Προς το περιεχόμενο

Windows Blue: Δημόσια δοκιμαστική έκδοση τον Ιούνιο και πιθανή επιστροφή του πλήκτρου έναρξης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν εχει δικαιωμα να παραπονεθει;

αν έχει πληρώσει αυτό για το οποίο παραπονιέται ασφαλώς...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Right... Και πότε αρχίζει να σε πειράζει ο παράγοντας ταχύτητα; Τα Windows 7 μπαίνουν άνετα σε ένα μηχάνημα με northwood επεξεργαστή στα 2.2 και 1Gig ram. Πως μπορείς να το συγκρίνεις με ένα μηχάνημα με g630 και 2+ gigs ram;

 

Τα ίδια μηχανήματα είναι. Ιδιο OS. Ακόμα και  αν ο  επεξεργαστής είναι arm, cell , alpha και οτιδήποτε άλλο αν τρέχει windows7 , εσύ windows 7 θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lexmark προσπαθω να καταλαβω που κολλαει ο προβληματισμος σου. Ο καθε χρηστης δεν εχει δικαιωμα να βαλει οτι λειτουργικο νομιζει καλυτερο; Δεν εχει δικαιωμα να παραπονεθει; Μηπως να ρωταμε και να περνουμε αδεια απο τους σοφους;

Μα να βάλει! Ποτέ δεν είπα να μην βάλει. Αλλά να μην κάνει και παράπονα ότι το λειτουργικό δεν είναι καλό ενώ ο υπολογιστής του είναι για τα μπάζα! :)

 

 

Τα ίδια μηχανήματα είναι. Ιδιο OS. Ακόμα και  αν ο  επεξεργαστής είναι arm, cell , alpha και οτιδήποτε άλλο αν τρέχει windows7 , εσύ windows 7 θα δεις.

Αχα. Δίκιο έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχει πληρώσει αυτό για το οποίο παραπονιέται ασφαλώς...

 

Οποτε μου ζητας την αποδειξη αγορας; Σε τι μορφη την θες; Μηπως εχουμε μπλεξει την εννοια του φορουμ με τις εταιριες πνευματικων δικαιωματων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όχι, αλλά ειδικά αν δεν τα έχεις πληρώσει μην περιμένεις να αποδεχτούν οι υπόλοιποι το παράπονό σου αν είναι παράλογο...

 

εξάλλου από πότε το να λέει κάποιος την γνώμη του σε ένα forum (ή παντού) του εξασφαλίζει ότι κάποιος άλλος δεν θα την κριτικάρει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα να βάλει! Ποτέ δεν είπα να μην βάλει. Αλλά να μην κάνει και παράπονα ότι το λειτουργικό δεν είναι καλό ενώ ο υπολογιστής του είναι για τα μπάζα! :)

 

 

 

Το σχόλιο σου ήταν απάντηση σε δικό μου και ήταν εξ αρχής άκυρο γι αυτό και δεν απάντησα.

Εγώ απλά σύγκρινα vista με 7 και είπα ότι τα vista είναι πιο βαριά, πράγμα που φαίνεται πιο πολύ σε παλιά μηχανήματα (όχι και τόσο παλιά όμως το 2007 που είχαν βγει τα vista).

Η γκρίνια μου αφορούσε μόνο το metro  το οποίο φυσικά και θεωρώ ότι έχω το δικαίωμα να το κράζω ας μην το πλήρωσα.

Αυτό έλειπε να πρέπει να πληρώσω για να μπορώ να τα χώσω στο καινούργιο λειτουργικό της MS. Βιασμός της λογικής.

