Προς το περιεχόμενο

Αγορα Gaming PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο το να μην εχεις παραλαβει πραγματα ενω τα εχεις αγορασει απο αυτους και αλλο να φυγει το pc απο το μαγαζι και να πας υστερα απο μια μερα και να τους πεις να σου το συναρμολογησουν δωρεαν.καποια θα το κανουν τζαμπα αλλα μπορουν ανετα να σου το αρνηθουνε κιολας.και δεν μπορεις να πεις κουβεντα.

P.s (και ειμαι απο τους πρωτους που κραζουν το πλαισιο για πολλες απατεωνιες που κανουν ειδικα με το θεμα των εγγυησεων και της παραπληροφορησης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν ειπα ρε φιλε οτι γινεται σιγουρα,ειπα να παει να ρωτησει ΑΝ γινεται..Το γραφω στην προταση μου την συγκεκριμενη.Ή ας πουμε να παει στο καταστημα και να πει θελω αυτο αυτο αυτο το κομματι,να τα παρει,και καθως παει για το ταμειο ας πουμε να πει οτι αλλαξα γνωμη,γινεται αυτα τα πραγματα να μου τα συναρμολογησετε? Να ρωτησει ειπα ΑΝ γινεται.. Γιατι και εμενα ποιος μου λεει μετα οτι θα μου βαλει την συγκεκριμενη μητρικη σφραγισμενη και δεν θα χρησιμοποιησει μια αλλη ας πουμε που ηταν ΙΔΙΑ αλλα εκθεσιακο προιον ή χρησιμοποιημενη? Και μην μου πεις οτι δεν γινονται αυτα..



Ωπ μπηκε και ο thanos στην κουβεντα.. ο superpie ανοιγει λεει μαγαζι και τα κανει α τζαμπα.
Πολυ σωστα ανεφερες το θεμα του δελτιου παραλαβης το ειχα ξεχασει.

Εχεις αντιθετη αποψη απο αυτο που λεω? Οτι αν πας για παραδειγμα στο πλαισιο η σε καποιο μεγαλο καταστημα και αγορασεις πραγματα απο αυτους,ας πουμε παραγγειλεις τα κομματια του pc που θελεις να βαλεις μεσα στο pc και τους πεις οτι το θελω ετοιμο,οτι θα σου ζητησουν επιπλεον χρηματα γιαυτο?

δεν μου απαντησες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω την απαντηση την εδωσε ο thanos .οσο για το φωτια κανενα προβλημα ασφαλεια εχουν θα βγουν και κερδισμενοι .... και εσυ στι καγκελο ολοι καλα δλδ.

Κοιτα που το παω για troll στα καλα καθουμενα.

Επισης το ταμειο του Π πληρωνει τους υπαλληλους απιστευτο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω αλλο το να τα παρει και να βγει απο το καταστημα για x χρονο και αργοτερα να επιστρεψει και να πει να του συναρμολογησουν και αλλο να τα παρει και ετσι οπως λες,ενω εχει πληρωσει ας πουμε,και παει να φυγει,τους πει να το συναρμολογησουν κιολας.Δεν ειναι το ιδιο.Στα μεγαλα (μονο στο ονομα και στον ογκο πωλησεων,γιατι απο προσφορα υπηρεσιων ειναι στα να πανε) μαγαζια δεν γινετε αυτο.το μαγαζακι της γειτονιας φυσικα και ειναι πιο ευκολο να γινει αυτο.αλλα και παλι,μπορει να αρνηθει.

Συμφωνω επισης φυσικα στο να ζητησει τα κουτια απο τα εξαρτηματα με οτι αυτα ειχαν μεσα καθως και αυτο που ειχες πει για την αποδειξη.

