Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται η βάση συνδρομητών του World of Warcraft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ότι έγινε μεχρι τώρα ήταν απο εταιρίες χωρίς εμπειρία στον τομέα mmo(πέρα απο 1-2) .H bethesda έχει τεράστια εμπειρία στον χώρο των mmo, πιστεύω πως θα κάνει την διαφορά γιατί υπάρχει όρεξη το αποδεικνύουν τόσο χρόνια(ούτε έχει αλλάξει χέρια τόσα χρονία σαν εταιρεία).Όσο αφορά το beta είδα ένα βίντεο ενως τύπου που έτρεχε lvl 1 χωρίς να κάνει τίποτα απολύτος,με low graphic detail settings και τίποτα παραπάνω.Δεν λεω ότι θα είναι τρελο παιχνίδι αυτό θα φανεί όταν βγει,απλά λεω πως όλα είναι υπέρ τους μέχρι τώρα,ελπίζω και πιστεύω να μας κρατήσουν ευχαριστημένους.

στον χρόνο θα έχει γίνει f2p...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς μερικοί βγάζουν τελεσίδικα συμπεράσματα βασιζόμενοι σε προσωρινά στοιχεία. Το WoW θα παραμείνει κερδοφόρο ακόμα κι αν χάσει τους μισούς συνδρομητές του. Αν φτάσει ποτέ να μην είναι κερδοφόρο δεν θα το ξεφτιλίσει η Bliz μετατρέποντάς το σε f2p, θα χρησιμοποιήσει την υποδομή και την τεχνογνωσία της από αυτό για ένα νέο παιχνίδι που θα ικανοποιεί κυρίως την ανερχόμενη αγορά της Ανατολής. Οι συνδρομητές από τη Δύση θα αυξηθούν έτσι κι αλλιώς λόγω οικονομικής κρίσης (η διασκέδαση στο σπίτι ευνοείται όταν η έξοδος θεωρείται ακριβή).

 

Όσο για το get a life που αναφέρθηκε παραπάνω, δεν είναι τίποτε άλλο από μια κραυγαλέα γενίκευση σαν το "ολες οι γυναίκες είναι πουτ*νες και όλοι οι άντρες γουρούνια". Όσοι το πιστεύουν δεν θέλουν συζήτηση, αλλά ψυχανάλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βέβαια, άμα μετράς ως ενεργή συνδρομή ένα Κινέζικο account όπου ο άλλος μπαίνει και πληρώνει με την ώρα όχι 10, 100 εκατομμύρια συνδρομητές θα βγάλει.

 

Ακόμη και έτσι πέφτει όμως. Πάει το wow πέθανε εδώ και καιρό.

 

Άντε να μπορείτε να αγοράζετε και epics με τη πιστωτική σε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι το μοντέλο online gaming της Turbine στα DDO και LOTR, το ακολουθούν όλο και περισσότερες εταιρίες μιας και είναι το πιο προσοδοφόρο και το πιο δίκαιο ταυτόχρονα για τους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παρτε το κοσμε να ξεστραβωθειτε:

 

http://www.cad-comic.com/cad/20130510

 

Οποιος παιζει WOW ειναι απλα θυμα. Καλυτερα να παιξει pokemon. Με παιχνιδια σαν το Neverwinter δεν μπορει να κανει τπτ η blizzard εκτος αν βγαλει νεο mmo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμη και έτσι πέφτει όμως. Πάει το wow πέθανε εδώ και καιρό.

 

 

 

if i had a nickel..

 

Οποιος παιζει WOW ειναι απλα θυμα.

