Προς το περιεχόμενο

exFAT σε FAT32 γινεται?


aristidis540

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδες και καλες γιορτες..

Αυτα με τις συμβατοτητες μου την εχουν δωσει..

πηρα εναν εσωτερικο δισκο 2tb  http://www.e-shop.gr/product?id=PER.304602

και ενα εξωτερικο κουτι http://www.e-shop.gr/product?id=PER.505893

το κουτι γραφει οτι δουλευει σε FAT32 βαζοντας να τον κανω διαμορφωση τα windows 7 μου βγαλανε 2 επιλογες NTFS και exFAT.

Τελος παντον εγω τον διαμορφωσα σε exFAT και ειδα οτι το κουτι δουλευει μια χαρα σε ανταλαγη αρχειων με το pc,οταν ομως πηγα να το τοποθετησω εκει που θα δουλευει,σε ενα squeezebox μου γραφει οτι δεν συμβατο.

Το ερωτημα ειναι εαν υπαρχει τροπος να γινει αλλαγη απο exFAT σε FAT32 χωρις να χασω  τα αρχεια που εχω φορτωσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να δοκιμάσεις με NTFS πρώτα.

Και μονο σαν εσχατη λύση να καταφύγεις στο (πανάρχαιο και με αρκετούς περιορισμούς για τα σημερινά δεδομένα) FAT32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δισκος θα μπει στο squeezebox αρα θα ειναι μονο μουσικα αρχεια,γι'αυτο δεν με ενδιαφερει.

Τωρα η θηκη γραφει απ'εξω fat32 μπορω να το κανω ntfs??

και κατι αλλο ,μπορει η θηκη αυτη να δουλεψει με καλωδιο δυκτιου αυτονομη? απ'ευθειας στο logitech?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δισκος θα μπει στο squeezebox αρα θα ειναι μονο μουσικα αρχεια,γι'αυτο δεν με ενδιαφερει.

Τωρα η θηκη γραφει απ'εξω fat32 μπορω να το κανω ntfs??

και κατι αλλο ,μπορει η θηκη αυτη να δουλεψει με καλωδιο δυκτιου αυτονομη? απ'ευθειας στο logitech?

Μπορείς να το κάνεις FAT32 με φορμάτ. Δυστυχώς δεν ξέρω αν γίνεται NTFS χωρίς φορματ, αν και νομίζω ότι δε γίνεται. Είχα το ίδιο θέμα μεταξύ λάπτοπ και μακμπουκ με ένα σκληρό, και αναγκάστηκα να μεταφέρω όλα μου τα αρχεία και να τον κάνω φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fat32 γινεται σιγουρα με καποιο προγραμματακι... δεν θυμαμε τωρα.. παντως χωρις να χασεις κανενα αρχειο.. και gia NTFS νομιζω γινεται .. αλλα θελει ψαξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο ειναι για fat32 ..

γιατι δεν μου βγαζουν επιλογη fat32 ta 7ρια?

 

(Τελικα δεν το γλυτωσα το φορματ τον εκανα FAT32 και τωρα τον βλεπει και το Logitech.

γνωριζει  κανεις εαν μπορει να δουλεψει ο nas χωρις να τον συνδεσω στο ρουτερ??

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...