Αλλα ξερεις φανταζομαι οτι για να στηθει κατι δωρεαν,ενω εχεις αγορασει τα πραγματα απο εκεινο το μαγαζι,πρεπει ο υπολογιστης να ειναι πληρης,οχι να παρεις τα παντα εκτος απο πχ εναν σκληρο δισκο που εχεις και να τους το πας και να τους πεις,βαλτε μου και τον σκληρο μου επανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε fallen ειτε φτιαξει ο υπαλληλος 50 υπολογιστες το μηνα και το ταμειο που θα αποκομισει απο τις χρεωσεις των 50 αυτων συναρμολογων ειναι 2500 ευρω (με χρεωση 50 ευρω η μια) ειτε φτιαξει ο ιδιος υπαλληλος 200 υπολογιστες τον μηνα (παλι με την ιδια χρεωση η καθε μια) και αποκομισει ταμειο 10000 ευρω απο αυτες τις 200 συναρμολογησεις,μηνιατικο 600 ευρω θα παρει..Δεν θα παρει ουτε περισσοτερα επειδη εφτιαξε αυτον τον μηνα 200 υπολογιστες αντι για 50 ουτε λιγοτερα για το αντιθετο..Δεν το καταλαβαινεις αυτο οτι ετσι ειναι?

 

@Θανο νομιζω οτι μπορεις να παρεις ολα τα κομματια απο το ιδιο καταστημα και να στο στησουν δωρεαν αλλα να αφησεις εξω ας πουμε την καρτα γραφικων,ή τον σκληρο.. Νομιζω δεν δεχονται να στο φτιαξουν δωρεαν στην περιπτωση που δεν παρεις κουτι (προφανως) ειτε μητρικη,ειτε επεξεργαστη..Ολα τα αλλα νομιζω μπορεις και να μην αγορασεις ας πουμε τροφοδοτικο.Καπου ειχα διαβασει εδω ενα θεμα που ειχε παραγγειλει καποιος ενα pc κομματι κομματι απο visionstudio χωρις σκληρο ή τροφοδοτικο (γιατι ειχε εκεινος και θα εβαζε αυτο μετα,αλλα δεν τους το πηγε και τους ειπε βαλτε το,απλα ειπε στηστε το απλα χωρις να παρει τροφοδοτικο)  και του εκαναν το build δωρεαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super δεν λεω οτι λεω για να περναει η ωρα πιστεψεμε επισης αν δεν το γνωριζεις το καθε τμημα ενος καταστηματος εχει και καποιους στοχους.

Τελος να σου αναφερω απο επαγγελματικης αποψης το καθε καταστημα μπορει να κανει αυτο που λες εαν το θελει.

ως παραδειγμα μπορω να σου αναφερω οτι πολλες φορες προσωπικα αναγκαζομουν να συμπληρωνω φορμα δωρεαν παροχης υπηρεσιων για να ειναι καλυμενος ο υπευθηνος τμηματος.

Αυτα απο εμενα παιδια καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε,αλλο σου λεω..Το ποσο που θα παρει μηνιατικο ο Υπαλληλος ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,τουλαχιστον προς τα πανω αν συναρμολογησει 10 ΝΕΟΥΣ υπολογιστες απο παραγγελιες ειτε 100..Αλλο ο στοχος του καταστηματος σαν καταστημα δλδ..Δηλαδη εσυ μου λες,οτι αν εγω τωρα μπω στο site και παραγγειλω κομματι κομματι εναν υπολογιστη,(cpu,mobo,ram κ.τ.λ.) το οποιο κοστιζει 300 ευρω,και τους πω οτι το θελω ετοιμο να μου το στειλετε σπιτι,θα μου πουν θελουμε 300 ευρω + 30-50 ευρω για την συναρμολογηση? αυτο πες μου λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλο το vision,αυτο που λες,ναι γινετε.(εδω παει και αυτο που λεγαμε περι μεγεθους μαγαζιων).αλλα να τους πας εξαρτημα που εχεις ηδη στην κατοχη σου για να το βαλουν σε υπολογιστη που αγορασες απο αυτους,δεν το νομιζω να το κανουν.φαντασου να του λειπει το τροφοδοτικο απο το pc που αγορασες απο ενα καταστημα,να τους το πας και να τους πεις στηστε μου το μηχανημα δωρεαν μιας και τα πηρα απο εσας και το δεχτουν.και εχεις αγορασει και windows οποτε τους λες να σου το στησουν κιολας.και με το που ανοιγουν τον υπολογιστη,τσουπ κανει μπαμ το pc.ειτε απο τροφοδοτικο ειτε απο μητρικη ειτε απο οτιδηποτε.εσυ τι πιστευεις θα γινει εκει?

