Προς το περιεχόμενο

[camera (bridge)] Panasonic Lumix LZ20 16 MP, 21x Optical Zoom @amazon 104€


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι με το focus το ζόρι μου, αλλά με το χρονικό/filesize όριο και τον codec (MJPEG αντί για H.264 --> τεράστια αρχεία χωρίς λόγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρέλαβα μέσα σε 12 ώρες. Τρέλα η άμαζον. 

Βγάζει πολύ ώραίες φωτογραφίες (οχι οτι έχω και εμπείρια) και "φαίνεται" πολύ πιο ακριβή απο οτι είναι.

Οτι δεν εχει viewfinder ( ματακι; ) είναι λίγο παράξενο βεβαια.

 

Αν ξέρετε που θα βρώ τσάντες μεταφοράς παρακαλώ ενημερώστε.

 

:-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Viewfinder δεν εχουν τα τελευταια χρονια ακομα και καποιες μηχανες των 300-400-500 ευρω. Με 96 ευρω παλι καλα που εχει φακο να λες. :P

Μεγεια!

 

 

Απο σημερα επεσε στις 80 λιρες και η κοκκινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευχαριστώ τον TS! Παρήγγειλα μια μαύρη μιάς και οι δικοί μου δεν θέλαν την κόκκινη...
Anyway, το μόνο που μπορώ να πω ότι με πειράζει είναι ότι έχει ΑΑ μπαταρίες, έχω πολύ κακή εμπειρία με φωτογραφικές και ΑΑ. Ελπίζω η LZ20 να μου αλλάξει γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να την παρω; Τι λετε; Δεν εχω τρελη ιδεα απο φωτογραφικες και ψαχνω μια να εχω μαζι σε διακοπες κλπ γιατι δε παει αλλο με το αιφον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αξιζει να την παρω; Τι λετε; Δεν εχω τρελη ιδεα απο φωτογραφικες και ψαχνω μια να εχω μαζι σε διακοπες κλπ γιατι δε παει αλλο με το αιφον..

Για αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Δεν θυμάμαι πάλι τόσο καλή απόδοση/τιμή για οικονομική φωτογραφική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

στις νυχτερινές λήψεις (σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού γενικά) πως τα πάει η συγκεκριμένη μηχανή??

 

Γενικότερη απορία: το iso είναι αυτό που μετράει μόνο ή υπάρχει και κάτι άλλο που θα πρέπει να κοιτάω για καλή απόδοση σε νυχτερινές λήψεις??

 

Πάντως η συγκεκριμένη έχει νομίζω κι ένα θεματάκι με το autofocus στα video αλλά δε ξέρω αν αυτό είναι τόσο ενοχλητικό ώστε να με αποτρέψει από την αγορά..

 

Για τις μπαταρίες προσωπικά δε το σκέφτομαι καν..το βάζω στα (+)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 
έχω την canon sx150is και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να πάω στην lz20 http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_sx150is&products=panasonic_dmclz20

και εχω μια ερώτηση για τους κατόχους της panasonic. στα χαρακτηριστικά του πιο πάνω συγκριτικού αναφέρει

 Manual focus sx150 Yes - LZ20 No

δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...