Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται η βάση συνδρομητών του World of Warcraft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από την στιγμή που δεν έχεις απόδειξη για αυτό, όπως καταλαβαίνεις ο καθένας μπορεί να ισχυριστεί ότι θέλει...

Δεκτο. Αλλα δεν φταιω εγω που δεν καταμετραει καποιος για ευνοητους λογους τους private servers, που πλεον με το f2p δεν εχει νοημα να ασχοληθεις. Εχω περασει απο 10 private l2 servers μεχρι να καταληξω Official και ουτε μια φορα wow γιατι απλα δεν μπορουσα να βρω private, και φυσικα δεν θα πληρωνα ποτε συνδρομη οπως και καθε νεος που δεν εχει δικο του εισοδημα απο 10 εως 18 που βλεπω στα net-cafe (ημουν υπαλληλος σε ενα απο αυτα στη χρυση εποχη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον δεν έψαξες αρκετά γιατι υπάρχουν(ή υπήρχαν) πολλοί private server για WoW. Πάντως από πείρα περίπου 7 χρόνων official WoW πρέπει να αναφέρω ότι οι private server δεν αξίζουν ούτε αναφοράς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ηταν τοσο αναξιοι λογου οπως λες γι αυτο δεν του βρηκα. Παντως wow οι ηλικιες που εβλεπα να παιζουν ηταν απο φοιτητης και πανω. Ενω l2 απο την ηλικια που μπορουσαν να πιανουν ποντικι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

get a life...Να υποθεσω οτι η life που πρεπει να αποκτησω εχει να κανει με το να βγαινω εξω, ας πουμε σε καφετεριες και να καααααααααθομαι με τις ωρες πινοντας φραπεδουμπα και "λυνοντας τα προβληματα της εποχης"? Γιατι ειναι γνωστο οτι στις καφετεριες ειναι ολοι οι πολυασχολοι....Ή μηπως με το να πηγαινω σε μπαρακια ;)? Μαλλον εννοεις οτι πρεπει να "γνωρισω κοσμο" και γκομενες αλλα αφου εχω 4 φιλους/κολλητους, εδω και 15χρονια, προφανως και προτιμω να αραζω μαζι τους. Οσο για τις γκομενες δεν ξερω τι θα πει η γυναικα μου. 
Για πες μου ω παμμεγιστε, πανσοφε, ακαυτε και ζωντανε mxls ποσους καφεδες και ποσα ποτα θα πιεις με 10€ το μηνα? Να σου πω εγω, με 10€ το μηνα εχω τη δυνατοτητα να παιζω 24ωρες τη μερα, 30μερες το μηνα. Ασχετο αν εγω μπαινω για κανα δυωρο τη μερα, ισα ισα για να καυλαντησω με τα "φιλαρακια"...

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο συνδρομητικό είναι. Όλα τα υπόλοιπα έχουν γυρίσει σε F2P. Είναι μεγάλη επιτυχία που ακόμα μπορούν να έχουν το συνδρομητικό μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεκτο. Αλλα δεν φταιω εγω που δεν καταμετραει καποιος για ευνοητους λογους τους private servers, που πλεον με το f2p δεν εχει νοημα να ασχοληθεις. Εχω περασει απο 10 private l2 servers μεχρι να καταληξω Official και ουτε μια φορα wow γιατι απλα δεν μπορουσα να βρω private, και φυσικα δεν θα πληρωνα ποτε συνδρομη οπως και καθε νεος που δεν εχει δικο του εισοδημα απο 10 εως 18 που βλεπω στα net-cafe (ημουν υπαλληλος σε ενα απο αυτα στη χρυση εποχη).

δεν υπάρχει ακριβής τρόπος να τους καταμετρήσεις και για αυτό δεν τους λαμβάνεις υπόψην...

 

επίσης για μένα το να μην σε έχει φέρει το παιχνίδι στον official server είναι αποτυχία του παιχνιδιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης για μένα το να μην σε έχει φέρει το παιχνίδι στον official server είναι αποτυχία του παιχνιδιού...