τεσπα πολλα ειπαμε,αλλα τι ειναι το ιδανικο και αλλο το τι μπορουν να κανουν αυτοι.αντε,καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα εγω να τους παει καποιο εξαρτημα εκεινος που θα το ειχε ηδη στην κατοχη του ή θα το πηρε απο αλλου,ειπα απλα οτι ειναι δωρεαν η συναρμολογηση,κατι που ο fallen εξακολουθει να λεει οτι οτι και να γινει η συναρμολογηση ειναι extra.Επισης αυτο που ειπα να γινει σαν ερωτηση για την δωρεαν συναρμολογηση αφου θα εχει αγορασει τα πραγματα απο το καταστημα το ιδιο,το ειπα για το οτι να ελεγξει τα πραγματα οτι ειναι σφραγισμενα και να μην πληρωσει καινουρια μητρικη ας πουμε και του βαλουν μια που ηταν εκθεσιακο προιον.Απο αυτη την αποψη το ειπα..Και επισης αυτο που ειπα με την αποδειξη,ειπα να το ζητησει γιατι φιλος μου,ο οποιος παραγγειλε απο ''μεγαλο'' καταστημα κομματι κομματι pc μεσω ιντερνετ,οταν το παρελαβε η αποδειξη εγραφε ολοκληρωμενο το συστημα στην τιμη του και δεν αναγραφοταν ενα ενα τα κομματια του υπολογιστη και μαλιστα το ειχαν ονομασει turbo-x κατι,δεν θυμαμαι.Το αποτελεσμα? Να μην μπορει να ελεγξει με το ματι το hardware που ειχε μεσα το κουτι παρα μονο μεσω software που δεν ηξερε αν η μητρικη ας πουμε ηταν μεταχειρισμενη η οχι γιατι αν ανοιγε το κουτι εβγαινε αυτοματως εκτος εγγυησης,επισης το pc ειχε πλεον 2 χρονια εγγυηση ενω η καρτα γραφικων ας πουμε απο μονη της,(αν την αγοραζε καποιος μονη της) ειχε 3 χρονια εγγυηση και επιπλεον τον δευτερο χρονο της εγγυησης δεν καλυπτουν την εργασια της επισκευης σε περιπτωση βλαβης αλλα μονο τα ανταλλακτικα.Γιαυτο προσοχη γιατι αν εχεις ενα τροφοδοτικο που δινει 5 χρονια εγγυηση για παραδειγμα και γινει ετσι,το βαφτισουν turbox ας πουμε και η αποδειξη βγει σαν ολοκληρωμενο pc και οχι build to build τοτε χανεται την διαφορα των χρονων εγγυησης σε καθε προιον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να σου απαντησω ενα προς ενα.

Αν το τεχνικο τμημα δεν πιανει τους στοχους του καποιος θα εχει προβλημα.οι στοχοι του τεχνικου τμηματος καλυπτονται απο τα service, συναρμολογησεις και εξωτερικα ραντεβου.

Το αν γινει δωρεαν η συν. ή οχι αφορα την πολιτικη του καταστηματος οποτε δεν μπορω να σου απαντησω 100%.

και τελος αναφερθηκες στην αγορα και κατοπιν ελεγχου και την επομενη μερα να γινει η συν.

