Προς το περιεχόμενο

θερμοκρασιες i7 3770K


eprototype

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας Παίδες αυτές οι θερμοκρασιες για το σύστημα της υπογραφής μου είναι υψηλές βασικά η max ήταν όταν επαιζα dead island rip και ο cpu πηγαινε 35-40 use με stock ψύκτρα!!! 

 

post-234554-0-51650800-1367691540_thumb.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για στόκ ψύκτρα φυσιολογικές μου φαίνονται

Εμένα ο ἰδιος επεξεργαστής με ψύκτρα Be quiet http://www.skroutz.gr/s/417266/Be-Quiet-Dark-Rock-Advanced-C1.html

σε full load φτάνει μέχρι 60-65 το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν είναι φυσιολογικές... μιλάμε για 90 βαθμούς ακλοκάριστος?

και κοιτά σε full load μισού λεπτού  με prime95 βασικα εχει το turbo mod και τρέχει στα 4,2 μαλλον η 3,9

 

post-234554-0-77151900-1367865195_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μάλλον δεν ακουμπά καλά η ψύκτρα, ή η πάστα δεν είναι σωστά βαλμένη. Τώρα ξαφνικά στο παρουσίασε;

Να υποθέσω ότι η ψύκτρα λειτουργεί ε ;

όχι δεν το παρουσίασε τώρα ξαφνικά βασικα το έχω παρατήρηση εδώ και ενάμιση μήνα  λόγο θορύβου μιας και έχουμε και της ζέστες τώρα.....  ψύκτρα λειτουργεί κανονικότατα 

 

που το είδες? δεν γίνετε. με boost φτάνει μέχρι 4

μέσα σε game με core temp και στα bios το έχω δει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τρέχει με την ψύκτρα δεν εξηγείται αλλιώς. Το καλύτερο βγάλτην καθάρισε την πάστα και ξαναβάλτην. Το πιο καλό πάρε μια άλλη επώνυμη  γιατί τώρα που πιάνουν οι ζέστες το πρόβλημα θα μεγαλώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγείται και αλλιώς. Στους ivy bridge παρατηρήθηκε ότι η πάστα που είχε μέσα το IHS ήταν λίγο γτπκ, γι' αυτό αρκετοί ξεκαπάκωναν τη cpu και αλλάζανε πάστα.

 

Σε περίπτωση λοιπόν που δεν φταίει η ψύκτρα της cpu ή η πάστα της, ίσως φταίει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θερμοκρασιες σου δεν ειναι φυσιολογικες κατι γινετε βγαλε την ψυκτρα καθαρησε την ξαναβαλε παστα καλα και κουμποσε την να πατησει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγείται και αλλιώς. Στους ivy bridge παρατηρήθηκε ότι η πάστα που είχε μέσα το IHS ήταν λίγο γτπκ, γι' αυτό αρκετοί ξεκαπάκωναν τη cpu και αλλάζανε πάστα.

 

Σε περίπτωση λοιπόν που δεν φταίει η ψύκτρα της cpu ή η πάστα της, ίσως φταίει αυτό...

την πάστα την έχω αλλάξει κάνα 3-4 μήνες  επειδη είχα ξανά αλλαξει και μητρική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...