Προς το περιεχόμενο

Αγορά σταθερού (Deskop) υπολογιστή!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γεια σε ολους,

Θελω να αγορασω εναν καινουριο σταθερο PC, διοτι ο παλιος που εχω πλεον δεν κανει για τιποτα...

Εν συντομια, θα προτιμουσα:

- Τιμη : Κοντα στα 750 Ευρο.

- Χωρις λειτουργικο (φυσικα). <-----

- Για Gaming, serfirisma , oσο για ταινιες σπανια παρακολουθω...

- Να συμπεριλαμβανεται η οθονη (Full HD, LED, γενικα καλη να ειναι μορε ...! :D  )

- Με επεξεργαστη "Intel core i5 " και για καρτα γραφικων οχι την καλυταρη (300ευρω ας πουμε), αλλα Λιγο καλυτερη απο το μετρια ( για πραδηγμα να μπορει να παιζει >αρκετα παιχνιδια σε ΥΨΗΛΑ γραφικα ).

- Ram 4 GB (εαν χρειαστω περισοτερη την επεκτηνω μονος μου)

Ε τα υποληπα ... Απλος καλα να ειναι :D :) ;)

 

Eχω βρει εναν υπολογιστη μονος στο E-shop :

Πειτε μου την γνωμη σας, Ειναι αρκετα καλος το μονο που με χαλεαι ειναι η οθονη που εχει μικρη "γωνια θεασης" ...! Κατα τα αλλα ειναι καλος ...!

 

Επισης θα ηθελα να προτινετε και αλλες σελιδες οπου μπορω να αγορασω εναν υπολογηστη ... (εαν ειναι δυνατον)

 

Δεν θελω να φτιαξω δικο μου υπολογιστη, διοτι ετσι δεν μου προσφερεται καποια εγγυηση ή τεχνικη υποστηριξη...

                                                                 Σας Ευχαριστω ολους,

          για τον χρονο σας   

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες στο φορουμ αρχικα

Οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες ειναι πολυ καλυτερο να φτιαξεις το δικο σου συστημα απο το μηδεν γιατι θα ξερεις τι κομματια εχεις βαλει μεσα ωστε να εχεις ενα stable συστημα και οσο καλυτερο γινετε

 

 

 

Δεν θελω να φτιαξω δικο μου υπολογιστη, διοτι ετσι δεν μου προσφερεται καποια εγγυηση ή τεχνικη υποστηριξη...

                                                                 

 

Αυτο απο που προκυπτει? Αν εννοεις θα εχεις τεχνικη υποστηριξη-εγγυηση για το συνολο του μηχανηματος το ιδιο θα εχεις και για το αλλο pc σε καθε κομματι hardware ξεχωριστα που θα παρεις. Θεωρω δεν εχει καμια απολυτως διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.



Καλως ηρθες στο φορουμ αρχικα

Οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες ειναι πολυ καλυτερο να φτιαξεις το δικο σου συστημα απο το μηδεν γιατι θα ξερεις τι κομματια εχεις βαλει μεσα ωστε να εχεις ενα stable συστημα και οσο καλυτερο γινετε

 

 

 

Αυτο απο που προκυπτει? Αν εννοεις θα εχεις τεχνικη υποστηριξη-εγγυηση για το συνολο του μηχανηματος το ιδιο θα εχεις και για το αλλο pc σε καθε κομματι hardware ξεχωριστα που θα παρεις. Θεωρω δεν εχει καμια απολυτως διαφορα.

 

 

Εφόσον θες υπολογιστή για gaming δεν αγοράζεις έτοιμο με τπτ και πόσο μάλλον με 7750 κάρτα. Για κάθε κομμάτι hardware θα έχεις κανονικά εγγύηση.

Ε Δεν θελω να παιζει και ολα τα παιχνιδια στα Full Γραφικα, Ο συγγεκρημενος που εχω βρει τι λετε ειναι καλος, τι παραπανω πρεπει να εχει ?

-Ενταξει το δεχομαι αυτο που ειπες οτι θα εχω εγγυηση για καθε κομματι ξεχωριστα, αλλα καμια προταση για καποιον ετοιμο υπολογιστη Χωρις Λειτουργικο?

-Τι καρτα γραφικων πρεπει να βαλω?



