Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S Advance περνάει στη Jelly Bean εποχή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο οδηγοί για JB και Root στα Advance. Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/485630-sony-xperia-p-ή-samsung-galaxy-s3-mini/?p=52348582">Εδω.

Και στα video στο YouTube θα βρείτε και τα links για τα αρχεία που θα χρειαστείτε. Απλά και γρήγορα. Εγώ έβαλα την Σέρβικη και μου έβγαλε απευθείας εγκατάσταση και σετάρισμα στα Ελληνικά.

 

φιλε μου ειδα το βιντεακι how to get 4.1.2! ειναι τοσο απλο? εσυ αυτο εκανες? και δεν σου προεκυψε κανενα προβλημα? επισης πληκτρολογιο ελληνικο εχει? και αν θελω να κανω downgrade πως το κανω? 

 

ευχαριστω εκ των προτερων και σορυ για τις ερωτησεις αλλα με ενδιαφερει πολυ ¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε μου ειδα το βιντεακι how to get 4.1.2! ειναι τοσο απλο? εσυ αυτο εκανες? και δεν σου προεκυψε κανενα προβλημα? επισης πληκτρολογιο ελληνικο εχει? και αν θελω να κανω downgrade πως το κανω? 

 

ευχαριστω εκ των προτερων και σορυ για τις ερωτησεις αλλα με ενδιαφερει πολυ ¨)

 

Ναι τόσο απλό. Ναι εγώ το έκανα. Όχι απολύτως κανένα πρόβλημα. Ναι έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο, Αγγλικό και ότι το ορίσεις εσύ από τις ρυθμίσεις. Για downgrade με την ίδια διαδικασία απλά κατεβάζεις παλιότερο ROM και το περνάς όπως πέρασες και J.B. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν και επίσημα η Wind μου έστειλε ελληνική ROM Jelly Bean, αλλά απέτυχε η αναβάθμιση λόγο Σέρβικης ROM και Root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν και επίσημα η Wind μου έστειλε ελληνική ROM Jelly Bean, αλλά απέτυχε η αναβάθμιση λόγο Σέρβικης ROM και Root

 

αν ειχες αλλη ρομ πώς σου ηρθε η αναβαθμιση της wind; μου ακουγεται παραλογο 

 

απο τη στιγμη που εισαι root περνας cwm (μπορεις να το κανεις πανευκολα απο το λειτουργικο με rom manager)  και φλασαρεις πλεον μονος σου το οποιο firmware θες (αφου κανεις και ενα backup μεσω το cwm σε περιπτωση που κατι παει στραβα ) , δεν εχουν πλεον νοημα τα ota για σενα ή οι αναβαθμισεις απο το kies 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχες αλλη ρομ πώς σου ηρθε η αναβαθμιση της wind; μου ακουγεται παραλογο 

 

απο τη στιγμη που εισαι root περνας cwm (μπορεις να το κανεις πανευκολα απο το λειτουργικο με rom manager)  και φλασαρεις πλεον μονος σου το οποιο firmware θες (αφου κανεις και ενα backup μεσω το cwm σε περιπτωση που κατι παει στραβα ) , δεν εχουν πλεον νοημα τα ota για σενα ή οι αναβαθμισεις απο το kies 

τελικά έβαλα την επίσημη με το Kies χωρίς να χρειαστεί να κάνω unroot ούτε με cwm. Τώρα είναι unrooted αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Lucky Patcher και Super SU... και είναι πολύ σπάσιμο οι διαφημίσεις στις εφαρμογές... του πέρασα το root αρχείο στην κάρτα αλλά θα το σκεφτώ αν θα του ξανά κάνω root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Υποθέτουμε ότι ήρθε και στην Ελλάδα λοιπόν η Jelly Bean για το S Advance;</p>

<p> </p>

<p>Γιατί δεν το πολυπιστεύω;</p>

 

Φίλε μου ήρθε Ελλαδιστάν. Εκτός και αν τα είδα όλα στον ύπνο μου. Πάντως καλύτερη από την Σέρβικη το κινητό "πετάει".

 

Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ήρθε Ελλαδιστάν. Εκτός και αν τα είδα όλα στον ύπνο μου. Πάντως καλύτερη από την Σέρβικη το κινητό "πετάει".

 

Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε Kies με USB σύνδεση και τσέκαρε για Εργαλεία > Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία.

 

Kαι βγάζει : Το GT-I9070 δεν υποστηρίζει τη λειτουργία :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως έχεις εγκαταστήσει όλους τους Drivers για USB/Κινητό/PC... αν όχι κανε αυτόματο Windows Update με την συσκευή συνδεμένη. Αν πάλι δεν δουλέψει δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει ακουστεί τίποτε σχετικό με το ότι ήρθε η επίσημη ελληνική.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι ήρθε σε σένα, αλλά μπορεί να παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα ΜΕΓΑΛΟ συγνώμη θέλω να σας ζητήσω γιατί ανακάλυψα στο διαδίκτυο ότι δεν είναι Ελληνική ROM αλλά Update της Σέρβικης η οποία έχει κωδικό I9070XXLQ4. Και διορθώνει την κατανάλωση της μπαταρίας. Το έχω τέταρτη μέρα χωρίς να το φορτίσω στο 32% και έγινε πολύ πιο ανταποκρίσιμο το Touchwiz. Εξαιρετική ROM σας την προτείνω.

 

Και πάλι ΣΥΓΝΩΜΗ για την παραπληροφόρηση! :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα ΜΕΓΑΛΟ συγνώμη θέλω να σας ζητήσω γιατί ανακάλυψα στο διαδίκτυο ότι δεν είναι Ελληνική ROM αλλά Update της Σέρβικης η οποία έχει κωδικό I9070XXLQ4. Και διορθώνει την κατανάλωση της μπαταρίας. Το έχω τέταρτη μέρα χωρίς να το φορτίσω στο 32% και έγινε πολύ πιο ανταποκρίσιμο το Touchwiz. Εξαιρετική ROM σας την προτείνω.

 

Και πάλι ΣΥΓΝΩΜΗ για την παραπληροφόρηση! :unsure:

 

 

Η XXLQ4 είναι είναι update της ρώσικης XXLPY και όχι της σέρβικης.

Οι σέρβικες είναι XXLQB και η XXLQE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...