Προς το περιεχόμενο

oc AMD fx 8350


andreas84gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι απαραίτητο. Με το που θα δεθει και θα πατησεις το power button θα δειξει. Προχθες απο socket 775 περασα σε 1155 μονο με drivers. Δοκιμαζεις και βλεπεις. Βεβαια καλο ειναι να κάνεις clean install αλλα αν βαριεσαι τη διαδιακσια, απλα κάνεις το σταυρο σου να bootαρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση παιδια.θα χρειαστει να κανω format αλλαζοντας την μητρικη ετσι?

με πολυ απλα λογια,για να μην αρχισουμε χρονοβορες,αναλυσεις μπορει να μπουταρει μπορει οχι..παιζεται αυτο..το σιγουρο σ'αυτη την υποθεση ειναι οτι δεν θα δουλευει σωστα..αν δεν βαριεσαι λοιπον ριχτου καποια στιγμη κ ενα φορματ κ εισαι κομπλε  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει καποιες δοκιμες με την συγκεκριμενη μητρικη, η αληθεια ειναι οτι με 8350 εχει καποια θεματακια με 8120 παντως και περιπου 1.2v παιζει στα 4.2-4.3.μια χαρα νομιζω ειναι για 8350 τωρα μετα τα 4.3 δυσκολα εως ακατορθωτα δυστηχως.απο θερμοκρασιες μην μου πεις οτι εκανες τις δοκιμες με το μαμα cooler γιατι αυτος ειναι και ο λογος που τρως μπλε οθονες κατα 99%.

Αν θελεις καποια βοηθεια ευχαριστως να απαντησω σε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδιά επειδή έκανα πρώτη φορα overclock θέλω την γνώμη σας έχω τον 8350 τον πήγα 4.755 με 1.465 voltage είναι σωστό ?

εχω tin silver arrow extreme θερμοκρασίες cores μέχρι 73 . socket 80 τρέχω prime95 εδώ και μιση + ώρα σε 31 βαθμούς περίου δωμάτιο χωρίς air condition με ανοιχτό παράθυρο έχει ζεστη.

 

 

 

ta voltage einai sosta thermokrasies sostes? exw mitriki tin http://www.asus.com/Motherboards/M5A99X_EVO/

 

psu Corhair bronze 80+ 750w



πριν κλείσω το prime ένα πυρήνας έβγαλε "ερορρ" στο prime? γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχουμε ξαναπει οταν χτυπαει στις δοκιμες σου 1- 2 πυρηνες η και παραπανω στο prime κυριως ξεμενει απο ρευμα!!

κοβε 50 μηζ τη φορα και ξαναδοκιμαζε μεχρι να περναει με (ιδιο ρευμα) στη συχνοτητα που εχεις βαλει στοχο !!

τωρα απο κει και περα και αναλογα τις θερμοκρασιες σου και ρευμα κοβεις και συχνοτητα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

αντε να δουμε εδω και ωρα ειναι σταθερο στο Prime 95 στα 4.7 με voltage 1.465 τα temps 61 στα cores και socket 70 ειναι τα ιδανικα μακαρι να ειναι σταθερο ετσι κανα 2ωρο ...το αφήνω μετά έτσι e???? εάν δεν έχω θέμα στα games με temps και τίποτε προβληματάκια το oc μου είναι σωστό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι πολύ οριακά στα τεμπς ειδικά στα cores. Εγω λέω για τώρα μεχει να αρχίσουν τα κρύα να τον αφήσεις στα 4.5 η ακομα καλύτερα στοκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...