 

οποιος το λεει αυτο ειναι ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα λεγόμενα πολλών "ειδικών" στο χώρο το WoW πεθαίνει εδώ και μια 5ετια περίπου, να σας δώσουμε άλλη μια 5ετια μπας και πέσετε μέσα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έγινε μεχρι τώρα ήταν απο εταιρίες χωρίς εμπειρία στον τομέα rpg(πέρα απο 1-2) .H bethesda έχει τεράστια εμπειρία στον χώρο των rpg, πιστεύω πως θα κάνει την διαφορά γιατί υπάρχει όρεξη το αποδεικνύουν τόσο χρόνια(ούτε έχει αλλάξει χέρια τόσα χρονία σαν εταιρεία).Όσο αφορά το beta είδα ένα βίντεο ενως τύπου που έτρεχε lvl 1 χωρίς να κάνει τίποτα απολύτος,με low graphic detail settings και τίποτα παραπάνω.Δεν λεω ότι θα είναι τρελο παιχνίδι αυτό θα φανεί όταν βγει,απλά λεω πως όλα είναι υπέρ τους μέχρι τώρα,ελπίζω και πιστεύω να μας κρατήσουν ευχαριστημένους.

 

Το Elder Scrolls Online δεν φτιάχνεται από την Bethesda. Επίσης η Bethesda δεν έχει καμία εμπειρία με MMORPG, άλλο απλό RPG και άλλο MMORPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες υπαρχει κορεσμος κι εγο σταματισα βαρεθικα ολο τα ιδια και τα ιδια daily instant αμα ξαναξεκηνισω οταν ξαναβγει το καινουργιο expansionκαι βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ δηλαδή που δεν παίζεις,έχεις ζωή; Καμιά φορά καλύτερα να μασάς, αδερφέ. 

 

 

get a life...Για πες μου ω παμμεγιστε, πανσοφε, ακαυτε και ζωντανε mxls ...

 

 

M αρέσει αυτή η λογική της γκόμενας που αποκαλεί τους gamers no lifers επειδή αυτή δεν παίζει παιχνίδια αλλά ασχολείται με το fb 24/7. Ειδικά όταν εκφράζεται από άτομα αρσενικού φύλου.

 

 

Όσο για τα σχόλια τύπου "get a life" εντάξει, τα video games έχουν κάψει αρκετό κόσμο. Τα γενικευμένα σχόλια είναι αστεια.

 

 

Όσο για το get a life που αναφέρθηκε παραπάνω, δεν είναι τίποτε άλλο από μια κραυγαλέα γενίκευση σαν το "ολες οι γυναίκες είναι πουτ*νες και όλοι οι άντρες γουρούνια". Όσοι το πιστεύουν δεν θέλουν συζήτηση, αλλά ψυχανάλυση.

 

 

Είχα διαβάσει τα κείμενά σας αλλά δεν ήθελα να χαλάσω τη συζήτηση με off topic posts. Προς σεβασμό και του ατόμου που το άνοιξε. Αν το θέμα σας ήταν μια φράση που σας φαίνεται γραφική ΟΚ, αν πείτε ότι σας προσβάλλει απολογούμαι προσωπικά, ειλικρινά δεν είχα τέτοια πρόθεση, αποσκοπούσε στο να δείξω την δική μου στάση περί των συγκεκριμένων παιχνιδιών, και φτάσαμε στο σημείο να βλέπω και ποστ για ψυχανάλυση. Ρε αδερφέ σοβαρά τώρα επικοινωνείς; Για ένα game τέτοια μαλακία, ένα GAME το φελέκι μου μέσα ?!

 

Για να εξηγούμαι, προσωπικά θεωρώ την ενασχόληση με όλα τα παιχνίδια του είδους λίγο πολύ "κάψιμο", παντελώς χάσιμο χρόνου, είτε μιλάμε για κάποιες ώρες είτε ξημεροβραδιάσματα πάνω στο πισι. Δηλαδή τι αναμνήσεις θα έχετε όσοι το έχετε λιώσει τόσα χρόνια απορία το'χω. Ούτε θέλω να αναφερθώ σε σωματική (μάτια, μέση, αυχένας, καρποί) και ψυχική (απομόνωση,αποχαύνωση,νευρικότητα, αϋπνία) επίπτωση στην υγεία σας.