Μα με εφερε, οταν εγινε f2p οσο και να μου αρεσε τα 12€ το μηνα δεν τα εδινα μια εποχη που το adsl εκανε δειλα βηματα ακομη στα οικιακα με κατι πακετα της altec και θα επρεπε να πληρωνω και το net-cafe για τις ωρες που θα επαιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παίζει κανείς L2? Έλεγα να ξεκινήσω το καλοκαιράκι να περνάει καμιά ώρα</p>

 

Το L2 εχει τελειώσει εδώ κ χρόνια, δεν εχει κόσμο ουτε σε official ουτε free

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα με εφερε, οταν εγινε f2p οσο και να μου αρεσε τα 12€ το μηνα δεν τα εδινα μια εποχη που το adsl εκανε δειλα βηματα ακομη στα οικιακα με κατι πακετα της altec και θα επρεπε να πληρωνω και το net-cafe για τις ωρες που θα επαιζα.

γενικά μίλησα, όχι για εσένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M αρέσει αυτή η λογική της γκόμενας που αποκαλεί τους gamers no lifers επειδή αυτή δεν παίζει παιχνίδια αλλά ασχολείται με το fb 24/7. Ειδικά όταν εκφράζεται από άτομα αρσενικού φύλου.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το WoW είναι παιχνιδάρα. Έχει τόσα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις κ φυσικά ήταν το πρώτο MMORPG που γνώρισε τόσο μεγάλη εμπορική επιτυχία.

 

Η πτώση στις συνδρομές ίσως να είναι και κάτι αναμενόμενο στον κύκλο ενός expansion. Όπως κ να 'χει, από τα 3 περίπου μύρια των συνδρομητών του BC μέχρι τα 11 του WotLK και τα 8.3 του MoP το παιχνίδι έχει αλλάξει και είναι φυσιολογικές τέτοιου είδους διακυμάνσεις.

 

Όσο για τα σχόλια τύπου "get a life" εντάξει, τα video games έχουν κάψει αρκετό κόσμο. Τα γενικευμένα σχόλια είναι αστεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ένα παρά πολύ καλο παιχνίδι. Φίλος το σταμάτησε γιατι έμεινε άνεργος και δεν είχε να πλήρωσει την συνδρομή.

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρθρό αφορά για συνδρομητές...

Απορώ όμως ποια είναι τα κέρδοι τους?

Γιατί οι κινέζοι παρέχουν την δυνατότητα να σου πουλάνε 2 ευρώ τον κάθε μήνα με Recruit a Friend

(Κάντε μου PM όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως 7 χρόνια καμμένος με το WoW ας συμμετέχω στη συζήτηση. Αυτή η μείωση εκτός ότι το παιχνίδι έχει γίνει κουραστικό και καθόλου δίκαιο από PvP μερια, ωφείλεται στο κλείσιμο λογαριασμών που χρησιμοποιούσαν bots. Επίσης ένα μικρότερο ποσοστό που δυστυχώς συμπεριλαμβάνομαι και εγώ είναι η άδικη μεταχείρηση πελάτών της εταιρίας όπου έκλειναν λογαριασμούς oi οποίοι δεν είχαν παραβιάσει κανένα όρο χρήσης του παιχνιδιού με οποιαδήποτε δικαιολογία. Γι' αυτούς που ξέρουν, είχα χάσει "Gladiator" δύο σεζόν πριν, με την δικαιολογία ότι οι μάχες ήταν στημένες και δεν σταμάτησα αλλά κάηκα πιο πολύ, μέχρι που μια ωραία μέρα του περασμένου Φλεβάρη βρήκα το λογασιασμό μου κλειστό λόγω χρήσης απαγορευμένων προγραμμάτων που ουδέποτε χρησιμοποίησα. Τουλάχιστον ξενέρωσα τόσο πολύ που χλωμό το βλέπω αν θα ξανασχοληθώ ξανά με παιχνίδια τέτοιου είδους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί Titan και Blizzard που αναφέρθηκε ποιο πάνω έχω την εντύπωση ότι έχει αναβληθεί προς το παρόν.

 

Αποστολή από Samsung Galaxy S4 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...