Προς το περιεχόμενο

Windows 8: 100 εκ. πωλήσεις στο δρόμο για τα Windows Blue


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δουλέψει σε άπειρα διαφορετικά GUI.

Αυτή τη στιγμή πχ,στη δουλειά έχω μπροστά μου ένα πισί με KDE, ένα με OpenBox κι ένα με lxde.

Eχω windows 7 και 8 σε vm, αλλά και κανονική εγκατάστασή τους.

Είχα μπει κάποτε και έγραψα πως το το GUI των 8 ειναι αντιλειτουργικό σε πισί.

Πετάχτηκαν από κάτω και με κράζανε επειδή λέει "έκραζα χωρίς να έχω αφιερώσει λίγο χρόνο να τα δοκιμάσω"...

Πάμε πάλι λοιπόν:

 

"Έχω δουλέψει σε άπειρα διαφορετικά GUI.

Αυτή τη στιγμή πχ, έχω μπροστά μου ένα πισί με KDE, ένα με OpenBox κι ένα με lxde..."

Τι σε κάνει να νομίζεις πως δεν αφιέρωσα χρόνο σε αυτά;

Συμπέρασμα; Δώσε πρέζα στο λαό.

 

Να μου πόσο πουλάει η MS και η κάθε MS σε προιόντα που επιβάλει έμμεσα. Προχτές πάντως άλλος ένας φίλος με καινούριο λάπτοπ (το είχε καμιά βδομάδα) μου ζήτησε να του περάσω τα 7 αντί για τα προεγκατεστημένα 8.Αυτός φυσικά πέρασε ως "πώληση" και για τα 7 (στο παλιό λαπτοπ του) αλλά και ως επιτυχημένη πώληση των 8(με το νέο)..

 

Γενικά πάντως έχω βαρεθεί τα χαζοφαγώματα με haters και fanboyz.... Δεν κοιτάτε να ξυπνήσετε μερικοί μερικοί λιγάκι έτσι στο χαλαρό; Γιατί πρέπει να τρωγόσαστε κράζοντας την Σαμυ "επειδή έκανε πλαστικό το γκάλαξυ" κτλ;

Γουστάρετε εντάσεις αλλά με νόημα; Ε να λοιπόν! ΣΚΑΤΑ στην MS και τα 8 για την ιστορία που έστηνε με το UEFI! Αλλά τι λέμε τώρα ε;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ε να λοιπόν! ΣΚΑΤΑ στην MS και τα 8 για την ιστορία που έστηνε με το UEFI! Αλλά τι λέμε τώρα ε;

 

Eχουμε το android που μας δίνει ξεκλείδωτους bootloaders στα tablets και τα κινητά.... Οh wait

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eχουμε το android που μας δίνει ξεκλείδωτους bootloaders στα tablets και τα κινητά.... Οh wait

 

 

Eχουμε το android που μας δίνει ξεκλείδωτους bootloaders στα tablets και τα κινητά.... Οh wait

 

 

Eχουμε το android που μας δίνει ξεκλείδωτους bootloaders στα tablets και τα κινητά.... Οh wait

 

 

Ό,τι να 'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαίνεται ότι δεν ξέρεις τίποτα...τι να πω...δεν το έχει αναλύσει και κανείς εως τώρα οπότε είναι λογικό να βρίσκεσαι σε παντελή άγνοια. Πιστεύω πως ήρθε ο καιρός να το κάνει κάποιος. Ξεκινάω με αυτό το θέμα και μετά πάμε στα mobile λειτουργικά και στους browsers. Οκ; :P

Θέλω όμως να μου το αναλύσεις πολύ ....giati ego den katalaveni. Δεν ξέρω τι είναι υπολογιστής , δεν ξέρω τι είναι mouse δεν ξέρω τι είναι windows και πολλά άλλα ...

Ξεκίνα γρήγορα γιατί θέλω να μάθω...... :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείς να με θεωρείς δηλωμένο hater όταν τον μισό μου pc χρόνο και ιδιως στα game τον περνάω σε win7 και προσωπικά έχω αγοράσει μέχρι σήμερα δύο άδειες του λειτουργικού.

Κάτι δεν στέκει σε αυτά που λές. Απλά δεν εχω καμία καούρα να υπερασπιστώ κανέναν και παραθέτω τα στοιχεία που γράφουν όλα τα μεγάλα τεχνολογικά site τόσους μήνες για την εμπορική αποτυχία των win8.

Τώρα αν σας αρέσει να χαριεντιζεστε μαζί με τους γέρους της microsoft που έχουν για διοίκηση τότε με γεια

 

Πως μπορείς να με θεωρείς δηλωμένο hater όταν τον μισό μου pc χρόνο και ιδιως στα game τον περνάω σε win7 και προσωπικά έχω αγοράσει μέχρι σήμερα δύο άδειες του λειτουργικού.

