευει στο πλαισιο και του λεει φτιαξε μου αυτο το pc με αυτα τα πραγματα που εχω αγορασει ηδη πριν μια βδομαδα..Τα παιρνει ο τεχνικος τα συναρμολογει ΔΩΡΕΑΝ επειδη ειναι φιλος του ας πουμε και απλα δεν γραφει το συμβαν στα καταστατικα,και ετσι ουτε γατα ουτε ζημια..Οποτε σκεψου λιγο πριν απαντησεις και διαβαζε πιο καλα τι λεει το θεμα και τι λεμε εμεις φιλε μου

 

Μιλας απο εμπειρια;

Φυσικα και στο χρεωνουν εργασια λεγεται και σου κοβουν παροχη υπηρεσιων.

Φιλε οταν αγορασεις πραγματα απο το πλαισιο,ακομα και 300 ευρω να κανουν και ζητησεις συναρμολογηση στην κανουν ΔΩΡΕΑΝ.Τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το φέρει Πειραιά ο φίλος του το συναρμολογώ τσάμπα, αμα μου φέρει και ένα στικάκι του φτιάχνω και όποια έκδοση θέλει των windows να την περάσει μόνος με την ησυχία του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρα πολλες ανακριβειες το κειμενο σου και δυστηχως δεν μπορω να κατσω να τις αναλυσω ολες.

Αλλα για θελω να αναφερθω στο ουτε γατα ουτε ζημια που λες στο τελος για να σε βαλω λιγο να αναρωτηθεις....

Ας μην πιασουμε εφοριες και τετοια που εαν μπουκαρουν μεσα και δουνε pc στο service χωρις να ειναι γραμμενο στα χαρτια τι μπορουν να σου κανουν.ας πιασουμε το πιο απλο.εαν ερθει ο διευθυντης και πιασει τον τεχνικο να συναρμολογει Pc που δεν ειναι γραμμενο πουθενα εν ωρα εργασιας και απαντησει ο τεχνικος οτι ειναι pc φιλου,ξερεις τι μπορει να κανει ο διευθυντης εκεινη την ωρα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ μπηκε και ο thanos στην κουβεντα.. ο superpie ανοιγει λεει μαγαζι και τα κανει α τζαμπα.

Πολυ σωστα ανεφερες το θεμα του δελτιου παραλαβης το ειχα ξεχασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Γιατι αν ειναι ετσι μπορω να πω και εγω οτι οταν πλεον παω 10 καρτες γραφικων που εχουν καει πραγματικα απο μονες τους λογω βλαβης και μου κανουν αντικατασταση την μια μονο και τις αλλες μου λενε οτι τις εκαψα μονος μου πρεπει να παω να τους καψω το καταστημα? Οταν μου λενε στο site xtreme gaming και μου εχουν 5670 πανω ας πουμε? Το λεω οτι γινεται,οπως πολλα ακομα εκ των εσω στο καταστημα,και οχι για το πλαισιο αλλα για ολα.Προιοντα σε προσφορες (δηθεν) και μετα "λαθος συστηματος" και αλλες τετοιες π@@ριες.. Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι η συναρμολογηση δεν ειναι δωρεαν οταν παιρνεις πραγματα απο εκεινους ετσι? και στις περιπτωσεις που ο αλλος παει πραγματα για ελεγχο αλλα και για συναρμολογηση αφου τα εχεις αγορασει απο αλλο καταστημα τα πραγματα ας πουμε και σου παιρνουν λεφτα,βαζουν στην τσεπη εκεινοι τα χρηματα αυτα ή πανε στο ταμειο του καταστηματος? Προσεξε,δεν μιαλω για ιδιωτικες επιχειρησεις,μιλαω για τους υπαλληλους στα καταστηματα τα "μεγαλα"



Ωπ μπηκε και ο thanos στην κουβεντα.. ο superpie ανοιγει λεει μαγαζι και τα κανει α τζαμπα.
Πολυ σωστα ανεφερες το θεμα του δελτιου παραλαβης το ειχα ξεχασει.

Εχεις αντιθετη αποψη απο αυτο που λεω? Οτι αν πας για παραδειγμα στο πλαισιο η σε καποιο μεγαλο καταστημα και αγορασεις πραγματα απο αυτους,ας πουμε παραγγειλεις τα κομματια του pc που θελεις να βαλεις μεσα στο pc και τους πεις οτι το θελω ετοιμο,οτι θα σου ζητησουν επιπλεον χρηματα γιαυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...