Προς το περιεχόμενο

Αξιόπιστος πάροχος internet για Ηράκλειο Κρήτης;


Πανέξυπνα Αδαής

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες χαίρεται!

Νέος στην παρέα με πολλές απορίες...
Προς το παρόν θα εκφράσω μία...

Θέλω την άποψη και εμπειρία σας στο ποια εταιρία να εμπιστευθώ για σταθερό και ίντερνετ στο σπίτι...

Ηράκλειο Κρήτη και συγκεκριμένα Μεσαμπελιές...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε,

 

Και εγώ Κρητικός είμαι(Γάζι)και αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ την Cyta Hellas.

 

Αυτό που έχω να πω είναι.Καταρχήν σε θέμα τιμής είναι πάρα πολύ καλή.Εγώ έχω απεριόριστα σταθερά 4mbps ιντερνετ και μισή ώρα σε κινητά με 27 ευρώ.Το θέμα που έχω όμως είναι οτι αρκετές φορές έχω προβλήματα με το ιντερνετ πχ κολλήματα κ.α τα οποία μου σπάνε τα νεύρα.Επίσης το κακό με την cyta είναι οτι το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με το modem και εάν γίνει πχ μια διακοπή ρεύματος  μένω και αποκλεισμένος απο τηλέφωνο.

 

Τώρα,συγγενικό μου πρόσωπο έχει forthnet.Δεν ξέρω απο θέμα τιμών τι παίζει αλλά απο ταχύτητα ίντερνετ που έχω τσεκάρει και ο ίδιος πάει καταπληκτικά μπορώ να πω.Σφαίρα!(Μασταμπά μένει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη forthnet τα 24Mbps με απεριόριστα σταθερά είναι 24,9 και με τα 2,1 που περισσεύουν, με 0,03/λεπτό, όσο και για τα σταθερά, έχεις 70 λεπτά σε κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς ευχαριστώ για την απόκριση στο προβληματισμό μου....!

Οπότε @Manos5686 ψιλοαποκλείουμε την Cyta; 

@nimorio και από σήμα, ταχύτητα και διακοπές τι γίνεται με την Forthnet; Έχουμε "εικόνα" για την περιοχή μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nimorio και από σήμα, ταχύτητα και διακοπές τι γίνεται με την Forthnet; Έχουμε "εικόνα" για την περιοχή μου;

το πιο σημαντικό ρόλο, από όσο ξέρω παίζει ο χαλκός μέχρι το σπίτι σου, ο οποίος είναι κοινός ανεξάρτητα εταιρίας, καθώς και οι καλωδιώσεις του σπιτιού σου, μπορείς ρωτώντας στη γειτονιά να αποκτήσεις μια ιδέα για τις ταχύτητες της περιοχής, σαν προσεγγιστικό νούμερο, ώστε να ξέρεις που θα κινηθείς, περίπου. Το πλεονέκτημα της forthnet, αν έχεις καλή γραμμή, είναι ότι με το 6άρι προφίλ κερδίζεις σε ταχύτητα. Ο οτε χρησιμοποιεί ως ελάχιστο το 9άρι διότι όσο ανεβαίνει το νούμερο η γραμμή είναι πιο σταθερή σε αποσυνδέσεις, σε βάρος της ταχύτητας και για να μην έχει γκρίνιες για αποσυνδέσεις βάζει ελάχιστο το 9. Οπότε με το 6 έχεις καλύτερη ταχύτητα, σε περίπτωση που η γραμμή σου δεν έχει αποσυνδέσεις, αν πάλι αποσυνδέεσαι τους παίρνεις τηλ και τους λες να το ανεβάσουν σε 9. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αυτή η λεπτομέρεια....

Θυμάσαι τέλη ενεργοποίησης μήπως για Forthnet;

Εικόνα για Conn-x, Hol και Wind έχουμε; Όχι τόσο από τιμές, αλλά από αξιοπιστία.....

