Προς το περιεχόμενο

Παλιές σειρές που νοσταλγήσαμε και ξαναείδαμε


man of steel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1)The wind of war  & war and remeberance.(Ρόμπερτ Μίτσαμ απλά αξεπέραστος)

2)Βόρειοι και νότιοι(Πάτρικ Σουέιζι απλά respect)

Οι δύο πιο αγαπημένες μου μίνι-σειρές! Να προσθέσω και τις:

 

Star Trek

Dallas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, περί ορέξεως...

 

...αλλά...

 

 

​... :shock:  :shock:  :shock: ...Seriously???

 

 

Aυτό ακριβώς σκέφτηκα όταν το διάβασα :lol: :lol: (απλά δεν το σχολίασα :-D )

 

Εν το μεταξύ θυμήθηκα κι άλλες σειρές: Ομάδα δράσης 21 (που σ' αυτήν πρωτοεμφανίστηκε και ο Τζόνυ Ντέπ), όπως επίσης η Hawai 5-0 και φυσικά οι επικίνδυνες αποστολές με το επίσης γαμάτο theme :

 

http://www.youtube.com/watch?v=mWGeRgFa-hI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 'μένα, μία εκ των κορυφαίων αστυνομικών σειρών, με πολύ δυνατούς χαρακτήρες και εκπληκτική ατμόσφαιρα. Βέβαια, λόγω σχετικής παλαιότητας, στη συγκεκριμένη σειρά τα περιπολικά δεν ήταν ...ιπτάμενα και τα εξάσφαιρα έπαιρναν μόνο ...έξι σφαίρες, αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα δικά μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ρε Μαγκάιβερ αθάνατε!Μιλάμε μετά από κάθε επεισόδιο στην Ελλάδα πορωνόμουν κ έπρηζα τον μπρό μου να παίξουμε Μαγκάιβερ.Όλο με έγραφε το μπάζο κ καλά επειδή ήταν πιο μεγάλος κ απαξιούσε.Μη χε να πούμε.Με γέμισε με παιδικά τραύματα.

 

Άλλο μεγάλο κόλλημα το Φάλκον Κρέστ μαζί με Ντάλλας προφανώς.Early 90's προβάλονταν Ελλάδα κ από Ντάλλας είδα μερικά πρόσφατα.Κ τι huge εφηβικό crush είχα φάει με τον Billy R.Moses...Ακόμα κ τώρα είμαι ερωτευμένος μαζί του λολ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο το θέμα! Επειδή δε βρήκα στην αναζήτηση κάτι σχετικό, μήπως μπορεί κανείς να μου πει από πού θα μπορούσα να κατεβάσω νόμιμα  ringtones από παλιές σειρές ή ταινίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moonlighting, airwolf, doctor who, time tunnel, beauty and the beast, sledge hammer, benny hill, the golden girls, the cosby show και πολλά άλλα που αναφέρθηκαν. Κι άλλη μία μ έναν τυπά με μια μαύρη μηχανή (κάτι στο στυλ του KIT). Οριακά χάνουμε το Married with children γιατί νομίζω ότι παίχτηκε απ την ιδιωτική μετά το '89.

 

Από ελληνικές θυμάμαι μόνο το «ορκιστείτε παρακαλώ» αυτή τη στιγμή.

 

Δεν είναι σειρά αλλά θα την αναφέρω μιας και ήταν απ τις αγαπημένες της εποχής, το That's Incredible!.

 

edit: Και το «Παρασκευή και 13» νομίζω παιζόταν κάπου τέλος 80s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω αρχισει και ξαναβλεπω τολμη και γοητεια  :-D  

 

Μαγκαιβερ ευχαριστως θα ξαναεβλεπα .Τα πρωτα επεισοδια,εκει που ετρεχε σε ζουγκλες και τα εβαζε με στρατιες φονικων μυρμηγκιων ,οχι μετα που καταντησε σχεδον..ντετεκτιβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και απαραίτητα νοσταλγία -τουλάχιστον όχι για όλες, βλέπαμε κ πολλές μλκς της εποχής/ηλικίας-

αλλά προσθέτω κάποιες έξτρα της 10ετίας σε αυτές που ήδη προαναφέρθηκαν...

 

The Twilight Zone

L.A. Law

Hart to Hart

Married With Children

Thirtysomething

Miami Vice

21 jumpstreet

Murder, she wrote

Matlock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Hart to Hart

 

Τα σπαγε κ αυτό.Νοσταλγώ

 

και τα εβαζε με στρατιες φονικων μυρμηγκιων

 

Τι είπες τώρα!Γάμησε εκείνο το επεισόδιο.Πόρωση ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπαγε κ αυτό.Νοσταλγώ

 

Άσχετο-σχετικό: Εντωμεταξύ ηλικιακά πολλές (π.χ. το hart to hart>1979-1984) - δε μου βγαίνουν, τι στα διάλα, με το μπιμπερό αγκαλιά το βλέπαμε? (ειδικά εσύ τόξο, υπήρχες-δεν υπήρχες, μιας και σε ρίχνω much :lol:). Δεν παίζει. Οπότε προσπαθώ να θυμηθώ -αν ακόμη και τώρα, τα κανάλια μας αγοράζουν γνωστές σειρές 2-3 χρόνια μετά την US προβολή- τότε με πόσο χρονοκαθυστέρηση τα βλέπαμε?!

Ή κάποιοι τα πετύχατε σε (E), δεν εξηγείται αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο-σχετικό: Εντωμεταξύ ηλικιακά πολλές (π.χ. το hart to hart>1979-1984) - δε μου βγαίνουν, τι στα διάλα, με το μπιμπερό αγκαλιά το βλέπαμε? (ειδικά εσύ τόξο, μιας και σε ρίχνω much :lol:). Δεν παίζει. Οπότε προσπαθώ να θυμηθώ -αν ακόμη και τώρα, τα κανάλια μας αγοράζουν γνωστές σειρές 2-3 χρόνια μετά την US προβολή- τότε με πόσο χρονοκαθυστέρηση τα βλέπαμε?!

 

 

Επαναλείψεις βρε in the early 90's.Από κει τα μαθα τα περισσότερα.Τι να θυμάμαι από 1979...-2 ήμουν λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup, σε πρόλαβα me edit. Αλλά και το πρώτο σενάριο το πήγα με τη λογική ότι σίγουρα τα βλέπαμε με +++χρόνια στην ελληνική TV, όχι τις 'live' ημερομηνίες, είπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...