Είναι απλώς η δική μου γνώμη, δική μου άποψη, και τι σκατά σημασία θα είχε αν δεν ακούγατε και μια όχι σύμφωνη με σας γνώμη, σε ένα τόπικ που ούτως ή άλλως αφορά άτομα που λιώνουν στο gaming και οι περισσότεροι δεν συμφωνούν μ'αυτήν. Και εννοείται το ίδιο θα έλεγα και σε κείνους που λιώνουν σε fb κτλ. μιας και αναφέρθηκε.  Έχω πάρει και αρχιδάτη απάντηση σε άλλο φόρουμ σε παρόμοια συζήτηση από ένα παλικάρι πως αναγνώριζε τα αρνητικά αλλά το γουστάρει και θέλει κάθε μέρα gaming. Αυτό τουλάχιστον είναι πολύ πιο σταράτο απ'το να επικαλείσαι ψυχολογικά άλλων γιατί δεν δέχεσαι τη γνώμη του για το χόμπι σου. Να σκοτώνετε φανταστικά τέρατα,να ανεβαίνετε λέβελ και εγώ δεν ξέρω τι για μένα δεν είναι ζωή. Τελεία και παύλα.

 

 

Μπορεί εγώ να έχω λάθος, και να είναι χαρά ζωής τέτοια games. Παρατηρώντας δικά μου άτομα που ασχολούνται τακτικά πιστεύω όχι.  Αυτό. Σόρρυ αν κούρασα παίδες και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα πρωταθλητισμό στο wow (world 1-2-3) κτλ κτλ κτλ, ταυτόχρονα δούλευα, έκανα μεταπτυχιακό και είχα και σχέση... το ότι θα λιώσει ο άλλος είναι δικό του θέμα. όσο για όλα τα άλλα προβλήματα (μάτια χέρια πόδια αυτιά κτλ κτλ κτλ) σε όλες τις δουλειές επιβαρύνεσαι. Για περί ψυχικής απομόνωσης απλά γελάω γιατί έχω γνωρίσει αγοραφοβικά άτομα να έχουν λύσει τα προβλήματα τους όπως και πολλά ψυχολογικά θέματα να έχουν λυθεί από αυτά τα παιχνίδια. 

 

ΑΡΑ το ότι έχετε μερικούς καμμένους / κατεστραμένους φίλους είναι δικό τους θέμα και όχι των on - line games. Αν δεν ήταν αυτά τότε μπορεί να ήταν στην πρέζα / ναρκωτικά και τζανκιά στην ναβαρίνου. Απλά έτυχε και τα παρτάλια έλιωσαν με το wow / lol / l2 / diablo / pac man και έτσι έγιναν δακτυλοδεικτούμενα τα on line games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι ένα παρά πολύ καλο παιχνίδι. Φίλος το σταμάτησε γιατι έμεινε άνεργος και δεν είχε να πλήρωσει την συνδρομή. <br><br><br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Επειδη υπήρξα και εγω άνεργος κάποτε.. 13 ευρώ το μήνα κόστιζε και τα άξιζε και με το παραπάνω το παιχνιδι, τωρα αν το πρόβλημα ηταν 13 ευρώ, μαλλον θα έπρεπε να είχε τελείως κλειστό τον υπολογιστή να μην καίει και ρεύμα.

 

Είπαμε..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

<p>Αλλο πραγμα ειναι να εισαι 15-20 και να εχεις την μανα σου να γκρινιαζει που εισαι ολη μερα μπροστα στο κωλοκουτο και αλλο να εισαι 30+ και να εχεις γκρινια απο τη γυναικα σου...Το πρωτο λυνοταν με ενα διαλλειμα για τσιγαρο στο σαλονι, για το δευτερο κοβεις το WoW-L2-ElderScrolls-GTA μεχρι να βρεις καποια λυση.<br>

 

Μπα δεν βρίσκεις λύση δυστυχώς!.. Στην καλύτερη να το γυρίσεις σε Buzz και Little Big Planet... ;-)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...