Προς το περιεχόμενο

Το Netflix “σκοτώνει” την πειρατεία


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω πως αναφέρθηκε στο άρθρο πουθενά η Ελλάδα. Γενικά μιλάνε οι άνθρωποι του Netflix, μην τα παίρνουμε όλα σε προσωπικό επίπεδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειμαστε σοβαροι τωρα? στην Ελλαδα? 

 

Όσοι δίνουν λεφτά για ιντερνετ για ταχύτητα άνω των 2Mbps στην Ελλάδα(που δεν ειναι και λίγοι) δεν νομίζω οτι αποκλείεται να χρησιμοποιήσουν μια τέτοια υπηρεσία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας Netflix εδώ και κάποιους μήνες (στην Ελλάδα) τείνω να συμφωνήσω 100%. 

 

Από τη στιγμή που το έβαλα δεν έχω λόγο να ψάχνω να κατεβάσω. Μόνο και μόνο του ότι θα κάτσω στο καναπέ και με δύο click θα δω τη ταινία/σειρά που θέλω on demand, είναι απείρως πιο βολικό. Τα $8 το μήνα είναι πραγματικά αστείο ποσό για το υλικό που έχει.

 

Να βελτιώσει και λίγο το καινούργιο περιεχόμενο και να συνεχίσει και τις δικές του παραγωγές και νομίζω ότι σε οποιαδήποτε χώρα και αν δραστηριοποιηθεί θα σκίσει. Ας μην υπήρχαν τα καρτέλ των studios και διανομέων ανά χώρα και θα ήταν το top καλωδιακό δίκτυο στο κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σοβαροι τωρα? στην Ελλαδα? με 1.500.000+ ανεργους?

με παιδια που λιποθυμουν στα σχολεια απο την πεινα?

με 3 αυτοκτονιες μονο το πασχα?

με τη μια επιχειρηση να κλεινει πισω απο την αλλη?

σε αυτη τη χωρα φανταζονται τα σαινια του netflix οτι θα τους προτιμησουν???

σε λιγο δεν θα εχουμε χρηματα ουτε να πληρωσουμε τη δεη, ποσο μαλλον για internet και κατεβασμα...

Ας ερθουν απο τα μερη μας και θα δουμε ποιος θα τους προτιμησει...

Ας μην πάμε αμέσως στο άλλο άκρο. Όλοι ξέρουμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε.

 

Δεν τη βρίσκω καθόλου υπερβολικη την τιμή, αλλά φυσικά οποιος δεν μπορεί δεν παίρνει, πάντα έτσι ήταν και θα είναι τα πράματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix έχει διαφημίσεις;

 

Ας πούμε στο House Of Cards αγοράζεις το επεισόδιο ως έχει ή με διαφημίσεις;

 

Θα γούσταρα και θα υποστήριζα σίγουρα οποιαδήποτε υπηρεσία - σε λογικό κόστος - που θα μου δίνει αυτό που θέλω ΧΩΡΙΣ διαφημίσεις.

 

Δεν μπορώ αυτές τις διακοπές για προβολή διαφημιστικών σποτ με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix έχει διαφημίσεις;

 

Ας πούμε στο House Of Cards αγοράζεις το επεισόδιο ως έχει ή με διαφημίσεις;

 

Θα γούσταρα και θα υποστήριζα σίγουρα οποιαδήποτε υπηρεσία - σε λογικό κόστος - που θα μου δίνει αυτό που θέλω ΧΩΡΙΣ διαφημίσεις.

 

Δεν μπορώ αυτές τις διακοπές για προβολή διαφημιστικών σποτ με τίποτα.

Όχι, δεν έχει ούτε μία διαφήμηση το Netflix πουθενά. Είναι η πολιτική τους τέτοια.

 

@nzeppos Μπορείς και εσύ και όλοι από εδώ να έχετε πρόσβαση στο Netflix αν θέλετε, απλώς δεν υπάρχει επίσημα στην χώρα μας.

 

Δες εδώ.

 

* Edit:

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλτατος Hik είναι τα πράματα.

Αν θέλει κανείς σειρές την επόμενη μέρα, υπάρχει το Hulu+ αλλά αυτό έχει μερικές διαφημίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει διαφημίσεις.

 

Στη υπηρεσία on demand πληρώνεις τα  $7.99 το μήνα και βλέπεις όποια ταινία/σειρά θες. Δεν υπάρχει περιορισμός ούτε κάποια επιπλέον χρέωση.

 

Επιπροσθέτως ο τρόπος που έχει δομηθεί το layout της εφαρμογής είναι στο να κάθεσαι να βλέπεις με τις ώρες. Π.χ. στις σειρές με το που τελειώσει το ένα επεισόδιο σου δείχνει το επόμενο που θα παίξει μετά και σε 10 sec ξεκινάει αυτόματα το επόμενο.