Αντε και στο εκαναν ποιος θα ειναι και παλι σιγουρος οτι μπηκαν τα ιδια πραγματα που πηγε;

Γενικα αυτη η λογικη ειναι καπως...... αλλωστε ανοιχτο ή κλειστο το προιον εχει εγγυηση απο την ημερομηνια αγορας του.δηλαδη οι επιστροφες και οι ακυρωσεις παραγγελιων τι γινονται;καποιος δεν τα παιρνει;

κουτοπονηρες σκεψεις με ελληνικο ταπεραμεντο.

τελος προτιμω εδω και καιρο τις αγγελιες μιας και ειμαι και μς εγγυηση, το παιρνω φτηνοτερα και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι DOA.

Ελπιζω να σε καλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν μιλαω για service μιλαω για συναρμολογηση καινουριου υπολογιστη.Οτι θα εχει προβλημα προφανως θα εχει,ξεκινωντας απο τον υπαλληλο.Αυτο ομως δεν αναιρει αυτο που λες περι μεροκαματου του υπαλληλου.Ο μισθος ειναι ενιαιος και σταθερος.Ειτε του φυγει ο κωλος στις συναρμολογησεις ειτε οχι τα ιδια λεφτα θα παρει.Για τον λογο αυτο σε οποιοδηποτε καταστημα-αλυσιδα και αν πας,ας πουμε πλαισιο,δεν θα δεις ποτε να δουλευει ενας τεχνικος πανω απο 6 μηνες.Αν ηταν ετσι πριν κατι χρονια που δεν υπηρχε η κριση ολοι θα δουλευαν 10 χρονια σερι με τις πωλησεις που εκανε.Τα μεγαλα καταστηματα οπως πλαισιο και visionstudio οταν κανεις παραγγελια ολα τα κομματια ενος υπολογιστη (δεν μιλαω για περιφεριακα,μονο για τον πυργο) και ζητησεις συναρμολογηση,στο φερνουν σπιτι ετοιμο,να το βαλεις στην πριζα και να το λειτουργισεις αμεσως χωρις καμια μα καμια επιπλεον χρεωση περα της αξιας του hardware.Αν εσυ παρεις τα πραγματα σπιτι σου,σφραγισμενα με τον σειριακο κωδικο,και την αποδειξη στα χερια σου και ξαφνικα οταν σου χαλασει κατι στο μελλον και δεις οτι αλλο κωδικο εχει η αποδειξη και αλλο τα πραγματα που περιμενες να εχουν μεσα μετα φαντασου τι θα παθουν.Φαντασου δηλαδη να παρεις σφραγισμενο εναν σκληρο δισκο με τον ταδε σειριακο,τον βαζεις στο site της κατασκευαστριας εταιριας και σου λεει οτι αγοραστηκε τοτε και εχει εγγυηση μεχρι τοτε,αρα ξερεις οτι αγοραστηκε την ταδε μερα.Αν ομως δεν τα εχεις παρει αυτα τα πραγματα,και σου εχει βαλει αυτος ενα δισκο εκθεσιακο με 500 ωρες λειτουργιας σαν καινουριο δισκο και τους πεις οτι τι ειναι αυτες οι 500 ωρες λειτουργιας που λεει εδω,εγω τον αγορασα πριν μια μερα..αρα καταλαβαινεις..Οσο για το τελευταιο κανεις μεγαλο λαθος.Καμια σχεση.. Το εκθεσιακο δεν θα σου δωσουν 3 χρονια εγγυηση,μ@@κες ειναι να το κανουν αφου εχει μειωθει ο χρονος ζωης του? Τα ανοιχτα προιοντα εχουν 6 μηνες εγγυηση,οπως αλλωστε το stock house του πλαισιου



