Προς το περιεχόμενο

Windows Xp ή 7 για λαπτοπ 1gb ram


DeVisseR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή το λάπτοπ είναι 6αετίας και πάει ένδοξα για τα 7, λέω να βγάλω τελείως αυτή που έχει τώρα γιατί δεν ξέρω καν σε τι κατάσταση είναι και να βάλω 2 καινούριες, αφού θα γίνει που θα γίνει η αναβάθμιση.

 

Τώρα σε ότι αφορά το BIOS δεν είμαι έμπειρος πάνω σε αυτά αλλά όταν θα έρθει η στιγμή θα το ψάξω και βλέπουμε. Thanks πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακριβώς!!! :)

 

Παίρνεις μόνο 1χ1GB@533Mhz και την βάζεις στη δεύτερη θέση. Αφού έχεις ήδη μία όπως είπες δε χρειάζεται να πάρεις δύο.

 

Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις αναβάθμιση στο BIOS, έλεγξε στο site της acer αν έχει νεότερο firmware.

Σαφως αυτο θα κανει, ετσι οπως το ειπε υπεθεσα οτι θα ειχε  2Χ512 τελικα. Αρα αν εχει μια του 1 θα παρει αλλη μια και τελειωσε

 

επειδή το λάπτοπ είναι 6αετίας και πάει ένδοξα για τα 7, λέω να βγάλω τελείως αυτή που έχει τώρα γιατί δεν ξέρω καν σε τι κατάσταση είναι και να βάλω 2 καινούριες, αφού θα γίνει που θα γίνει η αναβάθμιση.

 

Τώρα σε ότι αφορά το BIOS δεν είμαι έμπειρος πάνω σε αυτά αλλά όταν θα έρθει η στιγμή θα το ψάξω και βλέπουμε. Thanks πάντως

δεν υπαρχει λογος παρα μονο αν για καποιο λογο δεν λειτουργησουν μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Από αυτά τα δυο που δίνεις, XP και μάλιστα καλύτερα με sp2...το 1Gb είναι πολύ λίγο,ούτε για internet δεν φτάνει στης μέρες μας πλέον.

Γιατί με το sp2 κι όχι με το sp3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...