Στην τελική, όχι ότι έχει σημασία, αλλά πλήρωσα τα 7 και τα xp τα οποία τα γούσταρα κι όλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, και γιατί αυτός μου την είπε σε εμένα; Πόσες φορές σου έχω πει να μην πετάς τέτοια γιατί εγώ θα βρίσκω τον μπελά μου; :P

 

Πάρε το πίσω αμέσως. :D :lol:

 

 

 

Κι έκανα κι ωραία ρίμα από πάνω: Thresh, φταις! :P 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρω το φαινομενο πως παρα πολλοι συμπεριφερονται σαν τα windows να ειναι κατι δικο τους το οποιο το δινουν στη Microsoft να το αναπτυξει και να το βελτιωσει. Φυσικα και αυτο ειναι επιτυχια της Microsoft γιατι ο κοσμος εχει δεθει τοσο πολυ με τα windows που παιρνει προσωπικα οποιαδηποτε αλλαγη γινεται σε αυτα. Φυσικα η microsoft υποστηριζει και πιο παλια λειτουργικα της για οποιον θελει και καλα κανει αλλα για καποιο λογο υπαρχει μια εμποτισμενη αντιπαθεια προς τη microsoft. Και φυσικα υπαρχει και η εντυπωση πως ενα λειτουργικο συστημα με τοσο μαζικη βαση χρηστων ειναι κατι ευκολο και βγαινει απο τον κ... καποιου. Προφανως το ιδιο και τα υπολοιπα με μικροτερα μεριδια χρησης. Παντως οποιοσδηποτε δεν ειναι ευχαριστημενος με κατι το ευλογο ειναι να μην το χρησιμοποιει καθολου. Προβληματα ολοι εχουν αντιμετωπισει με τα windows λιγο πολυ, αλλα αν υπαρχει κατι αλλο που ειναι περισσοτερο ευχαριστημενοι γιατι δεν χρησιμοποιουν αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους το μονο προβλημα ειναι το οτι θελουν πισω το κουμπι "ΕΝΑΡΞΗ" μπορουν να μου στηλουν ενα μηνυμα pm. να τους δοσω ενα προγραματακι( το κουμπι εναρξη ) μονο για windows 8! εγω παντος ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο τα windows 8 ... στην αρχη δεν με βολευαν καθολου αλλα τα συνηθησα και μου αρεσουν πλεον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα θες windows7. Πίστεψέ με και το καλύτερο UI στον κόσμο να έφτιαχνε η MS στα 8, πάλι δεν θα σου άρεσε.

 

οχι ακριβός τα 8 εχουν κάποιες λειτουργίες που με βολεύουν κλπ αλλά δεν την αντέχω την ασχήμια αυτή (Σε tablet άλλο εκεί βολεύει και ας είναι άσχημο σε desktop οπού έχω και καλή κάρτα κλπ τα θέλω όλα να ίνα όμορφα και καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι πριν από λίγο καιρό ήμουν κατά των windows 8 , αλλά πλέον τα χρησιμοποιώ και μπορ΄ψ να πω ότι έιμαι γοητευμένος όσο δεν πάει , μου αρέσει το στυλ και το modern ui  μου είναι αρκετά εύχρηστο , μιας και βρήκα μερικές πραγματικά χρήσιμες εφαρμογές που μου έλυσαν τα χέρια χωρίς πάρα πολύ κόπο, το μόνο που θέλω έιναι να μπορώ να παραμετροποιήσω παραπάνω το modern ui , αν και είδα ότι επιτέλος με το blue  θα μπορώ να χωρίσω 50-50 την οθόνη για να τρέχω της εφαρμογές.. Επίσης αν προσθέσουν ένα πλήκτρο για να τις κλέινω κίόλα , χωρίς alt & F4 θα ήταν και οι πρώτοι... Δεν ξέρω , αλλά αν και δεν έιναι τοσο ασταθές όσο τα 7 , προσωπικά μου αρέσει η διαχείρηση των πόρων όπως την κάνει και η αμεσότητα εκτέλεσης των εφαρμογών.. έχει αρκετά κενάκια ακόμη , αλλά ελπίζω  σύντομα  να φτιαχτούν

Μπορείς να πατήσεις alt+tab,να πας στο desktop,και απο την μπάρα με τα running apps στα αριστερα να κλεισεις την εφαρμογη.Επίσης,μπορείς να την κλείσεις και απ' τον task manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...