Τις ακυρωσεις και τις επιστροφες οπως λες εννοειται οτι καποιος τα παιρνει.Και μαντεψε...αυτος ο καποιος θα ειναι ο αφελης πατερας ας πουμε της γειτονισσας που δεν ξερει καν τι ειναι η μητρικη και θα πει θελω αυτο το πραγμα να μου το βαλετε στον υπολογιστη γιατι χαλασε,θα το παει,θα του βαλουν κατι αντιστοιχο στην τιμη,ενα προιον το οποιο θα ειναι εκθεσιακο ειτε απο επιστροφη η ακυρωση ή ακομα και χρησιμοποιημενο και δεν θα παρει χαμπαρι τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πασα μου διαβαζεις τι σου γραφω; ποιος μιλησε για εκθεσιακο και κουραφεξαλα ασε που και στο 6μηνο κανεις λαθος και για διαφορετικους λογους.

Μιας ομως και δεν καταλαβαινεις οτι και να λεμε στον βροντο παει.

21 χρονια στον τομεα θα μας κανεις να ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να σου απαντησω ενα προς ενα.

Αν το τεχνικο τμημα δεν πιανει τους στοχους του καποιος θα εχει προβλημα.οι στοχοι του τεχνικου τμηματος καλυπτονται απο τα service, συναρμολογησεις και εξωτερικα ραντεβου.

Το αν γινει δωρεαν η συν. ή οχι αφορα την πολιτικη του καταστηματος οποτε δεν μπορω να σου απαντησω 100%.

και τελος αναφερθηκες στην αγορα και κατοπιν ελεγχου και την επομενη μερα να γινει η συν.

Αντε και στο εκαναν ποιος θα ειναι και παλι σιγουρος οτι μπηκαν τα ιδια πραγματα που πηγε;

Γενικα αυτη η λογικη ειναι καπως...... αλλωστε ανοιχτο ή κλειστο το προιον εχει εγγυηση απο την ημερομηνια αγορας του.δηλαδη οι επιστροφες και οι ακυρωσεις παραγγελιων τι γινονται;καποιος δεν τα παιρνει;

κουτοπονηρες σκεψεις με ελληνικο ταπεραμεντο.

τελος προτιμω εδω και καιρο τις αγγελιες μιας και ειμαι και μς εγγυηση, το παιρνω φτηνοτερα και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι DOA.

Ελπιζω να σε καλυψα.

