Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο Xbox θα είναι «ανεκτικό» στην παρουσία σύνδεσης Intenet


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 2 εβδομάδες ακριβώς θα έχουμε μια πρώτη επαφή με το επόμενο Xbox της Microsoft αλλά από σήμερα γνωρίζουμε με κάθε βεβαιότητα την απάντηση για ένα από τα αμφιλεγόμενα χαρακτηριστικά της νέας κονσόλας.Σύμφωνα με email που στάλθηκε εσωτερικά σε όσους εργάζονται πάνω στο νέο Xbox με την κωδική ονομασία Durango, η νέα κονσόλα «είναι σχεδιασμένη για το μέλλον της διασκέδασης και την ίδια ώρα να είναι «ανεκτική» στο θέμα ύπαρξης σύνδεσης Internet.

 

 

Φήμες μέχρι σήμερα ανέφεραν ότι η ύπαρξη σύνδεσης με το Internet θα αποτελούσε αναγκαίο χαρακτηριστικό προκειμένου ο χρήστης να μπορέσει όχι μόνο να έχει πρόσβαση στις υπηρεσίες του Xbox Live αλλά και να παίξει παιχνίδια μόνος του.

 

Στο ίδιο email η Microsoft αναφέρει ότι «υπάρχουν διαφορετικά σενάρια που οι χρήστες μας περιμένουν να δουλέψουν χωρίς την παρουσία σύνδεσης στο Internet, και αυτά τα σενάρια θα πρέπει απλά να είναι σε θέση να δουλέψουν. Σε αυτά περιλαμβάνεται η αναπαραγωγή Blu-ray δίσκων, η θέαση τηλεόρασης και φυσικά η αναπαραγωγή ενός single player παιχνιδιού»

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η παραπάνω παράθεση εν μέρει επιβεβαιώνει ότι το επόμενο Xbox θα διαθέτει θύρα εισόδου HDMI πάνω στην οποία θα είναι εφικτή η σύνδεση cable boxes και δορυφορικών δεκτών έτσι ώστε το Xbox να εμφανίζει πληροφορίες για το ζωντανό πρόγραμμα και άλλα σχετικά.

 

Πάντως θα πρέπει να περιμένουμε τα επίσημα αποκαλυπτήρια στις 21 Μαίου για να δούμε αν η Microsoft θα ακολουθήσει το δρόμο του Xbox 360 με την άμεση αναπαραγωγή παιχνιδιού ακόμα και χωρίς την παρουσία Internet, ή αν θα ακολουθήσει το δρόμο του Steam η οποία προυποθέτει την εισαγωγή κωδικού πριν ο χρήστης μπορέσει να ασχοληθεί με οτ παιχνίδι. Η δεύτερη περίπτωση ίσως αποδειχθεί άμεσα σχετίσημη με μια άλλη φήμη η οποία αναφέρει ότι η Microsoft θα χρησιμοποιεί τη σύνδεση στο Internet για να μπλοκάρει την εγκατάσταση μεταχειρισμένων παιχνδιών.

 

Link.png Site: arstechnica.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Με τις διαρροές δεν γίνεται τίποτα. Στην παρουσίαση θα μάθουμε (αν μάθουμε λεπτομέρειες) τι θα γίνεται. Γιατί στις διαρροές άλλα λέει ο ενας και άλλα ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να ακολουθήσει το EPIC FAIL του PS4;

 

 

Αστειεύεσαι ελπίζω 

 

Δικιο εχει αφου δεν εχει πουλησει τιποτα το PS4...

 

Παντως, χωρις πλακα, σε οποια κονσολα γινει αυτο με την μονιμη συνδεση στο ιντερνετ τερμα απο μενα. Ειπαμε να κανουν οτι θελουν, να τα κλειδωνουν κλπ κλπ αλλα υπαρχουν και ορια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μοντέλο σε στυλ steam θα ειναι το ενδεδειγμένο πιστευω.

Για μενα το μεγαλύτερο αγκαθι του προηγουμενου xbox οσο αφορα το θεμα νετ, ηταν η πληρωμή για το live.Θα πρεπει να ειναι δωρεαν, καθως εκτος του οτι το multiplayer θα πρεπει να θεωρειται δεδομενο πλεον σημερα,περιστασιακοι χρηστες της κονσολας οπως εγω που το ειχα μονο και μονο για τα φιφα πληρωνα μηναια συνδρομή,που ενδεχομενως λογω χρονου να την χρησιμοποιουσα τελικα 5-6 φορες το μηνα απο κανενα 2ωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα λειτουργεί όταν δεν θα υπάρχει Internet; Ουάου μένω έκπληκτος!

 

Σε λίγο θα μας πουν ότι η συσκευασία θα περιέχει την κονσόλα αλλά και ένα χειριστήριο και τότε θα έχω τελειώσει ως gamer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να ακολουθήσει το EPIC FAIL του PS4;

Ουτε καν homie.

Εχουν την συνταγη εκει στο Redmond τελευταια σε οτι εχει σχεση με το gaming.

[+ Προτιμω να πληρωνω 18 ευρω για 3 μηνες και να εχω ησυχο το κεφαλι μου απο χακερς, non lag online, το καλυτερο community, εκπληκτικο team chat online, apps, indie games, arcade store, xbox music+video, internet explorer, tournaments με rewards, bing etc]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[+ Προτιμω να πληρωνω 18 ευρω για 3 μηνες και να εχω ησυχο το κεφαλι μου απο χακερς, non lag online, το καλυτερο community, εκπληκτικο team chat online, apps, indie games, arcade store, xbox music+video, internet explorer, tournaments με rewards, bing etc]

 

 

Για τα υπολοιπα feautures  του Live ok δεκτο να υπάρχει συνδρομη,αλλά για το multi κομματι του καθε παιχνιδιου απαραδεκτο.Καποιος που εχει αγορασει ενα game εχει πληρωσει και την δυνατοτητα να παιζει ονλαιν πιστευω,εκτος αν το ιδιο το game ζηταει συνδρομη.

Συν αυτο που εγραψα στο προηγουμενο μνμ μου ,οτι για περιστασιακους παικτες ειναι σκοτωμα το να πρεπει να πληρωσεις το λαιβ.

Ελπιζω σε μια διαφορετικη προσεγγιση εκει με το καινουργιο χβοχ (και φυσικα την υποστηριξη keyboard και mouse για να δουμε και μια ευρητερη γκαμα παιχνιδιων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...