Μια προσφορά που μου έχουν κάνει από την Wind (το Wind one L με 39 ευρώ)είναι πραγματικά εξαιρετική σαν τιμή, αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα για όλα τα υπόλοιπα...

Και η Hol έχει οικονομικά πακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς ευχαριστώ για την απόκριση στο προβληματισμό μου....!

 

Οπότε @Manos5686 ψιλοαποκλείουμε την Cyta; 

 

@nimorio και από σήμα, ταχύτητα και διακοπές τι γίνεται με την Forthnet; Έχουμε "εικόνα" για την περιοχή μου;

Έμενα Φορτέτσα στο Ηράκλειο φίλε όσο ήμουν φοιτητής στο Ηράκλειο και τα πρώτα χρόνια που δούλευα, έβαλα Forthnet αφού έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στη Κρήτη καθώς αυτοί που την έχουν ξεκίνησαν όλο την ιστορία της εταιρείας και από το Πανεπιστήμιο Κρήτης απ'όταν ήταν φοιτητές... οπότε και σε κάλυψη σήματος και σε τιμές και σε τεχνική υποστήριξη είναι η πλέον για μένα αξιόπιστη εταιρεία για Ηράκλειο. Ασχέτως ποια  θα επιλέξεις...μην επιλέξεις ΟΤΕ γιατί σε όλη τη Κρήτη έχει μεγάλο πρόβλημα... καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα Φορτέτσα στο Ηράκλειο φίλε όσο ήμουν φοιτητής στο Ηράκλειο και τα πρώτα χρόνια που δούλευα, έβαλα Forthnet αφού έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στη Κρήτη καθώς αυτοί που την έχουν ξεκίνησαν όλο την ιστορία της εταιρείας και από το Πανεπιστήμιο Κρήτης απ'όταν ήταν φοιτητές... οπότε και σε κάλυψη σήματος και σε τιμές και σε τεχνική υποστήριξη είναι η πλέον για μένα αξιόπιστη εταιρεία για Ηράκλειο. Ασχέτως ποια  θα επιλέξεις...μην επιλέξεις ΟΤΕ γιατί σε όλη τη Κρήτη έχει μεγάλο πρόβλημα... καλό μεσημέρι.

Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη!

Ναι το ξέρω αυτό... Η έδρα της εταιρίας είναι εδώ... Στις Βούτες αν δεν κάνω λάθος...

Ο ΟΤΕ εκτός του ότι είναι ο πιο ακριβός, είχε ή έχει ακόμα πρόβλημα με τους κατανεμητές του. Πριν 20 μέρες έκανε συνέχεια διακοπές... Κ υποτίθεται ότι είναι εγγύηση... Λόγω ονόματος...

Καλό μεσημέρι!

Κ πάλι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σύντεκνε,

Forthnet έχω και 'γω και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Αν εξαιρέσω το γεγονός ότι μερικές φορές σέρνετε το δίκτυο(σπάνια συμβαίνει) δεν αντιμετωπίζω κανένα άλλο πρόβλημα.

Παλιότερα είχα Conn-x και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος! Πραγματικά εγγύηση! Το σταμάτησα όμως λόγο κόστους. Για το τι συμβαίνει τώρα, δεν γνωρίζω.

 

Όσο για την WInd, ένα πράγμα θα σου πω. ΜΑΚΡΥΑ!!! Δεν είναι απλά η χειρότερη, είναι τελείως ΆΧΡΗΣΤΗ, σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια προσφορά που μου έχουν κάνει από την Wind (το Wind one L με 39 ευρώ)είναι πραγματικά εξαιρετική σαν τιμή, αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα για όλα τα υπόλοιπα...

