Προς το περιεχόμενο

Aδιέξοδο με το στήσιμο του υπολογιστή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω συνδέσει σχεδόν τα πάντα (εκτός της κάρτας γραφικών) αλλά νομίζω ότι πάνω αριστερά συνδέεται ένα καλώδιο. Επίσης περισσεύουν κάποια καλώδια στο τροφοδοτικό και δεν έχω ιδέα που πάνε, Λίγο help!! Επίσης αυτό το καλώδιο 1394 το είδα που συνδέεται επάνω στην μητρική αλλά είναι καλυμμένο με ένα πλαστικό.

WP_000013.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμιστηρας της ψυχτρας της cpu δεν θα επρπεε να φυσαει απο την αλλη?Αναποδα μου φαινεται :S (μπορει να λεω βλακειες :P)

Δεν ειμαι σιγουρος για το καλωδιο που μπαινει εκει οποτε δεν λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4-pin ή 8-pin του τροφοδοτικού για το ρεύμα του επεξεργαστή πάει εκεί... (καλώδια περισσεύουν πάντα σχεδόν, αν είναι αποσπώμενα βγάλ' τα..)

 

edit: θα χρειαστείς λογικά 1 με 2 6-pin για την κάρτα γραφικών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανεμηστηρι της ψυκτρας αλλαξε το φορα.να διωχνει την ζεστη προς τον πισω ανεμηστηρα ο οποιος με την σειρα του παλι τον πεταει εξω.ο μπροστα ανεμιστηρας παιρνει αερα απο εξω ο πισω και του επεξεργαστη διωχνουν.

 

το τροφοδοτικο βαλτο κανονικα με τον ανεμιστηρα προς τα κατω.λογικα θα εχει φιλτρο κατω το κουτι σε εκεινο το σημειο οποτε εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιmplementation δεν έχω ιδέα τι σημαίνει. :P Έβαλα το ανεμηστηράκι τις evo από την άλλη μεριά. Το xfx πρέπει να κοιτάει προς τα κάτω οπωσδήποτε; Γιατί δεν βιδώνει άνετα ενώ με τον ανεμιστήρα προς τα πάνω ταίριαζε τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμμ ανεμιστηρας CPU αναποδα, το τροφοδοτικο ΑΝ εχει τρυπα απο κατω το κουτι σου αναποδα αν δεν εχει εισαι μια χαρα, τα καλωδια γενικα αισχος κριμα γιατι το κουτακι απο οσο βλεπω εχει τρυπες να τα περασεις απο πισω να μην γινεται μπαχαλο και να εχεις καλυτερο airflow.

Επανω αριστερα ειναι το EPS 12V τωρα ή εχεις 2χ4 ή 1χ8 ή 1χ4 +1χ8 οπως και να ειναι πρεπει να το συνδεσεις αν θελεις να αναψει.

1394 = firewire λιγο προσοχη εκει γιατι αν θυμαμε καλα το βυσμα ειναι συμβατο με USB αλλα αν το συνδεσεις σε USB και το αντιθετο θα παρεις στα χερια τον controller το λιγοτερο ή την μητρικη.

Πριν κανεις οτιδηποτε διαβαζεις καλα το manual και μετα δινεις ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PCI-E τα συνδέω και τα δύο και τα 8  pins? Έχει 2χ6+2. Το cable management θα το φτιάξω. Κατάφερα να γυρίσω και το τροφοδοτικό. Ορίστε πως είναι τώρα.WP_000015.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 8αρι το καλωδιο γιατι δεν το περνας απο την τρυπα κατω για να το βγαλεις απο την τρυπα που εχει ακριβως απο πανω και να το κουμπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτου το βαλεις μπροστα διαβασε πολυ καλα το Manual της μητρικης οπως γραφουν κι αλλοι πιο πανω. Αλλιως μπορει να παθεις αρκετη ζημια. Και μαζεμα τα καλωδια, ειναι αμαρτια με τετοιο κουτακι να βοσκουν περα δωθε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Done με το 8αρι! Πριν δεν έφτανε γιατί είχα ανάποδα το τροφοδοτικο.Moυ έχουν περισσέψει αυτά τα 4 καλώδια. Το ένα είναι PCI-E 6 pins τα άλλα δεν έχω ιδέα τι είναι και αν πρέπει να τα κουμπώσω.Περίσσεψε και το καλώδιο 1394 όπου η υποδοχή του έχει πλαστικό πάνω στη μητρική και δεν ξέρω αν πρέπει να το αφαιρέσω.

WP_000016.jpgWP_000017.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 6 Pin ειναι για την Gpu, τη συνδεσες, δεν χρειαζεται, τα απο κατω νομιζω ειναι Molex, αυτα κανουν για τους ανεμιστηρες, για το 1394 δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...