και γω ψωνιζω απο εδω αν βρω κατι σε καλη τιμη.ξερω οτι παιρνω μεταχειρισμενο και το πληρωνω αναλογα.οταν ομως παω στο μαγαζι και το πληρωσω για καινουριο το θελω ζελατινα.δεν θελω να ειναι ουτε απο επιστροφη ουτε εκθεσιακο.αν ειναι ενα απο τα 2 να μου πουν φιλε αυτο ειναι εκθεσειακο οποτε θα το παρεις φτηνοτερο.σε αρκετα μαγαζια λενε και το αλλο παρμυθι.ειναι ανοιγμενο γιατι το ανοιξα να τσεκαρω αν ειναι ολα μεσα.η λαμογια που παιζει στα ελληνικα μαγαζια(οχι σε ολα)μας εχει κανει τοσο περιεργους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οταν λες ανοιχτο προιον τι εννοεις? Το ανοιγμενο ειτε απο επιστροφη θα ειναι,ειτε απο ακυρωση παραγγελιας η οποια ειχε γινει για στησιμο υπολογιστη..Οταν εγω πληρωνω κατι,πληρωνω για να ειναι σφραγισμενο το προιον.Δεν θελω καν να λειπει η ταινια ασφαλειας εστω και αν δεν εχει ανοιχτει καν το καπακι απο το κουτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν μιλαω για service μιλαω για συναρμολογηση καινουριου υπολογιστη.Οτι θα εχει προβλημα προφανως θα εχει,ξεκινωντας απο τον υπαλληλο.Αυτο ομως δεν αναιρει αυτο που λες περι μεροκαματου του υπαλληλου.Ο μισθος ειναι ενιαιος και σταθερος.Ειτε του φυγει ο κωλος στις συναρμολογησεις ειτε οχι τα ιδια λεφτα θα παρει.Για τον λογο αυτο σε οποιοδηποτε καταστημα-αλυσιδα και αν πας,ας πουμε πλαισιο,δεν θα δεις ποτε να δουλευει ενας τεχνικος πανω απο 6 μηνες.Αν ηταν ετσι πριν κατι χρονια που δεν υπηρχε η κριση ολοι θα δουλευαν 10 χρονια σερι με τις πωλησεις που εκανε.Τα μεγαλα καταστηματα οπως πλαισιο και visionstudio οταν κανεις παραγγελια ολα τα κομματια ενος υπολογιστη (δεν μιλαω για περιφεριακα,μονο για τον πυργο) και ζητησεις συναρμολογηση,στο φερνουν σπιτι ετοιμο,να το βαλεις στην πριζα και να το λειτουργισεις αμεσως χωρις καμια μα καμια επιπλεον χρεωση περα της αξιας του hardware.Αν εσυ παρεις τα πραγματα σπιτι σου,σφραγισμενα με τον σειριακο κωδικο,και την αποδειξη στα χερια σου και ξαφνικα οταν σου χαλασει κατι στο μελλον και δεις οτι αλλο κωδικο εχει η αποδειξη και αλλο τα πραγματα που περιμενες να εχουν μεσα μετα φαντασου τι θα παθουν.Φαντασου δηλαδη να παρεις σφραγισμενο εναν σκληρο δισκο με τον ταδε σειριακο,τον βαζεις στο site της κατασκευαστριας εταιριας και σου λεει οτι αγοραστηκε τοτε και εχει εγγυηση μεχρι τοτε,αρα ξερεις οτι αγοραστηκε την ταδε μερα.Αν ομως δεν τα εχεις παρει αυτα τα πραγματα,και σου εχει βαλει αυτος ενα δισκο εκθεσιακο με 500 ωρες λειτουργιας σαν καινουριο δισκο και τους πεις οτι τι ειναι αυτες οι 500 ωρες λειτουργιας που λεει εδω,εγω τον αγορασα πριν μια μερα..αρα καταλαβαινεις..Οσο για το τελευταιο κανεις μεγαλο λαθος.Καμια σχεση.. Το εκθεσιακο δεν θα σου δωσουν 3 χρονια εγγυηση,μ@@κες ειναι να το κανουν αφου εχει μειωθει ο χρονος ζωης του? Τα ανοιχτα προιοντα εχουν 6 μηνες εγγυηση,οπως αλλωστε το stock house του πλαισιου

 

Τις ακυρωσεις και τις επιστροφες οπως λες εννοειται οτι καποιος τα παιρνει.Και μαντεψε...αυτος ο καποιος θα ειναι ο αφελης πατερας ας πουμε της γειτονισσας που δεν ξερει καν τι ειναι η μητρικη και θα πει θελω αυτο το πραγμα να μου το βαλετε στον υπολογιστη γιατι χαλασε,θα το παει,θα του βαλουν κατι αντιστοιχο στην τιμη,ενα προιον το οποιο θα ειναι εκθεσιακο ειτε απο επιστροφη η ακυρωση ή ακομα και χρησιμοποιημενο και δεν θα παρει χαμπαρι τιποτα..

στις ετοιμες συνθεσεις μπαινουν τα περισσοτερα απο αυτα.επιστροφες,εκθεσιακα κτλ κτλ.κανονικα θα σου δωσει την εγγυηση 2-3 χρονια γιατι στο πουλαει για καινουριο.αντε να εχει δουλεψει 1 μηνα οποτε αν ειναι να χαλασει εχει τις ιδιες πιθανοτητες να χαλασει με ενα σφραγισμενο.θα στο αλλαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...