 

αφού λες για το large φαντάζομαι ότι ενδιαφέρεσαι για τα τηλέφωνα, οπότε η forthnet είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις, με 35 το 2play, έχει απεριόριστα σταθερά και απεριόριστα κινητά. αν κατάλαβα καλά κ χρησιμοποιείς το τηλ, αλλιώς βάζεις το πιο φτηνό πακέτο είτε μόνο σταθερά ή το "σκέτο", μόνο για forthent, με ένα 20αρικο. Τα τέλη ενεργοποίησης είναι διαφορετικά για νέα γραμμή ή για υπάρχουσα, οπότε τσέκαρε τους τιμοκαταλόγους γιατί έχουν συνήθως αστερίσκους οι εταιρίες για την πιο ακριβή νέα γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σύντεκνε,

Forthnet έχω και 'γω και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Αν εξαιρέσω το γεγονός ότι μερικές φορές σέρνετε το δίκτυο(σπάνια συμβαίνει) δεν αντιμετωπίζω κανένα άλλο πρόβλημα.

Παλιότερα είχα Conn-x και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος! Πραγματικά εγγύηση! Το σταμάτησα όμως λόγο κόστους. Για το τι συμβαίνει τώρα, δεν γνωρίζω.

 

Όσο για την WInd, ένα πράγμα θα σου πω. ΜΑΚΡΥΑ!!! Δεν είναι απλά η χειρότερη, είναι τελείως ΆΧΡΗΣΤΗ, σε όλους τους τομείς.

 

Κ εγώ έχω αποκλείσει την Conn-x λόγω κόστους...

Και την Wind λόγω πολλοών αρνητικών σχολίων και εμπειριών που μου έχουν μεταφέρει...

 

Στην FOrthnet το τηλέφωνο είναι ανεξάρτητο από το internet; 

Γιατί έχω ακούσει διάφορα... Όπως ότι όταν είσαι στο ίντερνετ δεν έχεις τηλ ή όταν έχεις διακοπή ρεύματος δεν έχεις τηλ.

αφού λες για το large φαντάζομαι ότι ενδιαφέρεσαι για τα τηλέφωνα, οπότε η forthnet είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις, με 35 το 2play, έχει απεριόριστα σταθερά και απεριόριστα κινητά. αν κατάλαβα καλά κ χρησιμοποιείς το τηλ, αλλιώς βάζεις το πιο φτηνό πακέτο είτε μόνο σταθερά ή το "σκέτο", μόνο για forthent, με ένα 20αρικο. Τα τέλη ενεργοποίησης είναι διαφορετικά για νέα γραμμή ή για υπάρχουσα, οπότε τσέκαρε τους τιμοκαταλόγους γιατί έχουν συνήθως αστερίσκους οι εταιρίες για την πιο ακριβή νέα γραμμή.

Δεν είναι ότι το πολυχρησιμοποιώ, απλά ήταν η συγκεκριμένη προσφορά πολύ καλή!

 

Με νοιάζει να δίνω (όπως όλους μας πλέον) ΤΑ, ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ,  λιγότερα, αλλά σε ένα αξιοπρεπές προιόν....

Μην σκέφτομαι μετά το "ότι πληρώνεις παίρνεις" και "καλά να πάθω"...

Γι'αυτό έχω επικεντρωθεί στην αξιοπιστία κ μετά στην τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ έχω αποκλείσει την Conn-x λόγω κόστους...

Και την Wind λόγω πολλοών αρνητικών σχολίων και εμπειριών που μου έχουν μεταφέρει...

 

Στην FOrthnet το τηλέφωνο είναι ανεξάρτητο από το internet; 

Γιατί έχω ακούσει διάφορα... Όπως ότι όταν είσαι στο ίντερνετ δεν έχεις τηλ ή όταν έχεις διακοπή ρεύματος δεν έχεις τηλ.

Δεν είναι ότι το πολυχρησιμοποιώ, απλά ήταν η συγκεκριμένη προσφορά πολύ καλή!

 

 

Ναι, στην Forthnet είναι ανεξάρτητο, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αυτό που περιγράφεις συμβαίνει στην Cyta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στην Forthnet είναι ανεξάρτητο, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αυτό που περιγράφεις συμβαίνει στην Cyta...

Ωραία! Ευχαριστώ και πάλι, πάρα πολύ!

Μάλλον πως θα καταλήξω σε Forthnet...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...