Προς το περιεχόμενο

Απορία για μεταχειρισμένο Iphone


Dimitris_il_mix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες.. έχω μια απορία. Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο iphone 4 από ελλάδα. Δεν έχω ιδέα από iphone και έχω τρομάξει λίγο με αυτά που λένε ότι μπορεί να κλειδώσει κλπ κλπ. Εάν το αγοράσω μεταχειρισμένο θα μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;; Επίσης τι παίζει με το apple store ;; Θα μπορώ να αγοράσω εφαρμογές με την πιστωτική μου ή θα έχω κάποιο πρόβλημα επειδή το χρησιμοποιούσε άλλος με άλλη πιστωτική και όνομα ;; 

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό πάσχα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειμαι χρηστης iphone,απο φιλους ξερω πως στο apple store συνδεεσαι με λογαριασμο,οποτε δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.

Αν καταλαβα καλα (μπορει και οχι,λογω της ωρας :blink:  )  αυτο με το κλειδωμα παιζει με τις σιμ (!?)  οταν το παιρνεις απο εξωτερικο.

 

Περισσοτερα απ'τους γνωστες-apple fans!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ανετα κανεις.

Και εγω δεν ειμαι κατοχος iphone αλλα εχω αγορασει ενα σε μια φιλη μου (μεταχειρισμενο) και κανονικοτατα αγοραζει εφαρμογες μεσω του λογαριασμου που εφτιαξε.

Χρημα θελει να βγαλει η apple. Σιγα μην σου ειχε περιορισμο σε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες.. έχω μια απορία. Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο iphone 4 από ελλάδα. Δεν έχω ιδέα από iphone και έχω τρομάξει λίγο με αυτά που λένε ότι μπορεί να κλειδώσει κλπ κλπ. Εάν το αγοράσω μεταχειρισμένο θα μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;; Επίσης τι παίζει με το apple store ;; Θα μπορώ να αγοράσω εφαρμογές με την πιστωτική μου ή θα έχω κάποιο πρόβλημα επειδή το χρησιμοποιούσε άλλος με άλλη πιστωτική και όνομα ;; 

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό πάσχα !!

Καλημέρα!! Το Iphone δεν κλειδώνει άμα είναι ελληνικό. για να βεβαιωθείς ζητάς την αποδειξή του και βλέπεις αν είναι από ελληνικό κατάστημα.

 

Εννοείτε μπορείς να αγοράσεις παιχνίδια και προγράμματα με την πιστωτική σου από το Appstore και μάλιστα πολύ εύκολα αρκεί να κάνεις δικό σου λογαριασμό. Άμα έχει ήδη το κινητό τον προηγούμενο λογαριασμό του προηγούμενου κατόχου απλά τον σβήνεις και περνάς τον δικό σου. βέβαια δεν πιστεύω πως κάποιος θα άφηνε τέτοια στοιχεία πριν πωλήσει το κινητό του πιθανόν να το επανέφερε στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις ή θα περνούσε ξανά την iOs (λειτουργικό) ώστε να γίνει το κινητό σαν να βγήκε απο το κουτί του.

 

Βέβαια πλυν του appstore υπάρχουν τρόποι να κατεβάσεις προγράμματα & παιχνίδια χωρίς χρέωση κάνωντας στο κινητό σου το γνωστό Jailbreak(μόνο εαν υπάρχει για την έκδοση ios που φοράει το κινητό). αλλά είναι χρονοβόρα διαδικασία και άμα δεν έχεις ξανακάνει θα πρέπει να ρίξεις αρκετό διάβασμα οπότε εαν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο το πας σε κάποιο μαγαζάκι με κινητά-service κινητών και στο κάνει κάποιος τσάκαλος ψαγμένος υπάλληλος με την ανάλογη χρέωση.

 

Καλό Πάσχα κ σε σένα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...