 

Σχεδόν σε όλες οι ταινίες/σειρές που είναι παραγωγής 2010-2011 και μετά έχουν 5.1 ήχο και έως 1080p εικόνα . Το καλύτερο απ' όλα είναι ότι με οποιαδήποτε ADSL με πάνω από 5-6 Mbps συγχρονισμό έχεις HD.

 

Το μοναδικό "μειονέκτημα" είναι ότι δεν έχει σχετικά φρέσκο περιεχόμενο και μεγάλα blockbusters. Οι σειρές είναι συνήθως 1 season πίσω από αυτή που παίζεται τώρα και τα μεγάλα blockbusters δεν τα βάζει ποτέ. Και για αυτό φυσικά φταίνε τα studios που δε λένε να δώσουν τις ταινίες τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχει ούτε μία διαφήμηση το Netflix πουθενά. Είναι η πολιτική τους τέτοια.

 

@nzeppos Μπορείς και εσύ και όλοι από εδώ να έχετε πρόσβαση στο Netflix αν θέλετε, απλώς δεν υπάρχει επίσημα στην χώρα μας.

 

Δες εδώ.

το μόνο πρόβλημα είναι οι υπότιτλοι (όχι για όλους),έχει μόνο αγγλικούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο πρόβλημα είναι οι υπότιτλοι (όχι για όλους),έχει μόνο αγγλικούς 

Σαφώς, και αν ποτέ έρθει και στην χώρα μας επίσημα, θα έχει υποστήριξη όπως κάνει και σε άλλες χώρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχοντας Netflix εδώ και κάποιους μήνες (στην Ελλάδα) τείνω να συμφωνήσω 100%. 

 

Από τη στιγμή που το έβαλα δεν έχω λόγο να ψάχνω να κατεβάσω. 

 

Στην Ελλάδα, πώς γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σοβαροι τωρα? στην Ελλαδα? με 1.500.000+ ανεργους?

με παιδια που λιποθυμουν στα σχολεια απο την πεινα?

με 3 αυτοκτονιες μονο το πασχα?

με τη μια επιχειρηση να κλεινει πισω απο την αλλη?

σε αυτη τη χωρα φανταζονται τα σαινια του netflix οτι θα τους προτιμησουν???

σε λιγο δεν θα εχουμε χρηματα ουτε να πληρωσουμε τη δεη, ποσο μαλλον για internet και κατεβασμα...

Ας ερθουν απο τα μερη μας και θα δουμε ποιος θα τους προτιμησει...

 

Ολοι αυτοι εχουν ιντερνετ;

 

Έχοντας Netflix εδώ και κάποιους μήνες (στην Ελλάδα) τείνω να συμφωνήσω 100%. 

 

Από τη στιγμή που το έβαλα δεν έχω λόγο να ψάχνω να κατεβάσω. Μόνο και μόνο του ότι θα κάτσω στο καναπέ και με δύο click θα δω τη ταινία/σειρά που θέλω on demand, είναι απείρως πιο βολικό. Τα $8 το μήνα είναι πραγματικά αστείο ποσό για το υλικό που έχει.

 

Να βελτιώσει και λίγο το καινούργιο περιεχόμενο και να συνεχίσει και τις δικές του παραγωγές και νομίζω ότι σε οποιαδήποτε χώρα και αν δραστηριοποιηθεί θα σκίσει. Ας μην υπήρχαν τα καρτέλ των studios και διανομέων ανά χώρα και θα ήταν το top καλωδιακό δίκτυο στο κόσμο.

 

Ερωτιξις...

Με το netflix πως ακριβως "βλεπεις" μια ταινια; Που μπορεις να τη δεις; Ας πουμε εγω που εχω μια καποια τηλεοραση αρκετα καλη. αλλα οχι με lan, πως γινεται να δω την ταινια στην τιβι και οχι να καθομαι στημενος μπροστα στην οθονη του πισι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι αυτοι εχουν ιντερνετ;

 

 

Ερωτιξις...

Με το netflix πως ακριβως "βλεπεις" μια ταινια; Που μπορεις να τη δεις; Ας πουμε εγω που εχω μια καποια τηλεοραση αρκετα καλη. αλλα οχι με lan, πως γινεται να δω την ταινια στην τιβι και οχι να καθομαι στημενος μπροστα στην οθονη του πισι;

  • Watch on your PS3WiiXboxPC,MacMobileTablet and more.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μία τεράστια γκάμα συσκευών. 

 

Ό,τι μπορείς να συνδέσεις στην τηλεόραση θα μπορέσει να το παίξει. ΗΥ, φορητός, pad, κινητό, PS3, Xbox 360. Και φυσικά smart boxes κλπ. 

 

Όλα αποθηκεύονται στο cloud, ακόμα και που έκοψες την ταινία/επεισόδιο, και το βλέπεις αργότερα από άλλη συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχει η ίδια η τηλέοραση, μπορείς να δεις netflix από οποιοδήποτε ps3, xbox, apple tv ή άλλο media player όπως wd live, roku κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...