Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση ραμ σε σταθερο 5+ετιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα! εχω ενα σταθερο 5+ ετιας ,η χρηση του ειναι για office κυριως και για ιντερνετ! εχει πανω windows xp και θελω να του παρω επιπλεον ραμ γιατι εχει μονο 1gb και βλεπω οτι δεν τραβαει ! εχει πανω αυτη την motherboard http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1910#ov και 

επεξεργαστη intel pentium 4 524 ,3066mhz .θελω να μου προτεινεται καποιες ραμ ,προτιμω απο το ebay για να ειναι πιο φθηνες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/2GB-1GB-2PCS-DDR2-800MHz-Kingston-PC2-6400-NON-ECC-240-pin-DIMM-Desktop-NEW-/190832345312?pt=US_Memory_RAM_&hash=item2c6e7e80e0

 με αυτες εδω δεν ειμαι καλυμενος? οι kingston στα 667 mhz ειχαν διπλασια τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/2GB-1GB-2PCS-DDR2-800MHz-Kingston-PC2-6400-NON-ECC-240-pin-DIMM-Desktop-NEW-/190832345312?pt=US_Memory_RAM_&hash=item2c6e7e80e0

 με αυτες εδω δεν ειμαι καλυμενος? οι kingston στα 667 mhz ειχαν διπλασια τιμη 

αυτές είναι 800 Mhz δε είναι σίγουρο αν θα τις δεχτεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση με συμφερει να παρω 2gb χρονισμενα στα 667mhz  ή 2gb στα 553mhz που ειναι και το 1gb που εχω ηδη?να εχω συνολο 3gb στα 533mhz δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peperone googlαρε αυτο που εγραψες και διαβασε λιγο.

τι θέλεις να πεις ακριβώς. για το 10%΄;

 

  Τι είναι το dual-channel μνήμη;

Η ορολογία «dual-channel memory" γίνεται κατάχρηση από κάποιους στη βιομηχανία μνήμης, που μπορεί να παραπλανήσουν τον καταναλωτή. Το γεγονός είναι ότι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα όπως η μνήμη dual-channel. Υπάρχουν, ωστόσο, δύο καναλιών πλατφόρμες.Όταν χρησιμοποιείται σωστά, ο όρος "διπλού καναλιού" αναφέρεται στην DDR ή DDR2 chipset για ορισμένες μητρικές σχεδιαστεί με δύο κανάλια μνήμης αντί για μία. Τα δύο κανάλια χειρίζονται μνήμη επεξεργασίας πιο αποτελεσματικά με τη χρήση του θεωρητικού εύρος ζώνης των δύο ενότητες, μειώνοντας έτσι λανθάνουσες καταστάσεις του συστήματος, οι καθυστερήσεις χρονισμού που εγγενώς εμφανίζονται με μία μονάδα μνήμης. Για παράδειγμα, ένας ελεγκτής διαβάζει και γράφει δεδομένα, ενώ ο δεύτερος ελεγκτής προετοιμάζει για την επόμενη πρόσβαση, ως εκ τούτου, εξαλείφοντας την επαναφορά και καθυστερήσεις εγκατάστασης που συμβαίνουν πριν από μία μονάδα μνήμης μπορεί να αρχίσει το ανάγνωσης / εγγραφής διαδικασία ξανά από την αρχή. Σκεφτείτε το σαν δύο ρελέ δρομείς. Ο πρώτος δρομέας τρέχει ένα πόδι, ενώ ο δεύτερος δρομέας ιδρύει και ετοιμάζεται να λάβει τη σκυτάλη ομαλά και να συνεχίσει το έργο στο χέρι, χωρίς καθυστέρηση.Ενώ τα κέρδη απόδοση από dual-channel chipsets δεν είναι τεράστια, μπορούν να αυξήσουν το εύρος ζώνης από όσο το 10 τοις εκατό.Για εκείνους που επιδιώκουν να ωθήσει το φάκελο επιδόσεων, ότι το 10 τοις εκατό μπορεί να είναι πολύ σημαντικό. Εάν έχετε ένα dual-channel πλατφόρμα και θέλετε να επωφεληθούν από την αύξηση των επιδόσεων που προσφέρει, η συμβουλή μας είναι να αγοράσετε απλά DDR ή DDR2 μνήμης ζεύγη. Ωστόσο, να είστε πολύ προσεκτικοί να παραγγείλετε δύο ενότητες με τις ίδιες ακριβώς προδιαγραφές? Οι μονάδες πρέπει να είναι πανομοιότυπα μεταξύ τους ώστε να εκτελέσει σωστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια το πιανεις.γιατι αυτο που ειπες πριν ηταν λιγο ακυρο και με στεναχωρησες. ;)

εγώ δε το παίρνω βάση απόδοσης..... το παίρνω 2χ667Mhz. τέλος πάντων γράψε λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...