Προς το περιεχόμενο

Κόλλημα υπολογιστή μετά την εκκίνηση


fotis_lyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και καλό πάσχα. Έχω ένα πρόβλημα κάποιες φορές με τον υπολογιστή μου. Πάντα ξεκινάει κανονικά και τις περισσότερες φορές αργεί περίπου 1 λεπτό μέχρι να έρθει σε κανονικά πλαίσια που πιστεύω είναι λογικό. Μερικές φορές όμως (και περισσότερες τελευταία) κολλάει και δεν κάνει τίποτα. είμαι στην επιφάνεια εργασίας τα βλέπω όλα κανονικά αλλα δεν μπορώ να κάνω τίποτα. ούτε στην διαχείρηση εργασιών δεν μπορώ να μπω. αναγκάζομαι να κάνω reset αλλά και πάλι μπορεί να πάρει 3-4 reset μέχρι να δουλέψει. το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. βρήκα μόνο ότι το SVCHOST κάνει κάποιους υπολογιστές να κολλάνε και έκανα ένα printscreen να δείτε μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω.
Έχω windows 7, Kaspersky antivirus με το οποίο έψαξα για ιούς αλλά δεν βρήκα κάτι.
Επίσης μήπως φταίει ο σκληρός? απο το 1ΤΒ έχω 730GB ελεύθερα, έχει 1 bad sector 51% health 100% performance ελεγμένο με hdsentinel.
Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

post-204261-0-25799200-1367675884_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να φταει και ο σκληρος. για μενα εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες. και τα windows προσπαθουν να κανουν ελεγχο και να διορθωσουν το προβλημα και γι'αυτο κολλαει.

δεν ξερω πως αλλα εαν το ψαξεις μπορεις να απενεργοποιησεις αυτους τους αυτοματους ελεγχους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...