Καλως ηρθες στο φορουμ αρχικα

Οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες ειναι πολυ καλυτερο να φτιαξεις το δικο σου συστημα απο το μηδεν γιατι θα ξερεις τι κομματια εχεις βαλει μεσα ωστε να εχεις ενα stable συστημα και οσο καλυτερο γινετε

 

 

 

Αυτο απο που προκυπτει? Αν εννοεις θα εχεις τεχνικη υποστηριξη-εγγυηση για το συνολο του μηχανηματος το ιδιο θα εχεις και για το αλλο pc σε καθε κομματι hardware ξεχωριστα που θα παρεις. Θεωρω δεν εχει καμια απολυτως διαφορα.

 

Πως συμφαιρει περισσοτερο να φτιαξω εναν δικο μ PC με hardware που θα αγορασω > απο ενα τοπικο καταστημα ή >απο το ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Πως συμφαιρει περισσοτερο να φτιαξω εναν δικο μ PC με hardware που θα αγορασω > απο ενα τοπικο καταστημα ή >απο το ιντερνετ?

 

Απο την εννοια οτι μπορεις να τον προσαρμοσεις στις αναγκες σου και οτι δεν περιοριζεσαι σε ενα ετοιμο συστημα που ισως δεν ειναι καταλληλο για την χρηση που θες. Τωρα ετοιμα πισι φτιαχνουν νομιζω ολα τα ηλεκτρονικα μαγαζια (πλαισιο, eshop, you, visionstudio, digitalmaster)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εννοια οτι μπορεις να τον προσαρμοσεις στις αναγκες σου και οτι δεν περιοριζεσαι σε ενα ετοιμο συστημα που ισως δεν ειναι καταλληλο για την χρηση που θες. Τωρα ετοιμα πισι φτιαχνουν νομιζω ολα τα ηλεκτρονικα μαγαζια (πλαισιο, eshop, you, visionstudio, digitalmaster)

 Ok φιλε μου...!

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πάρεις έτοιμο.Οι λόγοι έχουν χιλιοειπωθεί στο fοrum.Κομμάτι-κομμάτι μέσω νετ είναι ο φτηνότερος τρόπος.

 

Περίμενε καμμιά πρόταση ή κοίτα κάποιες συνθέσεις μέσα στο forum με παρόμοιες ανάγκες και αυτό το budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hrwxeb.jpg

 

Ορίστε τι φτιάχνεις με τα ίδια χρήματα που δίνεις στο e-shop αλλά στο visionstudio.gr 



σου έβγαλα τι κάνεις με τα ίδια χρήματα. Αν βάζεις κι άλλα βάζεις το xfx 550 για τροφοδοτικό , την gigabyte ga-970a-ud3 για μητρική και μία 7790 για κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πάρεις έτοιμο.Οι λόγοι έχουν χιλιοειπωθεί στο fοrum.Κομμάτι-κομμάτι μέσω νετ είναι ο φτηνότερος τρόπος.

 

Περίμενε καμμιά πρόταση ή κοίτα κάποιες συνθέσεις μέσα στο forum με παρόμοιες ανάγκες και αυτό το budget.

Ενταξει κατεληξα πως θα παρω κομματι - κομματι PC .!

Να ρωτησω κατι αλλο...

Αυτα τα υλικα που θα αποφασισω να βαλω στο PC μου θα μ βγουν πιο φθηνα αμα τα παραγγηλω απο το ιντερνετ απο το να παω σε ενα τοπικο καταστημα και να του πω να μ φτιαξει to PC με αυτα τα υλικα?

Και εαν ναι ποσο πιο φθηνα? Αξιζει περισοτερο να τα παρω απο το ιντερνετ ή απο το πικο καταστημα ?

 

Σας ευχαριστω ολους για τις συνθεσεις σας θα αποφασισω μονος μ απο εδω και περα πως θα ειναι ο υπολογιστης !

Ευχαριστω πολυ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το internet θα βγει πιο φθηνά κατά πάσα πιθανότητα αλλά μπορείς να πας σε κάποια τοπικά καταστήματα και να πεις τι θέλεις και να ζητήσεις να σου βγάλουν "προσφορές" για να δεις και μόνος σου αν θες αν και μάλλον τσάμπα θα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σου έβγαλα τι κάνεις με τα ίδια χρήματα. Αν βάζεις κι άλλα βάζεις το xfx 550 για τροφοδοτικό , την gigabyte ga-970a-ud3 για μητρική και μία 7790 για κάρτα γραφικών.

Η ATI Radeon HD7790 OC 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-R779OC-2GD)

ειναι καλη, και με την μητρικη π με προτηνες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...