Κάτι δεν στέκει σε αυτά που λές. Απλά δεν εχω καμία καούρα να υπερασπιστώ κανέναν και παραθέτω τα στοιχεία που γράφουν όλα τα μεγάλα τεχνολογικά site τόσους μήνες για την εμπορική αποτυχία των win8.

Τώρα αν σας αρέσει να χαριεντιζεστε μαζί με τους γέρους της microsoft που έχουν για διοίκηση τότε με γεια σας.

Πες sites ρε νεε? Μια χαρα ειναι τα windows 8 και windows phones 8. Κανεις δεν σας λεει να τα αγορασετε. Εγω τα εχω και σε desktop και σε tablet (surface PRO) και ultrabook touchscreen για την δουλεια μου και πετανε παντου. Τωρα τι κολλημα εχεις φαει ? Παρε chromebook την μεγαλυτερη αποτυχια EVER :)  ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ SITES. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού θα μας κάνουν τη χάρη να μας βοηθήσουν στη μετάβαση τους ευχαριστούμε πολύ!!! Σαν το μωυσή που πήρε το λαό του από το χέρι ένα πράμα και τον οδήγησε στη γη της επαγγελίας...

 

Ρε που τα πουλάνε αυτά τα παραμύθια;;;!!!

 

Σιγά που έχουν τον ίδιο ρυθμό πωλήσεων με τα 7!!!!

 

Και φυσικά δεν μπορεί κανείς να μετρήσει από πόσα pc και laptop με προεγκατεστημένα και υποχρεωτικά πληρωμένα τα 8 οι κάτοχοί τους πάνε σε γνωστούς και τεχνικούς και ζητάνε να τα ξηλώσουν....

 

Εκεί όπως πολύ σωστά ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω... η πώληση των 8 έχει ήδη μετρήσει και σε αυτήν προσθέτουμε άλλη μία πώληση των 7....

 

Τραγελαφικά πράγματα στην παραθυροεταιρεία πλέον.

 

Τα 8.1 πόσο θα τα χρεώνουν άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω κι εγώ κάνα δυο περιπτώσεις ατόμων που θέλησαν να ξηλώσουν τα 8 γιατί δε τα άντεξαν :lol:

 

Η πώληση όμως έγινε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 100εκ πωλήσεις φαντάζομαι πιάνονται και οι άδειες που μοίραζε κάτι μήνες η MS για 15€ ε?

Που μπαίνανε και πάνω από σπασμένα 7αρια?

Μήπως και αυτές που μπαίνανε τσάμπα μέσω του.. "security hole" (LOL) στο Media Center upgrade?

Ρε μήπως μας δουλεύει ο Balmer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 100εκ πωλήσεις φαντάζομαι πιάνονται και οι άδειες που μοίραζε κάτι μήνες η MS για 15€ ε?

Που μπαίνανε και πάνω από σπασμένα 7αρια?

Μήπως και αυτές που μπαίνανε τσάμπα μέσω του.. "security hole" (LOL) στο Media Center upgrade?

Ρε μήπως μας δουλεύει ο Balmer?

 

Με τον ιδιο τροπο μετραγε και τις πωλησεις στα 7αρια, που ειναι η διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα ο Spyros7 την αναφέρει τη διαφορά. Και οι προσφορές (σε πολύ δελεαστική τιμή, για όλους ουσιαστικα) ήταν για 3-4 μήνες από την κυκλοφορία των 8, για την έκδοση Win 8 Pro μάλιστα. *

 

Αυτό είχε γίνει και στα 7; Δυστυχώς δε θυμάμαι κάτι τέτοιο (και θέλω να πιστεύω ότι αν υπήρχε τέτοια προσφορά τότε, θα την είχα εκμεταλλευτεί).

 

*. Που σημαίνει ότι οι παράμετροι και οι συνθήκες διαφέρουν από την περίπτωση των 7. Δεν είναι τόσο απλό να πεις "είναι τα ίδια νούμερα, αρα τα πάνε το ίδιο καλά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο Spyros7 την αναφέρει τη διαφορά. Και οι προσφορές (σε πολύ δελεαστική τιμή, για όλους ουσιαστικα) ήταν για 3-4 μήνες από την κυκλοφορία των 8, για την έκδοση Win 8 Pro μάλιστα. *

 

Αυτό είχε γίνει και στα 7; Δυστυχώς δε θυμάμαι κάτι τέτοιο (και θέλω να πιστεύω ότι αν υπήρχε τέτοια προσφορά τότε, θα την είχα εκμεταλλευτεί).

 

*. Που σημαίνει ότι οι παράμετροι και οι συνθήκες διαφέρουν από την περίπτωση των 7. Δεν είναι τόσο απλό να πεις "είναι τα ίδια νούμερα, αρα τα πάνε το ίδιο καλά".

 

Ειχε πολλες προσφορες σε οσους ειχαν vista οπως επισης και δωρεαν κιολας, αν ειχες παρει λαπτοπ με vista μεχρι καποιους μηνες πριν την κυκλογορια των 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...