Προς το περιεχόμενο

[dvb-t] Crypto Redi211 HD Mpeg4 @Public 19€ [expired]


apostolispk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/apokodikopoiites-mpeg4/crypto-redi-211-dvb-t-receiver-hdmi-psifiakos-dektis/prod3050076pp/

 

 

Για ψηφιακο δεκτη hd πιστευω ειναι οτι καλυτερο.

Αμα τον εχει κανενας ας μας ενημερωσει.

post-245490-0-91083400-1368123083_thumb.jpg

Επεξ/σία από apostolispk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι οπως ο 210 δεν τον βλεπω και πολυ σοι...

 

http://www.avclub.gr/forum/archive/index.php/t-91790.html

 

 

αλλα η τιμη ειναι χωμα(ετσι μου ρχεται να μην παρω τον δευτερο lifeview που παρηγγειλα απο E-SHOP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θεματα που ειναι σε αναμονη παραλαβων δεν κλεινουν. ;)

 

Οταν παυει να υπαρχει η τιμη-προσφορα σε ενα θεμα, μεχρι νεοτερας μπορουμε να βαζουμε ενα [expired] στο τελος του τιτλου τους ωστε να ξερει καποιος (χωρις να πρεπει να διαβασει ολα τα ποστ) οτι εληξε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εψαξα λιγο (με τη βοηθεια των ειδικων βεβαια του ΑV CLUB) καταλαβα οτι ο LIFEVIEW ειναι καλυτερος αν θες και media player γιατι πολυ απλα ο crypto δεν υποστηριζει ac3downmix και κατα συνεπεια τα πιο πολλα βιντεο δε θα εχουν ηχο

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/96011-%CE%A0%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%BD-%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%AD%CE%BE%CF%89?p=1056797377#post1056797377

Απο την αλλη ο crypto εχει καλυτερες ρυθμισεις εικονας.επισης για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις απο την crypto σαν εταιρεια.

Ειχα παραγγειλει 2 lifeview +1 crypto.Πηρα τον εναν lifeview και κατα 99% θα παρω και τον δευτερο.Ο crypto μαλλον θα παει για τον πατερα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα απο τα Public μετα απο παραγγελια στα 19€. Θα προτιμουσα τελικα να μου την εφερναν σπιτι (+3€) γιατι η εξοδος τελικα μου κοστισε περισσοτερο.

Εγω τον πηρα για να κανω καμια εγγραφη περισσοτερο, αλλα δεν τον εχω δοκιμασει ακομα.

Εκανα μονο εγκατασταση καναλιων και μια μικρη ρυθμηση χρωματων.

Εντυπωσεις:

1. Μικρο και σκληρο τηλεχειρηστηρειο.Δεν ειναι ανετο στη λειτουργεια , γι'αυτο και δεν ασκοληθηκα παραπανω.

 

2. Κακη ποιοτητα χρωματων (αρχικη ρυθμιση εργοστασιου), ειναι πολυ σκοτεινα προρυθμισμενο. Ακομη πιο δυσκολη η ρυθμηση της εικονας διοτι οταν κανεις τη ρυθμιση βλεπεις μονο το μενου (αντιθεση , φωτεινοτητα, κορεσμος κτλ και τους αριθμους 1-100 σε καθε πεδιο. Δεν βλεπεις την εικονα του καναλιου. Δλδ ρυθμιζεις στα τυφλα. Εγω αυξησα μονο τη φωτεινοτητα και το παρατησα.(ουσιαστικα η εικονα εμεινε αρυθμιστη)

 

3. Αν το θελετε για media player, προτιμηστε κατι αλλο γιατι δεν παιζει ac3 ηχο. Εγω εχω αλλο player και δεν εχω προβλημα.

    Εχει ομως εξοδο coxial να στειλεις τον ηχο σε home cinema πχ, και να γινει εκει η αποκωδικοποιηση του ηχου.

 

4. Το πιο σημαντικο ομως ειναι πως δεν υπαρχει σοβαρη υποστηριξη σε θεματα αναβαθμισης λογισμικου απο την εταιρια απ'όσα προλαβα να δω, και πολλοι χρησιμοποιουν συμβατα λογισμικα αλλων εταιριων (αποκωδικοποιητες-κλωνοι), που δεν ειναι και το καλυτερο.( μιλαω και για αλλα μοντελα της εταιριας)

 

5. Με 19 €, οποιος τον προλαβε, ειναι για θεαση απο ατομα που δεν εχουν απαιτησεις και δεν ασχολουνται με τις εξελιξεις της τεχολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να δωσω feedback με 2-3 παρατηρησεις, λιγο που τον δοκιμασα εδω και καποιες ημερες.

 

Το δεκτακι ειναι πολυ καλυτερο απο τους lifeview για εγγραφες. Τα αρχεια του παιζουν μετα σε ολους τους δεκτες, ενω του lifeview δεν παιζουν (ουτε σε αλλον ιδιο δεν παιζουν καλα που απλα εχω αλλο φιρμγουερ!). Επισης το browsing στις εγγραφες ειναι ταχυτατο καπου στο 0,5-1 sec, ενω στους lifeview (με το ιδιο φλασακι παντα οι συγκρισεις) ειναι απελπιστικα αργο, πανω απο 5 δευτερολεπτα να δωσει καρε.

Μην ξεχασω να αναφερω οτι μπορει να γραφει 2 καναλια απο την ιδια συχνοτητα (transponder) και να βλεπεις 3ο!!

 

Ενα πραγμα/προβλημα που δεν βρηκα το χρονο να ψαξω αρκετα στο μενου του (παρα μονο λιγο στις επιλογες εγγραφης οπου δεν ειχε κατι σχετικο ομως) ειναι οτι οταν βαλω να κανει εγγραφη μεγαλης διαρκειας αυτη σταματα ακριβως στις 3 ωρες και σβηνει ο δεκτης. Αν καποιος ξερει κατι περι αυτου ας μας ενημερωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

Ενα πραγμα/προβλημα που δεν βρηκα το χρονο να ψαξω αρκετα στο μενου του (παρα μονο λιγο στις επιλογες εγγραφης οπου δεν ειχε κατι σχετικο ομως) ειναι οτι οταν βαλω να κανει εγγραφη μεγαλης διαρκειας αυτη σταματα ακριβως στις 3 ωρες και σβηνει ο δεκτης. Αν καποιος ξερει κατι περι αυτου ας μας ενημερωσει.

 

Να ενημερωσω λοιπον εγω οποιον ενδιαφερομενο:

Ηταν μια επιλογη "Αυτοματη απενεργοποιηση" στις ρυθμισεις συστηματος. Ηταν απο default on, το πηγα off και δεν σβηνει πλεον μονος του στο τριωρο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...